картофи VS ориз

Animal

27.03.06
07:43

Хора, ся чета таблицата с хранителните стойности и....

Картофи - 17,47 % въглехидрати, 2,02 % белтъчини.
Ориз - 79,15 % въглехидрати, 6,50 % белтъчини.

Аз бях останал с впечатлението, че картофите и ориза са горе-долу на кантар, а то какво излиза...

27.03.06
08:17

Ами ориза май като е сварен при 100гр имаше ~25гр въглехидрати или нещо от сорта.Имаше преди такава тема, където е обсъждан.

27.03.06
10:46

[quote author=“emzo”]Ами ориза май като е сварен при 100гр имаше ~25гр въглехидрати или нещо от сорта.Имаше преди такава тема, където е обсъждан.

Да. Горните стойности са за суров продукт. Като се свари ориза поема много вода и % въглехидрат пада много.

Animal

27.03.06
11:06

А при картофите нямаме ли спадане? В крайна сметка кое е по-добро и голяма ли е разликата?

27.03.06
13:58

Според мен когато се пекат картофите губят вода и следователно се увеличават въглихидратите, а когато се варят, поемат малко вода и става с малко по-малко въглихидрати...
И съответно и разлика в гликемичния индекс:
Печени картофи 85
Варени картофи 73

27.03.06
14:59

Според мен картофите са по-добре.Обаче моя въпрос е:при печенето на ориза,въглехидратите спадат ли?Щот аз ям само печен ориз.

Аз имам друг въпрос. Как оризът имам много по-голям ГИ от кристализираната захар, а се води бавен въглехидрат спрямо захарта, която е бърз?

27.03.06
15:18

[quote author=“SteeL”]Според мен картофите са по-добре.Обаче моя въпрос е:при печенето на ориза,въглехидратите спадат ли?Щот аз ям само печен ориз.

Еми нали като го печеш му слагаш и вода в различно съотношение. Примерно аз си го прая така:
4:1 - 100гр. ориз + 400гр. вода = 500гр. (приблизително 20гр. въглехидрати на 100гр.)

27.03.06
16:41

Според мен и двата продукта имат място в менюто ти. Разнообразието е желателно при и без това бедното ни на избор меню.

27.03.06
22:51

Абе ако искаш да качваш стабилно кила за кратко време яш 3 седмици по 1 тава ориз на ден ако не ти е малко ... и глей кво става ... :)

27.03.06
23:03

значи специално за картофите знам от баба ми(тя е диабетичка) че картофите като се обелят и нарежат се оставят цяла нощ във вода и си пускат нишестето. Следователно трябва да им пада нивото на въглихидрати. Междодругото пробвал съм нормален сварен картоф и такав стоял във вода определено има разлика - тоя дето е стоял стой някак безвкусен и измит.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1