Какви добавки да си взема?

25.03.06
17:22

Добър ден!
17 години навършвам точно след месец, 63 кила, 173 см някъде. Хърбав съм, трябва ми мускулна маса. Разпитах тук там, но всеки ми казва различно. Мисля да взема амино и креатин като за начало, но ще имам ли нужда от протеин?
Желая да ми отговори някои с повечко стаж в тази област.
И нещо важно - препоръчайте ми добри марки да не се нагълтам с боклуци...
Мерси предварително.

Здравей! По-добре протеин и креатин като за начало.
Креатинът да е западен, пък марката няма голямо значение - Scitec, Weider, Optimum Nutrition, Ultimate Nutrition, BioTech и т.н.

Протеинът също да не е български - Scitec, Optimum Nutrition (най-добрият, но и от най-скъпите) и т.н. За цени погледни ми темата - най-първата с раздела - там ще намериш цените  :wink:

25.03.06
18:01

Ами ще постигна ли ефект с амино и креатин?
Казаха ми, че съм още малък за протеин, тва ко ще рече?
Питам за добри марки, щото ясно ми е, че най-скъпото е най-добро, но има всякакви боклуци. Скъп, нескъп, работата е каквото пише на етикета това да е вътре.
Добри марки амино, чисти искам да са?

От аминото видим ефект няма да изкараш. Иначе Дженезис 1900 - 150 хапа са 23 лева, а 325 са 46 лева. Вземат се по 9 на ден на 3 приема.

Не си малък за протеин, но като искаш се въздържай. Той е само добавка и НЕприемането му няма да ти забави растежа  :wink:

За протеина не можеш да бъдеш малък,просто няма нищо вредно в него и много хора го използват още от 13-14 годишна възраст,даже е полезен без значение дали тренираш или не.Лично според мен е по-добре да си вземеш протен и креатин ако искаш да качиш повечко мускулна маса,защото амино-то е по-скоро за по-бързо възстановяване на мускулите от тренировка и т.н.,не толкова за маса.Не че възстановяването и правенето на маса не са взаимно свързани но протеина си е протеин  :wink:

27.03.06
10:57

И какво излиза в крайна сметка? Какво да пия? И колко време?
Искам да наддам леко.
Т.И.

27.03.06
11:30

Подкрепям manson..
За начало си купи Креатин и Протейн, не си малък, не слушай останалите дето са видяли щанга веднъж в живота си в някое предаване, да ти пълнят мозъка с простотии.Kато за начало това ти стига...

Aleksandr0v

27.03.06
12:47

според мен като се чувстваш хърбав си земи гейнър и креатин ако имаш пари и глутамин добави ефекта ще е страшен!Ако ти се дават и още малко пари земи си и таурин.Те се пия креатина глутамина и таурина за по-добро усвояване.Апака гейнарчето ще ти дава много калории за да разтеш.

27.03.06
22:51

Започвам с креатин, протеин и аминокиселини следващата седмица :)

Sourcemag

27.03.06
23:09

Каква марка избра ?

28.03.06
23:30

Аминота си взех вече - на Универсал.
Креатин мисля да зимам на Нутрим, по аптеките дето го има. Ако ще предлагате друг да е до 20 лева.
Протеин предложете добър до 40 лева?

29.03.06
16:47

Креатина на Нутрим е добър, пий го. Аминокиселините предполагам са Амино 2700, ако е така и те са добри. Протеин за 40лв...не знам, килограм суроватка не вярвам да намериш за толкова пари, освен ако не пазаруваш направо от вносителя, без надценка. Вземи глутамин за тези пари-Мусаши например.

30.03.06
14:51

Не знам колко време имаш в залата, но според мен още ти е рано за такива неща. Хапвай повече, спи повече, дигай с мерак и недей си мисли, че за 3-4 месеца ще станеш животно. Иска се търпение, мотивация и много тръд в залата. Другото е сън и ядене.
Също добър метод е да не се влияееш от другите в залата, все пак има хора които ходят с години. Мисли само и единствено върху мускула и упражнението. Това е общо взето.

30.03.06
22:02

Вземи прочети повече от тоя раздел

02.04.06
19:34

Здравейте! В момента си търся протеин, който да пия и намерих един, но не знам колко е подходящ и дали е с добри показатели. Протеина е WHEY : P&B Labs. Какво можете да ми кажете за него? Видях,че във форума основно се говори за Нутрим, но все пак питам и за този WHEY : P&B Labs. Какво бихте препоръчали Вие и как оценявате този протеин?

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1