Здравословно хранене

12.04.06
11:20

Здравейте,
Висока съм 1,71 м и тежа 62 кг. Чрез ВМ НВД свалих за два месеца и половина близо 5 килограма. Напоследък обаче не се чувствам добре на ВМ-НВД и след прочитането на една статия за вредите от всички НВД-та в дългосречен план реших да спра ВМ НВД-то и да включа в менюто си плодове, малко пълнозърнест хляб и от време на време картофи, но се старая калориите ми да са 150-250 по-малко от подържащите ми и в дните,когато съм отпаднала приемам подържащите ми калории (1740ккал), като бях на ВМ НВД дневната ми калорийна рестрикция беше от порядъка на 200-300 ккал. Цел: сваляне на 1-2 килограма.

От 3 седмици насам не спортувам поради липса на време, но след 10 дни смятам да започна да ходя на фитнес и освен кардиото започвам най-после и тренировки с тежески.

Трябва ми малко помощ да си съставя здравословно меню,че все още ми е трудно при подбора на храните.

Ето ми менютата от последните 2 дни:

10.април
Закуска: кроасан ( не е добър избор, но трябваще да хапна нещо навън)
Обяд - печено пилешко бутче + половин голяма краставица
Следобедна закуска: 2 филийки пълнозърнест хляб с 60 г кашкавал и другата половина от краставицата + 3-4 парченца портокал
Вечеря: 3 яйца + кисело мляко 150 г.
Калории до тук: 1568 ккал (при подържащи 1740 ккал)

Вчера бях постоянно в движение и яденето ми не беше добре подбрано, но все пак пускам менюто.

11.Април
09:00 - 2 филийки пълнозърнест хляб с 60 г. кашкавал, четвърт голяма краставица
12:00 - пуешки гърди,задушени с гъби и запечен 30 г. кашкавал отгоре + малко краставица
15:00 - кроасан навън ( реших че е по-малкото зло от хамбургери и дюнери)
18:00 - филийка пълнозърнест хляб с 30 г. кашкавал + краставица + един банан
21:00 - задушено пуешко месо и запечен 30 г. кашкавал отгоре+ краставица
Калории: 1600.

Още ми е трудно да свикна да хапвам плодове, при положение,че почти 3 месеца почти не съм яла.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1