Nutrim-Креатин

04.03.06
16:43

Днес си купих 200грама от техния креатин.Има доста добри отзиви за него.Въпроса ми е дали от него ще натрупам мазнини?Четох хилядите теми във форума за креатин,но никъде не видях някой да е задал такъв въпрос.Сега може да звучи глупаво,но все пак искам да съм сигурен,че няма да се омажа с него.
Мисля да почна да го приемам от утре зареждащ период ли там  как се казва.Четири пъти на ден по 5грама след яденията.За жалост съм на училище сутрин и се прибирам чак 1:30.Нали не е проблем ако го пия на по малки интервали.Например прибирам се ям пия 5 грама след 30 мин отивам на фитнес.После като се прибера след около 1 час почивам още 1 и пак хапвам нещо много малко и пак 5 грама.После към 7 да речем пак и вечерта преди лягане към 10 пак 5 грама.Мисля да карам така 5 дена и след това да пия само по 5 грама 1 час преди тренировката :) Надявам се,че този начин за прием е удачен.

От креатин не се трупа мазно.

04.03.06
17:02

От креатин не се качват мазнини ! Мазнини ще качиш ако не внимаваш какво ядеш ! Ако пиеш преди тренировка ще ти даде енергия и по-голяма издръжливост повреме на тренировката. След тренировка се пие за да успееш по-бързо и по-ефикасно да се възстановиш. Говоря когато ще взимаш по 5 гр. на ден.

04.03.06
17:17

Благодаря ви много.
2-ри въпрос  :P задължително ли е да го приемам след хранене ?

Не. Когато искаш го пии. Все пак е препоръчително след трен.

04.03.06
17:20

[quote author=“manson”]Не. Когато искаш го пии. Все пак е препоръчително след трен.

Добре благодаря ти много.И финален въпрос  :P :P :P :P :P колко време след трен ? Става ли направо като пия суроватката след трен и него да го взема тогава :)

Мда, слагай си ги в едно.

04.03.06
17:22

[quote author=“BB_SenTineL”][quote author=“manson”]Не. Когато искаш го пии. Все пак е препоръчително след трен.

Добре благодаря ти много.И финален въпрос  :P :P :P :P :P колко време след трен ? Става ли направо като пия суроватката след трен и него да го взема тогава :)

първо креатина след това каквото и да е друго!

04.03.06
17:50

[quote author=“YODA”]

първо креатина след това каквото и да е друго!

Добре,а ако не правя зареждащ период ли е там какво е ефект ще има,но ще е по-малък ?

Все тая. При мен поне е така. Разликата е кой ден ще усетиш ефекта, а тя не е голяма.

04.03.06
17:58

Вместо зареждащ период от 5 дена не е ли по добре да го пие 2 пати по 5гр креатин,преди и след трен ?маи е по добре така хем ще има сила за трен хем ще се вазтановява :?:

04.03.06
18:04

[quote author=“Plamen_lv”]Вместо зареждащ период от 5 дена не е ли по добре да го пие 2 пати по 5гр креатин,преди и след трен ?маи е по добре така хем ще има сила за трен хем ще се вазтановява :?:

И на мене ми дойде това през акъла,но ще изчакам ветераните в тази област да изкажат мнение :)

[quote author=“Plamen_lv”]Вместо зареждащ период от 5 дена не е ли по добре да го пие 2 пати по 5гр креатин,преди и след трен ?маи е по добре така хем ще има сила за трен хем ще се вазтановява :?:

Аз така зареждам, но си е въпрос на личен избор.

Не се вдетинявайте. Това е креатин, не правите цикъл хипертоксичен АС, а просто вземате някаква добавка. Гледайте по-отгоре на нещата. Както и да го вземаш ще има ефект.

04.03.06
19:22

[quote author=“manson”]

Аз така зареждам, но си е въпрос на личен избор.

Не се вдетинявайте. Това е креатин, не правите цикъл хипертоксичен АС, а просто вземате някаква добавка. Гледайте по-отгоре на нещата. Както и да го вземаш ще има ефект.

:P :P ясно значи аз ще го пия по 5 грама 1 час преди трен и 5 грама след трен,а в нетренировъчните дни една доза от 5 грама след основното ми хранене -обяда.
Прочетох в интернет следното нещо.

Не го смесвайте с протеин повече от 15 грама, за да не загубите усвояването и действието му.

по-тази логика може да го взимам например 20 мин преди да изпия протейна който го пия след трен.Надявам се ,че няма да има проблем.

П.П Искам да благодаря на всички които ми обърнаха внимание и ми помогнаха в тази тема.  :)

А забравих да питам след какъв период от време горе долу може да очаквам промяната ? (силата масата и тн.)

———————
Спазвайте правилата на форума. Не пишете по два поредни поста, използвайте бутона промени..
П.

05.03.06
13:09

Горе долу след 1-вата седмица, обаче недей да очакваш много - просто по-голяма издръжливост, лек прираст на сила може би и малко ще подбухнеш, защото креатина в големи дози над 10-15гр на ден задържа вода в мускулната клетката от което тя се разширява...

Определено ще ти повлияе положително!

05.03.06
13:49

[quote author=“PMILLER”]Горе долу след 1-вата седмица, обаче недей да очакваш много - просто по-голяма издръжливост, лек прираст на сила може би и малко ще подбухнеш, защото креатина в големи дози над 10-15гр на ден задържа вода в мускулната клетката от което тя се разширява...

Определено ще ти повлияе положително!

Да благодаря ти много.Казаха ми,че след като го спра ще изгубя и сила и маса  :shock:  :shock:  това вярно ли е.Знам,че няма да е същото без него,но все пак ще се задържи резултата се надявам  поне едно 60%.

05.03.06
17:47

всичко ще задаржиш. аз поне нищо не сам изгубил  като спирам креатина.това да не е  зоб.

05.03.06
18:57

[quote author=“ludia”]всичко ще задаржиш. аз поне нищо не сам изгубил  като спирам креатина.това да не е  зоб.

10x вече съм наясно с нещата  :)  Аз мислех,че като го спра нали няма да задържам толкова вода в клетките и те ще спаднат.  :)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1