закуска кисело мляко + банан

SL

17.02.06
07:01

здрасти на всички значи въпроса ми е следният
аз съм ъченик и трябва да тръгвам в 7 сутринта
удачно ли е да ям една кофичка кисело мляко с един банан на пърчета вътре??
аз съм 76 кг преди да почна своето НБД бях 80 .правя кардио по 30-35 минути 4-5 оъти в седмицата
и се интересувам дали ше ми помогне да се орелефя :lol: мерси много

17.02.06
08:52

лошо няма.зависи какво ядеш после

17.02.06
10:23

Мисля ,че няма да е лошо да вкараш и малко овесени ядки,които да ти осигурят бавен но постоянен прилив на енергия.Едва ли храненето ти на училище ако имаш такова е много пълноценно...Това е само съвет,не си длъжен да ме слушаш...

Успех!

SL

17.02.06
14:19

Мерси за съвета:)))и да прав си не ям мн в даскалото :lol:
ся ако кажеш и как да си направя овесени ядки:))))

17.02.06
15:42

[quote author=“SlipFly”]Мерси за съвета:)))и да прав си не ям мн в даскалото :lol:
ся ако кажеш и как да си направя овесени ядки:))))

Купуват се от магазина до вас ... :lol:

SL

17.02.06
20:50

вече ги купих ся кво да ги правя някой казват да ги даржа един ден в вода ..някой да ги варя
я ме светни за най вкусния начин:)))и мога ли да слагам някав степ като съм на нвд

17.02.06
21:26

Някои ги накисват предварително от вечерта,ама аз си ги приготвям на сутринта и ги оставам най-много 10 минути и то само ако имам време.То си има и фини овесени ядки,които аз лично не ги предпочитам щото като ги накисна си въобразявам че ми приличат на сопол (едни лепкави стават :x )Ами най-често си накисвам 100-150 гр с едно кисело мляко и може да му сложа и мед понякога.Пробвал съм като му слагам и подсладено какао и пак става добре.Другия начи по който правя овесените ядки е на палачинки ама само като имам време.В този случай  ги смилаш на брашно,слагаш яйца ( с колкото искаш белтъци и жълтици :D ),ванилиика,мляко по желание(става и с прясно и с кисело) и гледаш да докараш нормална за палачинки консистенция.Препоръчвам ти тефлоноф тиган,без мазнина (апък ако искаш сложи).Печеш и ядеш с квото ти душа сака (мед,сирене).На мене лично тия палачинки са ми по-вкусни от обикновените.Не мога да ти кажа точното количество продукти като грамаж и т.н,щото аз си ги правя по осмотрение (сам съм си измислил рецептата :roll: ).Гарантирам ти че след 1-2 пъти ще ги приготвяш безпроблемно.Дано съм ти бил полезен.

Успех!

17.02.06
22:35

Мед при НВД?? Цък, не, абсурд! Мед, сладко, захар, шоколади-моколади - забравя се за тия работи при НВД! Същото е положението и със солените работи!
Иначе аз лично го варя овеса и малко след изваряването на 100-120гр. консумирам! Иначе не е проблем да потърсиш в нета, сигурно има доста интересни рецепти за приготвяне на овес! ;-)
Също, купувай обикновен щото ако не се лъжа в него има повече фибри отколкото във финния, тоест е по-добър!

SL

18.02.06
10:29

мии
начи нз дали съм направил грешка но купих някав овес с късчета плодове???
да ви кажа не съм го варил просто сложих половин кисело мляко в купичката и малко овес само
за да пробвам става за ядене
някой може ли да каже колко въглехидрати има на 100 гр овес щото аз трябва да приемам 60 макс:))

18.02.06
13:18

Извинявам се,не обърнах внимание ,че е на НВД.Споделих просто как ги приготвям аз в момента (щото качвам).По принцип е добре при НВД да ограничиш също и млечните продукти.

18.02.06
23:59

[quote author=“Jay_C”]Извинявам се,не обърнах внимание ,че е на НВД.Споделих просто как ги приготвям аз в момента (щото качвам).По принцип е добре при НВД да ограничиш също и млечните продукти.

Какъв е проблема с млечните продукти, ако въглехидратния прем е в граници за деня?

19.02.06
02:10

[quote author=”Палпатин”][quote author=“Jay_C”]Извинявам се,не обърнах внимание ,че е на НВД.Споделих просто как ги приготвям аз в момента (щото качвам).По принцип е добре при НВД да ограничиш също и млечните продукти.

Какъв е проблема с млечните продукти, ако въглехидратния прем е в граници за деня?

