За млякото и изварата?

AN

27.03.06
18:53

Някои може ли да ми каже колко мг. холестерол има в 100гр. обезмаслено прясно мляко, 100гр.нискомаслено кисело мляко и 100гр. извара. Във таблицата от саита не пише нищо за тези продукти.Ям много месо на ден, и май надвишавам допустимиде норми дневен прием на холестерол.Ще съм ви много благодарен ако ми кажете, пък ако някаде има и такава таблица ще е супер.
Благодаря!!!

27.03.06
22:42

Чувал съм много хора да се изказват против обезмаслените млека (особено за прясното), защото ги обезмасляват с химия.
За холестерола, ако си млад (или малък, зависи как се приемаш :)) не би трябвало да се тревожиш много. Той е доста необходим за производството на тестостерон и естроген. Мисля че няма проблем да си ядеш месо и да си пиеш мляко, даже е доста полезно.

ПП: Извинявай че не ти дадох точна информация по темата, ама дано все пак съм бил полезен. :D

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1