Конкретен въпрос относно прием на декстроза.

24.04.06
20:21

Здравейте,
знам че писах конкретен въпрос, но ще ви поизмъча с малко четене.  :)
В момента тежа 70 кг., 180 см., ендоморфен тип. Последната година отслабнах 30 кг. с Ниско въглехидратен Високо мазнинен режим. Доволен съм от резултата за сега и от 3 месеца тренирам. Тренировките са натоварени 2 - 2,5 часови, като последните 30 мин. са кардио.
Имам желание за кача малко мускул защото ми омръзна да изглеждам като голямото пиле и взимам следните добавки в тренировъчен ден:

Сутрин след ставане на гладно:
1х30 гр.  Ultra Whey Pro на Универсал суроватъчен с вода.
1х0,5 гр. L - Carnitine
2х0,4 гр. СLA Адифарм

2 часа преди тренировка:
2х0,5гр. L - Carnitine

30 мин. преди тренировка:
3хАмино 1900 Genesis

Веднага след тренировка:
30 гр. декстроза - да я взимам или не?

5 мин. след тренировка:
3 х Амино 1900 Genesis
5 гр. L-Глутамин

25 мин. след тренировка(преди лягане):
1х30 гр. Ultra Whey Pro на Универсал суроватъчен с обезмаслено мляко.
5 гр. L-Глутамин
2х0,4 гр. СLA Адифарм

Притесняват ме 2 неща:
1. Не пия декстроза - всичките Амино-та и Глутамин след тренировката отиват за гориво, а не възстановяване на мускула.
2. Пия декстроза - всичкия L-Carnitin и CLA отиват на кино, а аз пак ставам прасе. - Не искам!
Декстрозата по принцип няма да наруши много калорииния ми прием. :wink:

Въпросът ми е да пия ли декстрозата която съм вмъкнал веднага след тренировката? Ще се радвам ако се обосновете.

Благодаря ви за отговорите, чудесния форум и старанието да съберете толкова полезна информация.

Sportex

24.04.06
20:27

Ами ако толкова те притеснява пии по 20гр. Въпреки, че и 30гр. би трябвало да се усвоят на 15мин от тялото, което да възстанови запасите си от гликоген. Според мен няма проблем.

24.04.06
20:38

0.8*70=56 гр., които придвидливо съм намалил на 30 гр.
Благодаря за отговора Спортекс.
Очаквам още коментари. Надявам се, че и за другите ще е полезно понеже не срещнах отговор точно на този въпрос във форума и сайта.

24.04.06
21:04

Ако чистенето ти е приоритет не взимаш.. в противен случай 30 грама са си ок..

OD

25.04.06
13:56

За съжаление тялото се адаптира към приема на L-карнитин и поради това само след няколко седмици той вече не “работи”. Затова се препоръчва прием не по-дълъг от 3-4 седмици, в противен случай бихте харчили парите си за нищо.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1