Аз пък все си мислех, че в млечните продукти има белтъци ( и мазнини ) ... тюх ... :lol:  ... шегичка де ...
Не верно, кво значение има въг. прием с млечните продукти, нещо не виждам логика ... лично обаче си мисля, че не е лошо и разделното хранене, така, че сутрин за мен си е най-добре 100-150гр. овес и тва е ...

SlipFly

На теб ти трябват 76-80гр. въг. на ден при НВД, ( щото си 76кг. ) така че в 120-150гр. овес ги има ...

SL

19.02.06
08:35

Lord_Bane
ясно мерси и да те питам ако приема примерно 70 гр въглехидрати само от закуската
през остатака от деня няма как да не ям въглехидрати смисъл дори и филийка бонус е 10 гр??
по малко овес сутрин ли е решението?
мерси много

19.02.06
10:41

Според мене няма смисъл да си ядеш всичките въглехидрати след ставане
Ако си на НВД според мене си ги раздели 50% след ставане и 50% веднага след тренировка като гледаш разбира се да са с нисък гликемичен индекс
А по темата за банана и киселото мляко за закуска - глупост за мен (лично мнение)

Чети етикетите на храните които си купуваш
ЧЕТИ И САЙТ-А И ФОРУМА И НЕ ИСКАЙ ВСИЧКО НА ГОТОВО ДА ТИ СЕ КАЗВА!

19.02.06
11:09

По принцип ако е в границите на дневната му норма не пречи много.Наличието на лактоза обаче не е много добре,особено ако иска да чисти.То си зависи и от конкретния човеч.При мене лично при НВД млякото  не ми действа особено добре и винаги по-добри резултати имам като го изключа.В периода на покачване не пречи.

19.02.06
12:10

[quote author=“Jay_C”]По принцип ако е в границите на дневната му норма не пречи много.Наличието на лактоза обаче не е много добре,особено ако иска да чисти.То си зависи и от конкретния човеч.При мене лично при НВД млякото  не ми действа особено добре и винаги по-добри резултати имам като го изключа.В периода на покачване не пречи.

Точно за лактозата питах. Тя има много нисък гликемичен индекс и мазнините в млечния продукт го намаляват още повече. Така и не мога да разбера какъв е проблема? :)

SL

19.02.06
15:50

значи и кисело мляко да не ям така ли?хмм кофти :?

19.02.06
16:19

[quote author=“SlipFly”]значи и кисело мляко да не ям така ли?хмм кофти :?

Абе хапвай си, то не е проблем! НО да е сметнат в сметките за необходими калории и въг.!
Иначе не е проблем да хапваш по 1 филиика пълнозърнест хляб на ядене, пък и с всяко ядене трябва да ядеш салатки, където също има малко въг.!

SpiRTeR

Въг. след каква тренировка? ... Да уточним!? След силова - ОК! Ама след кардио ... нещо не ми се връзва ...
Иначе съм съгласен - не е задължително въг. да се ядът само сутрин, но аз лично така ям, не е проблем и на две основни хранения да се разделят - сутрин и обед, но не е препорачително следобед или вечер, даже хич!

SL

19.02.06
16:21

всичко е сметнато :lol:

19.02.06
16:24

[quote author=“SlipFly”]значи и кисело мляко да не ям така ли?хмм кофти :?

Яж си ги... Просто избягвай, въглехидратни храни... :lol:

19.02.06
20:56

Lord Bane точно след ставане организма има нужда от въглехидрати защото представи си 8 часа е гладувал през ноща. Сутрин след ставане и след тренировка нивата на кортизол са много високи и инсулина може да ги намали (в сайт-а го пише) за това препоръчвам въглехидратите сутрин и след тренировка (с тежести). Особено пък след тренровка с тежести ако няма въглехидрати (дори малко) черния дроб тегли протеина от мускулите за да намери енергия да синтезира глюкоза. а за след кардио храненето според мен трябва да е 30-40 мин. след самата кардио тренировка и да е белтъчно

SL

19.02.06
21:56

ами аз като правя в една тренировка и кардио и силова (с тежести) какво да ям белтъци или въглехидрати?
аз правя така първо си првя трен с тежестите както си ми пише в програмата и после 30-35 мин кардио щото не мога повече засега :?  :lol:

19.02.06
22:57

SpiRTeR

Да но човека не беше определил точно за каква тренировка става на върпос! За другото - ти си го написал, аз нямам какво да добавя! ;-)

SlipFly

Яж и двете!  :roll:  ...

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1