Заместител на изварата

RE

16.03.06
10:52

Досега не бях ял извара.може би нямаше и да си взема,но във форума съветват да се приема вечер и си купих  вчера,обаче да ви кажа аз ли съм взел такава или по принцип вкуса и е такав ,но просто с мъка изядох 3,4 лъжици.Нужен ми е продукт за преди лягане.Искам да ви попитам кое от изброените по долу ще ми препоръчате,като що годе ефикасен заместител:

Кисело мляко-3,6%
Биволско кисело мляко-около 6%
Крема сирене -/тези в опаковките като на краве масло,ако се сещате/
Прясно краве мляко

или някакав друг заместител?

16.03.06
11:44

[quote author=“realityman”]Досега не бях ял извара.може би нямаше и да си взема,но във форума съветват да се приема вечер и си купих  вчера,обаче да ви кажа аз ли съм взел такава или по принцип вкуса и е такав ,но просто с мъка изядох 3,4 лъжици.Нужен ми е продукт за преди лягане.Искам да ви попитам кое от изброените по долу ще ми препоръчате,като що годе ефикасен заместител:

Кисело мляко-3,6%
Биволско кисело мляко-около 6%
Крема сирене -/тези в опаковките като на краве масло,ако се сещате/
Прясно краве мляко

или някакав друг заместител?

Изварата си е най-добре понеже няма мазнини и въглехидрати. А нали искаш това да го ядеш преди лягане :wink:  Пробвай я с малко мляко да я разбиеш, направи си я като салата “снежанка” примерно. Много зависи от коя фирма е изварата. Не вярвам в Пловдив да има на “Мероне”... във Варна я има и в Силистра. Ако ти попадне пробвай я. Аз си я хапван така чиста...

16.03.06
12:48

Незнам дали е от изварата която вземате или е въпрос на вкус ама...на мен лично вкуса и ми допада...Пробвай да си я овкусяваш Примерно намачкваш 6-7 белтъка 2 жълтъка слагаш изварата ....и вече ако обичаш може да сложиш малко кисело мляко и чубрица ....

16.03.06
17:33

Има огромна разлика каква си купил. Аз от си я взимам от женския пазар :lol: та мога да ти кажа, че вкусовите и каества могат да варират бая. Пробвал съм и тая на Дядо Либен ама беше отврат.

16.03.06
18:12

Ако може да си намерите Извара на “МЕРОНЕ” тя е приятна на вкус щото има някви стипцави кисели и кви ли още не на вкус ама тая си я бива

RE

16.03.06
22:04

[quote author=“Voltmachine”] Пробвал съм и тая на Дядо Либен ама беше отврат.

Аа,точно за нея става дума.От нея си взех защото беше в малка опаковка и исках да пробвам.Значи трябва да си взема на по качествена фирма.

17.03.06
09:32

[quote author=“realityman”][quote author=“Voltmachine”] Пробвал съм и тая на Дядо Либен ама беше отврат.Аа,точно за нея става дума.От нея си взех защото беше в малка опаковка и исках да пробвам.Значи трябва да си взема на по качествена фирма.

Хубавата извара е безвкусна! 150гр извара + 200мл. обезмаслено мляко с пасатора и пиеш на един дъх, цялата работа ти отнема 1-2 минути , а вкуса не го усещаш......

17.03.06
11:17

То изварата е само белтъчини, нормално е да няма кой знае какъв вкус ;)
Тази седмица за пръв път почнах и аз да ям извара. Не е толкова лошо, третият път си я ядях директно без нищо и не ми правеше впечатление ;)
500 грама са само 1.35 лв. (поне аз толкова я взимам) и съдържат към 70 - 80 грама белтъчини, с минимум калории. Точно това ми трябва за момента ;)

17.03.06
16:14

това 70-80 грама сигурно го говориш за 500 грама извара не за 100 нали ? щото иначе е невъзможно

17.03.06
17:08

[quote author=“DOUBLE_B”]това 70-80 грама сигурно го говориш за 500 грама извара не за 100 нали ? щото иначе е невъзможно

Ами за 500, написал съм го ясно, мисля.

17.03.06
17:40

грешката е моя сори

RE

17.03.06
17:51

[quote author=”Петко К”]
500 грама са само 1.35 лв. (поне аз толкова я взимам)

А ще кажеш ли на коя фирма е да потърся в Пловдив.?

17.03.06
18:08

Взимай си насипна ако можеш пробвай преди да купиш. Хубавата е като масло или няма много вкус. Ако е горчива или солена или кисела не я взимай.

17.03.06
21:15

[quote author=“realityman”][quote author=”Петко К”]
500 грама са само 1.35 лв. (поне аз толкова я взимам)

А ще кажеш ли на коя фирма е да потърся в Пловдив.?

Не знам, в найлонова опаковка, продълговата, пише извара от суроватка, или суроватъчна, нещо такова, със сини букви, това помня, но име на фирма не мога да ти кажа. Чак в понеделник ще си купувам пак.
Ама си мисля, че цените са такива на повечето, даже и по - евтини има.

RE

18.03.06
01:07

ОК,Петко К мерси .Като отида в Била няма начин да не намеря поне 2,3 вида.

M_

18.03.06
22:51

Аз пък изварата както е от пакета я сипвам в купа и я натромачквам с виличка на още по ситни парченца и после слагам една бучица сиренце -70-80 грама и го натрошавам и него ,до получаване на еднородна смес и така става по-вкусно ;)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1