Не мога да бягам

TU

07.04.06
20:36

Сутрин ходя да бягам за кардио. Преди това загрявам. Почвам да бягам. Правя 100-150м после вървя малко и така се повтаря няколко пъти. По-дълго разстояние не мога. Имам болки в както е прасеца, само че в предната част на крака малко по-надолу. Направо ме изгаря от вътре. Ако знаете как боли като правите предмишница да навивате тежест на болка е подобно. И немога да бягам. Сила имам, въздух също, но уви. Аз имам нисък свод и нося ортопедични подложки постоянно, но не смятам да е това.
Моля за помощ и съвети!

07.04.06
22:20

Имал съм изцяло същото преди, когато претренирах и недохранвах.  Изобщо не ми се струваше, че съм гладен и че претренирам, но уви... Мисля, че по конкретно е от недостиг на белтъчини и от претренирането не успява да се възстанови крака в тази част, тъй като там има една специфика, че фактически мускула храни костта, не съм сигурен точно как са обвързани нещато, но има нещо общо.

Сам си прави изводите.

Съветвам те да направиш почивка седмица най-малко.

TU

07.04.06
23:00

Ами незнам сега даже 5 дена не съм ходил на фитнес, ще спра краката за извесно време. Похапвам си добре, даже витамини взимам. А как да си набавя повече белтъчини.

08.04.06
12:11

[quote author=“tuocs”]Ами незнам сега даже 5 дена не съм ходил на фитнес, ще спра краката за извесно време. Похапвам си добре, даже витамини взимам. А как да си набавя повече белтъчини.

http://www.bb-team.org

чети

10.04.06
16:39

Направи почивка, ще се възстанови бързо, не се притеснявай. Отиди и при някой добър масажист, за да ти разтрие крака. Преди около 4 години ходих да тичам с едни приятели, които обаче бяха футболисти и явно, че натоварването ми дойде повече и имах същия проблем. Спрях тичането и колелото, ходих около 3 пъти в залата и 2 пъти на плуване. След няколко седмици започнах пак да бягам и нямаше проблеми. Оттогава обаче никога не съм правил толкова големи преходи, особено пък cross road.
УСПЕХ

TU

10.04.06
17:13

Ами проблема си го има още от самото начало когато започнах да бягам този сезон, не се е появил в последствие.
А други години съм нямал болки там.

10.04.06
19:48

Ако болката не е толкова силна и ти позволява да тичаш - тичай, но умерено. Ако имаш възможност ходи да плуваш. Досега при три различни травми ходя да плувам и след това като се върна в залата мога да тренирам без болка. Плуването натоварва всеки мускул, но по различен начин, освен това по бързо се качва и маса  :wink:

13.04.06
00:52

[quote author=“tuocs”]Ами проблема си го има още от самото начало когато започнах да бягам този сезон, не се е появил в последствие.

И при мен беше така, епизодично е. И особенно в началото, първите 10мин като правих крос с отбора, много болка имаше, после отихваше с течение на тренировката, ама това не е решение....

13.04.06
15:26

[quote author=“tpd”][quote author=“tuocs”]Ами проблема си го има още от самото начало когато започнах да бягам този сезон, не се е появил в последствие.

И при мен беше така, епизодично е. И особенно в началото, първите 10мин като правих крос с отбора, много болка имаше, после отихваше с течение на тренировката, ама това не е решение....

Този проблем и примен го има и даже предната част на краката ми ставаха червени...а болката я знаете.
За това спрях с тичането и започнах да си правя кардиото само на велоергометъра.  :wink:

13.04.06
16:01

[quote author=“martinnest”][quote author=“tpd”][quote author=“tuocs”]Ами проблема си го има още от самото начало когато започнах да бягам този сезон, не се е появил в последствие.

Този проблем и примен го има и даже предната част на краката ми ставаха червени...а болката я знаете.
За това спрях с тичането и започнах да си правя кардиото само на велоергометъра.  :wink:

Тукя един човек го беше казал и е много прав: Внимавайте с велоергометрите, защото при неправилно изпълнение /а то става в ОГРОМНА част от случайте, колената се разкапват /. При бягането опасността не е толкова значителна, според мен.

SI

13.04.06
16:26

И как е правилното изпълнение на велоаргометър ?

13.04.06
16:39

[quote author=“sideways”]И как е правилното изпълнение на велоаргометър ?

Най важното е височината на седалката и положението на тялото /гръбнака/.

Когато натискаш педалите не трябва В никакъв случай да имаш ъгъл бедро прасец - остър. Има и други неща, но аз не съм много наясно.

Обаче като видя някой хора да си удрият краката едва ли не в брадите когато тренират, просто...

14.04.06
17:17

[quote author=“tpd”][quote author=“sideways”]И как е правилното изпълнение на велоаргометър ?

Най важното е височината на седалката и положението на тялото /гръбнака/.

Когато натискаш педалите не трябва В никакъв случай да имаш ъгъл бедро прасец - остър. Има и други неща, но аз не съм много наясно.

Обаче като видя някой хора да си удрият краката едва ли не в брадите когато тренират, просто...

е чак толкова ненаясно, че да си удряме краката в брадите не сме.  :wink:

15.04.06
09:57

много е възможно проблема да е и в неподходящи обувки(маратонки или гуменки).имаше някаква тема по въпроса. от личен опит - с неподходящи маратонки се изморявам много по-бързо и се появяват болки на места, които не би трябвало да ме болят от тичане.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1