МОЛЯ ЗА СЪВЕТА ВИ.....

MA

17.04.06
11:17

Бих искала да попитам ако не тренирам нищо освен разходка всеки ден по 2 часа ще има ли полза от Л-карнетин?и ако не посъветваите ме какво да си купя.На диета съм -само зеленчуци и незная как да махна и лекия целулит и паласките и коремчето.Надявам се да ми помогнете със съвети.Л-карнетин или нищо друго до 25 лв ако може да е.... МОЛЯ ВИ и да има ефект с това разкарване и т.н.      :wink:  благодаря

17.04.06
11:32

Здравей,

Това с “диета само на зеленчуци” си го избий от главата. Ограничавайки се в храненето нищо не постигаш. Седиш гладна, забавяш си метаболизма, после като започнеш да ядеш нормално (рано, или късно) - ефекта ще е обратен. Доста вероятно е да качиш повече от сваленото.
Тия гладувания разказват играта на цялото тяло - отслабва имунна система, забавя се метаболизма, чувстваш се отпаднала...
Яж си колкото и когато ти се яде. Само, че определени неща - плодове, зеленчуци, кисело, прясно мляко, месо... (диета не мога да ти препоръчам сори)

Л-Карнитин-а ще има ефект САМО ако правиш “кардио” (бягане, колело...), или някакви упражнения изобщо. По 30 мин кардио 3-4 пъти седмично е достатъчно. Не става да пиеш Л-Карнитин и да сваляш с лежане. Той ще спомогне изгарянето на мазнините в тялото ти, използвайки ги за енергия. Повечето хора казват, че дава и малко повече енергия и издържливост (аз съм на същото мнение)...

Та сваляне - кардио, Л-Карнитин, подходящо хранене и до месец и половина-два имаш доста добри резултати.
А лежа и взимам “нещо” (Л-Карнитин например), също и “гладувам” - така нищо не се постига :)

Самия Л-Карнитин се взима 5-6 седмици, след което се прави пауза... все пак в един определен момент организма ти “свиква” с него и продължавайки да го взимаш няма да има ефект

17.04.06
11:48

@malkata - на колко години си ?
Абсолютно съм съгласен с казаното от колегата по-горе.
Храни се пълноценно - месо, зеленчуци, плодове в ограничени количества,млечни продукти, намали или спри сладкото, хляба и др. тестени изделия.

17.04.06
12:12

[quote author=“malkata”]Бих искала да попитам ако не тренирам нищо освен разходка всеки ден по 2 часа ще има ли полза от Л-карнетин?и ако не посъветваите ме какво да си купя.На диета съм -само зеленчуци и незная как да махна и лекия целулит и паласките и коремчето.Надявам се да ми помогнете със съвети.Л-карнетин или нищо друго до 25 лв ако може да е.... МОЛЯ ВИ и да има ефект с това разкарване и т.н.      :wink:  благодаря

Да не прозвучи обидно, но винаги съм се чудел защо жените си мислят, че могат да отслабват със “шопинг” или обиколки по магазините. С гледане на телевизия също не се отслабва, както и с “неядене”. За да отслабне човек трябва да разполага с воля и малко време - за четене на необходимата информация и за тренировка. Малката, ако искаш пробвай с тичане на място в къщи (примерно) вместо с разходка 2 часа. Не слушай и не прави “безумни” диети. Има специализирана литература за отслабване, а не списания с моделки, които ядат по 5-6 парчета торта и изглеждат перфектно заради гена и силикона. Вълшебно хапче за отслабване няма!

17.04.06
12:18

аз лично от опит ти препоръчвам да ходиш да бягаш сутрин на гладно като 30 мин преди трен си зимаш л-карнитина.Да кажем почваш първата седмица 3 пъти ,следващата 4, третата седмица 5 пъти или както ти си решиш.Велоергометър също е добро решение,но не повече от 30-35 мин.И наистина избийте си го от главата че иска ли човек да отслабне “непременно” трябва да откаже месото,млечните продукти,въглехидратите-тва е няква глупава женска заблуда,за съжаление обаче продължавате да я следвате.АйДе.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1