Недоспиване ...

ArenaBG.com

01.03.06
15:46

Искам да попитам в моментите когато човек не си вземе съня, всички са наясно че няма много тонус, малко по муден е в реакциите, малко по трудно се вписва в комуната. Активността спада с пъти.
Въпроса ми е следния :
Аз съм Online от вече 32 часа.
Когато бях в училище преди чувствах недотолкова умора отколкото на моменти сякаш си губя разсъдъка и чувам нещата забавени. Все едно учителя сам говори, когато цялата стая се викаше. На какво се дължи това?

[quote author=”Аdmin”]Когато бях в училище преди чувствах недотолкова умора отколкото на моменти сякаш си губя разсъдъка и чувам нещата забавени. Все едно учителя сам говори, когато цялата стая се викаше. На какво се дължи това?

Недоспиване + (може би) глад. И на мен ми се случва няколко пъти в месеца 6ти 7ми час на училище и ако вечерта съм спал 4-5 часа.

01.03.06
22:12

Много не се разбира въпроса ти
Питаш за недоспиването ли ?

01.03.06
22:42

Ми ти сам си отговори... Междудругото ако смяташ да постигнеш нещо в бб задължително си оправи “проблемите” със съня... Казвам ти го от личен опит. Не съм се наспивал от 3-4 месеца, не съм спал въобще от 2 дена и се чувствам кат торба. К’во остава да тренирам кат’ хората и да се възстановявам :?

02.03.06
10:51

[quote author=”Аdmin”]Искам да попитам в моментите когато човек не си вземе съня, всички са наясно че няма много тонус, малко по муден е в реакциите, малко по трудно се вписва в комуната. Активността спада с пъти.
Въпроса ми е следния :
Аз съм Online от вече 32 часа.
Когато бях в училище преди чувствах недотолкова умора отколкото на моменти сякаш си губя разсъдъка и чувам нещата забавени. Все едно учителя сам говори, когато цялата стая се викаше. На какво се дължи това?

Ти сам си отговори. :lol:

RE

02.03.06
12:01

Тези проблеми които описваш се дължат на липсата на сън или недостатъчен сън.В момента в който си оправиш съня би трябвало да се  нормализират,колкото и да е издържлив човек,каквито и добавки да взема и както и да се храни ако си недоспива ще има минимален или никакъв растеж.

ArenaBG.com

02.03.06
18:38

Така
При нервите и при недоспиването мисля че имаше едни и същи особенности. Просто не се сещам за веществото което се синтезираше в големи количества. Ако някой се сеща нека коментира.

02.03.06
18:41

Аз не си доспивам системно от доста време ,  и мога да кажа че това е адски гадно, ставаш раздразнителен , заспивам на всевъзможни места , нямаш мотивация и др.

02.03.06
19:12

[quote author=“djgorgio-ASTOR”]Аз не си доспивам системно от доста време ,  и мога да кажа че това е адски гадно, ставаш раздразнителен , заспивам на всевъзможни места , нямаш мотивация и др.

И аз съм така, мн често взех да заспйвам в часовете :)
С тези 5 часа сън... нз как ще порастна :roll:

DA

03.03.06
12:04

За какав растеж говорите на мускули или на височина?

RE

03.03.06
13:37

[quote author=“tino55”]За какав растеж говорите на мускули или на височина?

за мускулите рабира се.
Ето малко полезно инфо :

Безсънието може да се предизвика от неправилно хранене на вечеря. Мазнините, съдържащи се в тлъстите меса са трудносмилаеми, затова не се препоръчват за вечерно хранене.

Избягвайте вечер да консумирате домати, спанак, патладжан и картофи, защото те съдържат тирамин, който пък нарушава спокойния сън. Освен в тези продукти, тирамин има и в алкохола, шунката и колбасите. Ако все пак не можете да се откажете от тях, опитайте се да намалите количества им.
Ако магнезият и калцият са в излишък, също можете да страдате от безсъние. Избягвайте продуктите, богати на тези два минерала - зеле, грах, птиче месо.
Аминокиселината триптофан помага на добрия сън. Тя се съдържа в бананите, пуешкото месо, риба тон, смокините, орехите и пълнозърнестия хляб. За да нямате проблеми със съня, включете тези храни във вечерното си меню.

ArenaBG.com

08.03.06
18:49

А инсулина нещо общо има ли ?

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1