Проблем с кръста.

17.02.06
07:23

Значи преди седмица на тренировка, явно нещо съм си контузил кръста (сигурно докато съм правил мъртва тяга) и от тогва до сега, при навеждане или ако тръгна да вдигам нещо тежичко усещам ацка болка !  :?  Направо после немога да се изправя. Някой да има идея дали евентуално ще е нещо временно или знам ли и аз.. :(

17.02.06
08:48

иди на лекар.може  и да си прескрипал нерв, може и да си разтегнал нещо ....

MR

22.02.06
12:14

пич аз съм със същия проблем ама аз ходих на лекар и ми каза че предполага че имам някаква лека аномалия или съм си роден така и ме боли в годината 2-3 пити по 3-4 дни и ходих след това на рентген резултата беше:
    От направенителицева и профилна графии на прешлените от лумбосакралния сегмент данни за: Незатворени дъги на Л5 и Ес1. Есобразна сколиоза с центрове Л3 и Ес1.тенденция към сакрализация на Л5 :shock:  нямам си и на представа какво означават тея роботи но болките са много остри и гадни при навждане  при накланяне в страни при трениране на косите коремни мускули и дори при обикновенно движение

23.02.06
10:12

[quote author=“mr.olimpia`”]пич аз съм със същия проблем ама аз ходих на лекар и ми каза че предполага че имам някаква лека аномалия или съм си роден така и ме боли в годината 2-3 пити по 3-4 дни и ходих след това на рентген резултата беше:
    От направенителицева и профилна графии на прешлените от лумбосакралния сегмент данни за: Незатворени дъги на Л5 и Ес1. Есобразна сколиоза с центрове Л3 и Ес1.тенденция към сакрализация на Л5 :shock:  нямам си и на представа какво означават тея роботи но болките са много остри и гадни при навждане  при накланяне в страни при трениране на косите коремни мускули и дори при обикновенно движение

Лол това изглежда сериозно...поне от сложността на медицинските термини.  :roll:  При мен обаче няма болка при навеждане в страни. Няколко дни спрях упражненията за гръб, съответно болката отшумя. Онзи ден си правих гребане с щанга и нямах никаква болка. Но определено спирам с правенето на мъртва тяга ! При това упражнение, техниката на изпълнение ако не е 100% правилна, това е гаранция за сигурна контузия !

P.S.
В крайна сметка лекарят не ти ли обясни на по човешки език какво значи всичко това с гърбът ти !?

23.02.06
22:35

[quote author=“martinnest”]P.S.
В крайна сметка лекарят не ти ли обясни на по човешки език какво значи всичко това с гърбът ти !?

Сигурно някаква деформяция/малформация/изкривяване на прешлени/връзки в тази зона, с тенденция да става и по-зле.

Не забравяите, че колкото лекари, толкова и мнения, така че ... :wink:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1