моля за помощ

15.03.06
20:32

Здравеите,
Наскоро започнах да тренирам фитнес и съм решил да зимам хранители добавки - креатин и протеини. Проблема е там че имам алергия към някои лекарствени препарати и някои храни, когато са в по-големи количества. Молбата ми е ако може да ми кажете състава на креатина и протеините. Моля за компетентни мнения за да не направа някои гаф без да искам

П.П. - ходих при няколко лекаря(включително и алерголог), но за съжаление никои не можа да ме насочи

Ами в креатинът има креатин, а в протеина има белтъци и малко въглехидрати!

Да не ме изтупате в бисерите ей! Говоря за пудрите  :idea:

RE

15.03.06
21:36

[quote author=“Vulture”]Здравеите,
Наскоро започнах да тренирам фитнес и съм решил да зимам хранители добавки - креатин и протеини. Проблема е там че имам алергия към някои лекарствени препарати и някои храни, когато са в по-големи количества. Молбата ми е ако може да ми кажете състава на креатина и протеините. Моля за компетентни мнения за да не направа някои гаф без да искам

П.П. - ходих при няколко лекаря(включително и алерголог), но за съжаление никои не можа да ме насочи

Напиши първо към какво имаш алергия към какви продукти за да ти дадем компетентен отгоеор ако можем ,разбира се.

15.03.06
21:52

еми значи алергията ми към антибиотици от пинецилиновата група и белтъци(което всъщност ме бърка)...мога да измям да кажем 2-3 яица и 1 кофичка кисело мялко на ден максимум...ако приеманите белтици в протеините са в тези рамки няма проблем, но ако не са...Бихте ли ми казали каква е средната концентрация на белтъците в една дневна доза протеини ?

16.03.06
13:42

[quote author=“Vulture”]за да не пиша нова тема искам да попитам с какво мога да замена протеина , но пак да е за мускулна маса и по възможност продукта да не е с завишени дози на белтъци...въпроса може да е много тъп ,но тепърва навлизам в нещата и си нямам и на представа за какво става на въпрос

мисля, че няма с какво да го замениш

16.03.06
16:15

[quote author=“Vulture”]за да не пиша нова тема искам да попитам с какво мога да замена протеина , но пак да е за мускулна маса и по възможност продукта да не е с завишени дози на белтъци...въпроса може да е много тъп ,но тепърва навлизам в нещата и си нямам и на представа за какво става на въпрос

замести го с подходяща храна - месо - много!но разделено на няколко хранения през деня.

16.03.06
17:24

Незнам ,ако наистина имаш такава алергия към белтъците,нещата стават наистина сложни.Няма как да изградиш мускули без белтъци.Защо не се посъветваш с лекаря си по колко белтъци можеш да приемаш максимално,и дали няма начин тая твоийта алергия да се лекува или поне да се подтиска по някакъв начин.Иначе има много други добавки,но сами по себе си незнам какво биха ти помогнали.

Поздрави.

17.03.06
12:45

[quote author=“Jay_C”]Незнам ,ако наистина имаш такава алергия към белтъците,нещата стават наистина сложни.Няма как да изградиш мускули без белтъци.Защо не се посъветваш с лекаря си по колко белтъци можеш да приемаш максимално,и дали няма начин тая твоийта алергия да се лекува или поне да се подтиска по някакъв начин.Иначе има много други добавки,но сами по себе си незнам какво биха ти помогнали.

Поздрави.

това ми беше идеята...ако някои може да каже какво количество белтъци се приемат с една дневна доза протеин ще мога да си направа сметка дали е в моите приемливи граници...понеже за 1-ви път се захващам с хранителните добавки ако на някои му се занимава би ли ми обеснил деиствието на следните продукти върхо тялото, а и дали съдържат белтъци : гейнър , глутамин , л-картинин и аминокиселини(за последните знам че не съдържат белтъци ама за деиствието на всички изброени си нямам представа)

мерси за всичко

Не пускай 3-ни постове моля !!! Ако имаш да добавиш нещо използвай бутона “промени” !!! 
DJGorgio-Astor

17.03.06
13:41

[.

и аминокиселини(за последните знам че не съдържат белтъци ама за деиствието на всички изброени си нямам представа)

мерси за всичко

белтъците са изградени от аминокиселини!

17.03.06
13:43

[quote author=“FRANKO1”][.

и аминокиселини(за последните знам че не съдържат белтъци ама за деиствието на всички изброени си нямам представа)

мерси за всичко

белтъците са изградени от аминокиселини!

добре не се изразих правилно...се пак ако на някои му се занимава да ме светне за по горния въпрос

17.03.06
13:43

белтъци (протеини) си има в протеините,гейнерите,аминокиселините са градивна единица на белтъците,смятай и тях.Умножи кг си по 2,2 и ще получиш колко белтък трябва да приемаш на ден приблизително от храна и добавки.

17.03.06
14:54

[quote author=“Jay_C”]белтъци (протеини) си има в протеините,гейнерите,аминокиселините са градивна единица на белтъците,смятай и тях.Умножи кг си по 2,2 и ще получиш колко белтък трябва да приемаш на ден приблизително от храна и добавки.

65 КГ по 2,2 = 143 грама имаш предвид нали ?

17.03.06
15:16

гейнъра освен протеин има и въглехидрати(смес от двете), глутамина е аминокиселина - участва в белтъчния синтез и спомага за по-бързото възстановяване - http://www.bb-team.org/stuff/000491.php , л-карнитин - http://www.bb-team.org/stuff/000504.php , аминокиселини - http://www.bb-team.org/stuff/000120.php

19.03.06
13:52

Именно това имах предвид :wink:

20.03.06
21:34

Аз ти предлагам да не почваш веднага да пиеш хранителни добавки...Аз около 2 месеца тренирам и само Л-карнитин пия!!!
Виж дали първо си се зарибил като хората.Потренирай не си мисли , че като пиеш протейн и такива неща ще станеш Ronnie Coleman… :o

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1