И аз искам коментари.

29.04.06
17:56

600гр яйчен белтък
3кисели млека
300гр. Пилешко
200гр. Сирене
20гр. Зехтин
1 яйце(средно)

това ми е менюто.
1.80см 80 кила 3000 калории ми трябват,за да поддържам,2400 ще приемам
имам:
215гр.белтъчини
105гр.мазнини
40гр.въглехидрати
и 1900 калории
трябват ми още 40 грама въглехидрати и вероятно още мазнини,за да достигна 2400 калории.Зеленчуци ще си ям,нарочно не съм ги включил в менюто.Дайте предложения с какво да си запълня менюто.И добро ли е според вас?

29.04.06
18:18

[quote author=“Size”]600гр яйчен белтък

Недей така бре човек, че някой новак вземе да те послуша и да пробва.  :wink:
А иначе по менюто не виждам да си включил овесени ядки и извара.

29.04.06
18:41

Въглехидратите от зеленчуците няма ли да ги смяташ и тях ?

29.04.06
19:00

Зеленчука не го смятам.Направих следните промени и стана както искам.Бива ли го според вас:
400гр яйчен белтък
100гр яйчен жълтък
50 гр овесени ядки
3кисели млека
300гр. Пилешко
200гр. Сирене
10гр. Зехтин
1 яйце(средно)
Засега ще пия само аминокиселини на юнивърсал след тренировка и л-карнитин.

psixar

29.04.06
20:00

Незнам аз овесени ядки не включвам в моята дието защото имат много въглехидрати...66 грама имаш само от тях...значи трябва да ги докараш до 80-90гр.. :roll:

29.04.06
20:22

[quote author=“Size”]
400гр яйчен белтък
100гр яйчен жълтък

Пак немога да разбера какво имаш предвид под яйчен белтък - яйчен протеин или белтъците от яйцата. Защото ако са белтъците от яйцата не виждам как ще ги направиш тези 400гр. - ще ти трябват около 80 яйца. Но понеже виждам, че накрая на списъка си добавил 1 яйце, предполагам че имаш предвид яйчен протеин, но пак 400 гр. ми се струват много (освен ако не е някой с 30-40% белтъчно съдържание като ПРО48 :lol: ) или ако не си над 100-120кг.
Иначе добра идея за НВД е също пуешкото месо и рибата.

добави хранене с овесени ядки 100г или кафяв ориз 100г относно мазнините най-добре си вземи ленено олио и взимай и от него 2 супени лужици на ден тва са кам 20г мазнини, него може да си намериш по магазините за диабетици.

29.04.06
23:11

[quote author=“Size”]600гр яйчен белтък
3кисели млека
300гр. Пилешко
200гр. Сирене
20гр. Зехтин
1 яйце(средно)

това ми е менюто.
1.80см 80 кила 3000 калории ми трябват,за да поддържам,2400 ще приемам
имам:
215гр.белтъчини
105гр.мазнини
40гр.въглехидрати
и 1900 калории
трябват ми още 40 грама въглехидрати и вероятно още мазнини,за да достигна 2400 калории.Зеленчуци ще си ям,нарочно не съм ги включил в менюто.Дайте предложения с какво да си запълня менюто.И добро ли е според вас?

Брат, ти да качваш ли искаш с това???

Аз лично съм против претъпкването с протеин и недостатъчното приемане на бавни въглехидрати. Замисли се малко, повече овес, пълнозърнест хляб, картофи, пълнозърнест ориз/има едни диетични дето не са лоши/ и т.н.

[quote author=“tpd”]Аз лично съм против претъпкването с протеин и недостатъчното приемане на бавни въглехидрати. Замисли се малко, повече овес, пълнозърнест хляб, картофи, пълнозърнест ориз/има едни диетични дето не са лоши/ и т.н.

В момента пишеш в раздел “Хранителни режими за понижаване на тегло”  :shock:

30.04.06
13:18

[quote author=“manson”][quote author=“tpd”]Аз лично съм против претъпкването с протеин и недостатъчното приемане на бавни въглехидрати. Замисли се малко, повече овес, пълнозърнест хляб, картофи, пълнозърнест ориз/има едни диетични дето не са лоши/ и т.н.

В момента пишеш в раздел “Хранителни режими за понижаване на тегло”  :shock:

:lol: Готин бисер съм спретнал.  :lol:  Просто като му погледнах аватара и сметнах, че човека ще иска да качва...

Но с изключение на неадекватния въпрос дали иска да качва стова. Мога да преобразувам мнението си.

В смисъл, че и при НВД, човек има нужда от въглехидрати. Определен минумим от горните продукти са задължителни. Не мисля, че като одреже всички постъпи на мазнини и въглехидрати и остави само масата протеин ще има добри резултати.

А междодругото може да направи едно кето режимче :idea:

Поздрави и сори за обърквацията, :wink:

30.04.06
13:42

Като казвам 400 грама белтък имам предвид белтъка на яйцето,не белтъчини.Незнам,не ми се струват токлова много яйца,10-12 би трябвало  да ми стигнат,за да стане 400 грама белтък.

Относно съотношението на 3-те енергийни източника се получава това:
Общо:
Калории:
2400
Белтъчини:
212 гр.
Мазнини:
124 гр.
Въглехидрати:
80 гр.
На мен ми се струва добре,въпреки че нямам голям опит с НВД.
Относно аватара-снимката е от лятото.Сега съм със 10 кила по-тежък.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1