Кои плодове - полезни ? И кои - не ?

TH

12.04.06
21:37

Почвам да се обърквам при НВД кои плодове е добре да консумираме и кои не..
Аз най-често ям банани и ябълки, но от както минах на НВД (или по-точно нещо като НВД като наблягам на извара,яйца,пилешко,овесени ядки сутрин и т.н) незнам кога да ги приемам.
Примерно режима ми е нещо подобно:
Сутрин ставам в 7:30
-> коремни преси
-> лицеви опори
-> пия кафе
-> 8:30 - бягане около 20-25 минути
-> 10:00 - закуска ( по принцип овес с прясно мляко и мед и след това един 1-2 банана)
-> 12 - обяд - салатка някаква,яйца или пилешко.Може и малко кашкавал..
-> 16:00 (на училище съм).Ям вакуумирани пилешки пържоли
-> 20:00 (като се прибера от училище) Ям квото има под ръка.Днес примерно ядох яйца по Панагюрски с кисело мляко и чесън + пилешка пържола.А вчера салатка с няколко белтъка.
И след 20 часа го карам само на вода...

Та от колко до колко часа е добре да приемам бананите и съответно ябълките ,че Майка ми ме зарежда с такива плодове постоянно и няма кво да ги правя ,а са ми вкусни.  :D
Също така кои плодове е добре да се приемат при НВД и от колко до колко часа.

П.П - Поставям нов МОЙ личен рекорд - 3 дена издържам без тесто,пържено,газирано,сладко,захар....досега такава воля не съм проявявал и се надявам да продължа.

П.П 2 - Знам ,сигурно забелязахте ,че го карам само на кардио.Да така е - в продължение на 1 седмица ще е така.
От другата започвам с фитнеса като съм си намерил приятел ,които е доста на вътре в нещата и ще ми помага.

-едит- докато разглеждах хранителната таблица видях ,че в Овесените ядки има 66% въглехидрати ???
Което ще рече ,че както съм си 75 кг. рано сутрин като излапам овесените ядки ми остава да приема задължително само 9% и не повече въглехидрати до края на деня ???

13.04.06
20:25

Ми ето ти една таблица с хранителните стойности  :arrow:  http://www.bb-team.org/nutrition/table.php?t=1
Погледни какво съдържат плодовете...Бананите според мен не са много удачни,защото съдържат много въглехидрати.
А иначе плодовете ги хапвай до обяд  :)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1