Относно фруктозата

05.04.06
14:18

Взимам фруктоза всеки ден с протеина по 2 лъжички 2 пъти ,значи 4 лъжички на ден фруктоза.Искам да питам това вредно ли е и мове ли да доведе до някакво заболяване като диабет и пр.?

Sourcemag

05.04.06
14:49

Фруктоза?!?!!?? да не е декстроза(глюкоза)?

Aleksandr0v

05.04.06
15:05

[quote author=“Sourcemag”]Фруктоза?!?!!?? да не е декстроза(глюкоза)?

за какво изобощо пишеш само да се намираш на работа земи научи видовете въглихрани захароза,фруктоза,глюкоза,декстоза кое какво е и тогава пиши :)

няма да се разболееш от диабет от 4 лъжички на ден спокоино си го земай след тренировка,в нетринировъчен ден ако искаш да го земаш го земай като станеш сутрин тогава организма има нужда от бързи въглихидрати.

Обединен пост.
manson

05.04.06
15:16

фруктозата е доста бавна, хич не е бърз въглехидрат

05.04.06
15:40

mamaligabg аз знам че фруктозата е бърз въглехдират но може пък и да греша

05.04.06
16:30

http://en.wikipedia.org/wiki/Fructose

Fructose is often recommended for, and consumed by, people with diabetes mellitus or hypoglycemia, because it has a very low Glycemic Index (GI 23) relative to cane sugar (sucrose). However, this benefit is tempered by concern that fructose may have an adverse effect on plasma lipids. The low GI is due to the unique and lengthy metabolic pathway of fructose, which involves phosphorylation and a multi-step enzymatic process in the liver

05.04.06
16:43

Фруктозата е с доста нисък гликемичен индекс и не влияе на кръвната захар, респективно на инсулина(както и колегата горе цитира)..Съмнямавам се да имаш някакви проблеми, ако я приемаш.

Не може да ти докара диабет. Питал съм ендокринолог.

RE

05.04.06
17:19

[quote author=“Aleksandr0v”] видовете въглихрани захароза,фруктоза,глюкоза,декстоза кое какво е

GlГлюкоза и декстроза е едно и също.Относно фруктозата,няма проблем , ама за какво са ти 2 приема по 2 лъжици еди разбери.Няма нужда 2 лъжици са достатъчни след трен и тва е.

06.04.06
12:21

понеже приемам протеина на 2 пъти..един път сутрин и един път след тренировка и с всеки прием взимам фруктоза

Aleksandr0v

06.04.06
14:09

realityman не е точно едно и също ама карай.декстозата се прави от глюкозата обаче мисля че има разлика ако бяха еднакви нямаше да има 2 различни имена.То е се едно да кажеш че гроздето е вино :)то се е направено от грозде нали?

06.04.06
18:14

или че спирта е водка ;]

RE

06.04.06
23:50

[quote author=“Aleksandr0v”]realityman не е точно едно и също ама карай.декстозата се прави от глюкозата обаче мисля че има разлика ако бяха еднакви нямаше да има 2 различни имена.То е се едно да кажеш че гроздето е вино :)то се е направено от грозде нали?

http://www.bb-team.org/faq/index.php?p=default&cat=3#a63

18.04.06
13:32

Фруктозата 100% е безвредна обаче ако се пие глюкоза в повече може ли да обърка работите нещо?

filatov

18.04.06
20:18

Фруктозата може и да е безвредна, но има един фундаментален недостатък. Може да попълва само чернодробния гликоген, не и мускулния. И ако дроба е зареден, се отлага като мазнина.

19.04.06
00:15

[quote author=“filatov”]Фруктозата може и да е безвредна, но има един фундаментален недостатък. Може да попълва само чернодробния гликоген, не и мускулния. И ако дроба е зареден, се отлага като мазнина.

Интересно мерси за инфото

InDaHEad

19.04.06
00:42

Realityman заеби кво пише в сайта,декстроза не е същото като глюкозата,разликата е тънка но все пак я има.Абе и плюс тва чиста глюкоза не съм виждал да се продава-има само 15 и 20 процентна май-ама тя не става за след трен.

19.04.06
01:08

[quote author=“PowerWave”]Realityman заеби кво пише в сайта,декстроза не е същото като глюкозата,разликата е тънка но все пак я има.Абе и плюс тва чиста глюкоза не съм виждал да се продава-има само 15 и 20 процентна май-ама тя не става за след трен.

Има глюкоза в  едни обикновенни бурканчета я продават. На гъстота е  все едно гледаш мед ама е безцветно. Мисля че към 79% бяха въглехидратите.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1