Прости въглехидрати след трен при НВД?

M_

03.04.06
17:00

Та въпроса ми е следният ..понеже нещо не мога да го измисля колкото и информация да събирам от различни източници :)
  При едно НВД, след тренировката в залата,която се провежда самостоятелно,  отделно от кардиото може ли да си вмъкна някои и друг прост въглехидрат към диетката веднага след тренировката или по добре да си остана само на аминокиселинките(суроватъчни протеини) и по късничко яденето ,към което се включват месото,зелената салата и 2 бонусфилиики.
:idea:  :?:

..Как би се отразило ?

03.04.06
18:18

Ако поемеш бързи въхлихидрати гликогенните депа ще се запълнят и ще спреш да гориш мазнини...

03.04.06
18:39

Аз съм за приемането на прости въглехидрати след силова тренировка, защото иначе черния дроб започва да използва аминокиселините за да синтезира глюкоза апък и са води че инсулина спирал кортизола (поне така пише в сайт-а)

Пробвай с 1 средно голям банан след трен, 30 мин след това амино-то и 1 час след тях белтъчно хранене ...

03.04.06
19:32

След тренировка е единственото приемливо време за прости въглехидрати.

03.04.06
22:04

[quote author=”Петко К”]След тренировка е единственото приемливо време за прости въглехидрати.

Дори, когато сме на НВД ли ?

06.04.06
11:18

ако наистина искаш да качиш инсулина банан няма да ти свърши работа, тъй като фруктозата не дига инсулина. и аз съм малко раздвоен за бързи въглехидрати след тренировка, но можеш да опиташ с малко глюкоза да кажем (15ина гр.) или пък само аминокиселини/суроватъчен протеин за да спреш катаболизма. л-глутамин би свършил същата работа, при това тези варианти са приложими и след кардио ;)

[quote author=“M_U_T_O”]Та въпроса ми е следният ..понеже нещо не мога да го измисля колкото и информация да събирам от различни източници :)
  При едно НВД, след тренировката в залата,която се провежда самостоятелно,  отделно от кардиото може ли да си вмъкна някои и друг прост въглехидрат към диетката веднага след тренировката или по добре да си остана само на аминокиселинките(суроватъчни протеини) и по късничко яденето ,към което се включват месото,зелената салата и 2 бонусфилиики.

..Как би се отразило ?

Недей. Като се върнеш от тренировка до към 2 часа продължаваш да гориш мазнини. Ако приемеш прости въглехидрати, веднага тялото си взима енергия от тях и спира да гори мазнините, защото вече не са му нужни.

06.04.06
14:36

[quote author=“M_U_T_O”]Та въпроса ми е следният ..понеже нещо не мога да го измисля колкото и информация да събирам от различни източници :)

..Как би се отразило ?

Не знам какъв протейн взимаш след тренировка, но е възможно и от него да приемаш прости въглехидрати. Един от най-добрият вариант за прием на въглехидрати след тренировка си остават печеният картоф. И не се притеснявай да ядеш веднага след тренировката.

06.04.06
14:37

[quote author=“manson”][quote author=“M_U_T_O”]Та въпроса ми е следният ..понеже нещо не мога да го измисля колкото и информация да събирам от различни източници :)

..Как би се отразило ?

Недей. Като се върнеш от тренировка до към 2 часа продължаваш да гориш мазнини. Ако приемеш прости въглехидрати, веднага тялото си взима енергия от тях и спира да гори мазнините, защото вече не са му нужни.

даааа и катаболните процеси си продължават и продължават ... и така не се намира никой който да ги спрее... ако не прави кардио след тренировката с тежести не виждам проблем да се ядът малко прости въглехидрати, от които добър избор би било храна със съотношение на фруктоза/глюкоза 50/50 ...
но все пак всеки си има мнение ;)

Мед?

Аз не казвам да не яде нищо. Месо може. Аз поне така мисля  :roll:

M_

06.04.06
18:34

След тренировката с тежести нямам кардио..направо се прибирам в къщи и ....пия чиста суроватка на прах във вода... а яденето със месо и фибри и т.н. е по късно...
Тоест остава си това, какъв бърз въглехидрат да се приеме-картоф(сложен) или мед,захар(прости)..естествено без да се уливам в количеството.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1