Болки в кръста след мътва тяга

28.03.06
23:17

Значи онзи ден реших да сменя малко упражненията за гръб, и правих за пръв път мъртва тяга и сега леко ме наболява кръста много леко но все пак има болка, нормално ли е това след като за пръв път го правя това упражнение?

28.03.06
23:41

Ако е болка в мускулите (мускулна треска) е нормално.
Ако не е в мускулите - не е добре.

29.03.06
00:17

Ами не ми прилича много на мускулна треска ама ще видя след 2-3 дни или другия път като правя гръб ако пак ме боли повече няма да правя тяга!

29.03.06
00:56

[quote author=“nikito”]Ами не ми прилича много на мускулна треска ама ще видя след 2-3 дни или другия път като правя гръб ако пак ме боли повече няма да правя тяга!

Не се отказвай от тягата, а си оправи техниката на изпълнение. 100% не ти е правилна. И не бързай с тежестите.

Първите 3-4 пъти с малки тежести и повечко повторения да усвоиш метода на изпълнение, защото не е лесна тягата.

29.03.06
23:06

Днес нямам болки, вече ми мина, благодаря ще послушам съвета ви няма да се откажа от тягата.

30.03.06
23:42

никито ако искаш прави 1 месец хиперекстензии че да ти по укрепне малко кръста и после тяга :)

sergo

30.03.06
23:54

Дърпай като пич аз преди като дърпах приятелите ме прибираха от залата не ме държеше кръста :)) но след 2-3 дена минава нищо сериозно това не се плаши  :wink:

31.03.06
21:09

Те болките бяха само първия ден след трена, после отшумяха ама ще видим другия път като правя пак, 3-4 пъти ще прая с леки килограми да свикна с движението, смятам че няма да имам повече проблеми.

01.04.06
22:18

Уточни болки ли са или умора на мускула

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1