Обратно в залата...

16.04.06
17:39

Здравейте...
Занимавах се активно с фитнес до преди 1 година, но след това се наложи да бачкам здраво.Работата ми е свързана с проектиране и стоя по 10-12 4аса на “бюро”.
Въпроса ми е - Как за най-кратко време да влеза във форма:
- да взлемам ли добавки от самото начало или да изчакам един месец?
- с каква програма да започна?
- да правя ли някаква диета от самото начало ( или да мине малко
време да се адаптира организма)?

П.С.сега съм 102 килограма но далеч не съм толкова релефен колкото бях преди.
Да започна ли да свалям и когато се изчистя да започна да качвам м.маса или да тренирам за маса и след 6-8 месеца да почна да чистя...

П.П - Моля за компетентни отговори...

Благодаря.

16.04.06
20:15

според мен не почвай отсега с добавки.по-добре ще е да си потренираш в залата, прави си редовно кардио и след месец ще си покаже дали ти трябва диета и добавки.
всъщност ако искаш да поизчистиш си вземи л-карнетин и/или накакъв бърнър.по-добре ще е първо да се изчистиш за да видиш какво ти е останало отпреди и тогава ще си решиш дали и колко да качваш.

17.04.06
09:37

[quote author=“g3n40”]Здравейте...
Занимавах се активно с фитнес до преди 1 година, но след това се наложи да бачкам здраво.Работата ми е свързана с проектиране и стоя по 10-12 4аса на “бюро”.
- да взлемам ли добавки от самото начало или да изчакам един месец?
- с каква програма да започна?
- да правя ли някаква диета от самото начало ( или да мине малко
време да се адаптира организма)?

П.С.сега съм 102 килограма но далеч не съм толкова релефен колкото бях преди.
Да започна ли да свалям и когато се изчистя да започна да качвам м.маса или да тренирам за маса и след 6-8 месеца да почна да чистя...

П.П - Моля за компетентни отговори...

Благодаря.

Ами зависи каква ти е целта? Ако си много мазен и искаш да изчистиш за кратко време, спокойно си вземи л-карнетин и фетбърнери , амино , протеин НВД и действай.
Не мога много да ти разбера въпроса , все пак ти решаваш как искаш да изглеждаш, но ако аз бях 100кг на моята височина и мазен , 1во бих свалил  кг .

17.04.06
10:49

под форма разбирайте не само външен вид а и сила издражливост,
ефективност при тренировки.

То е ясно, че ще си взема л-карнетин или фетбърнер ... а дали да го правя още с първите тренировки или да си дам 1-2 месеца на организма сам да влезе в ритам  и чак тогава ?

17.04.06
14:42

[quote author=“g3n40”]Въпроса ми е - Как за най-кратко време да влеза във форма:

под форма разбирайте не само външен вид а и сила издражливост,
ефективност при тренировки.

То е ясно, че ще си взема л-карнетин или фетбърнер ... а дали да го правя още с първите тренировки или да си дам 1-2 месеца на организма сам да влезе в ритам  и чак тогава ?

Ами щом искаш бързо да влезеш във форма до лятото :wink: , ами нямаш много време така че няма нужда да чакаш.
Ти сам трябва да си решиш дали дали да изчакаш 6-8 месеца , но при положение, че искаш бързи видими резултати първо свали излишните килограми, според мен не е добра идея при наднормено тегло да се започва да се тренира за маса :roll: . За мен едно добре подържано , изчистено тяло е за предпочитане пред 100кг мускули покрити с 20кг мазнина, но вкусове разни.........

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1