Не повече от 45 минути ?

02.04.06
11:48

Прочетох няколко статий в http://www.bodybuilding.com и голяма част от тях пише, че тренировката не трябва да е повече от 45 мин., защото нивата на кортизола след 47-мата минута се покачват рязко.
Сериозно се замислих, защото мойта тренировка никога не е била по-малко от час без загрявката. Тренирам по прогрмата за начинаещи от сайта, само съм заменил някой от упражненията, но броя и сериите съм ги запазил същите + 1-2 загравящи преди първото упражние за всяка група. В петък дори стоя около час и 20-30 мин.
Следя си почивките, гледам да не е повече от 2 мин. и 3 преди последната серия и между упражненията...

Какво да променя? Може би да махна някой от упражненията или да намаля малко почивките ?  :roll:

Ето и един цитат от статията, която в момента чета:

The workout should last no longer than 45 minutes! Plan your rest between sets accordingly so that you finish in this time period. Studies have shown that after 47 ? minutes of intense weight training, your cortisol levels shoot up. This means that the longer you workout AFTER 47 minutes, the LESS results you will get and the more likely you will overtrain. So get in the gym, lift hard, stay focused, and get out

02.04.06
12:04

Правиш гоелми почивки.Почиваи максимум към 1:30,така ще се вместиш в тва време.

02.04.06
15:28

По-добре не променяй нищо в програмата! Щом от влизането ти в залата и до излизането от нея се вместваш в рамките на час и половина, значи всичко е наред! По-малки почивки м/у сериите от 2 мин. ще спрат растежа, особенно ако си от слабия тип момчета! За тях даже и почивки от порядъка на 4-5 мин. са препоръчителни.

Това за 45-те минути ми звучи доста неприложимо, така или иначе, на практика!

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1