Проблем с БИЦЕПСА!

Темата е заключена.

28.02.06
23:17

Имам проблем!
Не мога да правя вдигане на щанга от стоеж за бицепс понеже след това ме боли гърба. Явно имам някаква травма.
Но така без това управнение немога да натоваря максимално бицепсите. какво да правя тогава?  ПОМОГНЕТЕ плс!!!  :?:

Пускай темата където и е мястото !!!! Местя я
DJGorgio-Astor

01.03.06
09:02

пробвай да се подпреш някъде за да намалиш натоварването на гърба - например на стената

01.03.06
09:04

Може да изпълняваш грешно упражнението?! Когато свиваш лоста, клатиш ли се напред-назад (използваш ли чиитинг)
Може да са ти много килограмите! Ако не можеш да правиш повече от 4-5 повторения пробвай с по-малко!

RE

01.03.06
11:28

[quote author=“ronnie”]Имам проблем!
Не мога да правя вдигане на щанга от стоеж за бицепс понеже след това ме боли гърба. Явно имам някаква травма.
Но така без това управнение немога да натоваря максимално бицепсите. какво да правя тогава?  ПОМОГНЕТЕ плс!!!  :?:

Aз също имах проблеми с гърба и то точно от прав с щанга за бицепс.Бях слозил много кила на щангата и си направих контузия.след 20 тина дни поотмина.през това време правих за бицепс на лежанка с дигната на 90 градуса облегалка/плътно подпрян гръб на нея/с дъмбели и не се чувстваше болката.пробваи ако искаш докато се пооправиш с това упражнение.

01.03.06
13:41

[quote author=“Madcap”]Може да изпълняваш грешно упражнението?! Когато свиваш лоста, клатиш ли се напред-назад (използваш ли чиитинг)
Може да са ти много килограмите! Ако не можеш да правиш повече от 4-5 повторения пробвай с по-малко!

Ми чиитинг правя само при последните 1-2 повторения. Но дори и без чиитинг, гърбът се твари много, защото тялото се стреми да балансира тежестта.
Да кажем че няма да го правя 1-2 месеца. Без него ще имам ли прогрес в бицепсите?

01.03.06
22:10

Ако питаш за чиитинга - ще расте и без него! Ако питаш за сгъване с лост от стоеж, ще расте - прави 2-3 упражнения и както каза realityman (с дъмбели)  :wink:

02.03.06
20:28

Ок мерси! Дано да си прав. :lol:  Може да заключите темата.

02.03.06
22:18

[quote author=“ronnie”]Ок мерси! Дано да си прав. :lol:  Може да заключите темата.

Щом мислиш че е изчерпана , я заключвам

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1