НВД - дали е добре така?

14.04.06
19:24

Привет :lol:

Следя с огромен интерес форумът!!!
Сега ще започвам НВД. Бихте ли погледнали и ако имате предложения и забележки моля пишете... Нуждая се от помощта ви, понеже незнам дали всичко това е ОК...

За мен: 27 г. тренирам от 2,5 г. 176 см 90 кг

Преди и след силовата тренировка вземам сурватъчен протеин по 30-40 гр
Режим и храна:
6:45 ч. Ставане
7:00 ч. - кафе и половин лимон & Л-карнитин
7:45 ч. - 8:15 ч. Кардио
8:15 ч. - 9:00 ч. Силова тренировка
10:30 ч. - закуска 50 гр Овесени ядки+200 гр кисело мляко
12:30 ч. - обяд - пилешки гърди 200 гр + зелева салата 200 гр
16:00 ч. - 5 белтъка + 2 жълтъка
19:00 ч. - скумрия 250 гр + зелева салата 200 гр
Преди лягане: Л-карнити, 100 гр извара + 200 гр кисело мляко (нямам идея какво да приемам вечер понеже резултатите от изследванията на Pro са отчайващи :( )

Въглехидратите са ми под 100 гр, Белтъчините може да ви се сторят малко... Ако трябва ще има още едно ядене, предложете. И един въпрос лимона сутрин само сока или може и самият плод да се приема?

Тенирам 5 пъти в седмицата:
Понеделник - кардио & гърди
Вторник - кардио & гръб
Сряда - крака
Четвъртък - кардио & рамо
Петък - кардио & бицепс, трицепс & предмишница
събота и неделя почивка  :wink:

Ще се радвам на компетентни мнения. Предарително ви благодаря!!!

14.04.06
20:06

Според мен, въглехидратите за деня са малко - грам на килограм телесно тегло е по-добре....а също имисля, че кардиото трябва да е след силовата.

14.04.06
20:09

[quote author=“HELL2HEAVEN”]Според мен, въглехидратите за деня са малко - грам на килограм телесно тегло е по-добре....а също имисля, че кардиото трябва да е след силовата.

Те са толкова към 90 гр излизат...

Хаде бе братлета помагайте и модератори има те защо не се включат???... :cry:

14.04.06
20:25

Чесно казано не виждам да са 90гр. въглехидратите, само овесените съдържат, млякото и изварата не ги брой. Вместо лимон, пий сока от грейпфрут - няма да ти дразни стомаха и ще ти даде някой друг въглехидрат, за да заредиш (макар и малко). А и сега видях жълтъците - според мен не е удачно да ги приемаш, заради мазнините и холестерола съдържащ се в тях. Моята диета е сходна - http://www.bb-team.org/forum/viewtopic.php?t=15178

14.04.06
20:28

Белтъчините наистина са малко, по груби сметки няма и 2 грама на кг, а при диета ти трябват повече, за да пазиш мускулите. Вмъкни още месо или извара, или увеличи количествата на тези яденета, за да докараш поне 180 грама.
И наистина, прави първо тежестите, после кардиото.

14.04.06
20:36

[quote author=”Петко К”]Белтъчините наистина са малко, по груби сметки няма и 2 грама на кг, а при диета ти трябват повече, за да пазиш мускулите. Вмъкни още месо или извара, или увеличи количествата на тези яденета, за да докараш поне 180 грама.
И наистина, прави първо тежестите, после кардиото.

ОК ще увелича Белтъчините и според мен са малко...
А защо е по-добре да се прави първо силовата после кардиото?
Веднъж Недик беше споменал, че е добре да ги редуваме, за да стресираме организма? Как мислите...?

14.04.06
21:25

Доколкото знам със силовата тренировка се изчерпва гликогена и при кардиото директно гориш мазнини, а иначе - първо гликогена после мазнините.

14.04.06
21:30

[quote author=“emzo”]Доколкото знам със силовата тренировка се изчерпва гликогена и при кардиото директно гориш мазнини, а иначе - първо гликогена после мазнините.

Danke!!!

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1