Каква е разликата между обикновена извара и кашкавалена?

psixar

02.05.06
20:35

Е това ми е въпроса...че съм на НВД и си взех кашкавалена на родопея  :D

02.05.06
21:02

кашкавалената има повече мазнини и по малко белтъчини

02.05.06
21:04

[quote author=“psixar”]че съм на НВД и си взех кашкавалена

Спред мен си се набутал, защото и аз скоро в магазина мярнах няква кашкавалена извара, но имаше съдържание на което пишеше белтъчини - около 2-3% (не си спомням точно но бяха наистина много малко) и въгрехидрати около 15-20%. Все пак зависи от фирмата, но по принцип трябва да има съдържание. А една от най-добрите извари от сирене на Маркели е 0,5-1% въглехидрати и 17% - белтъчини (поне така пише на съдържанието де  :)  ). Аз по принцип гледам да си купувам продукти, които имат съдържание. Не че в БГ това е някаква гаранция, но все пак ако решиш после можеш да ги съдиш.

psixar

02.05.06
21:18

Wtf? :shock:
как бе 17%?...трябва да е 1.8% ааа
:(

02.05.06
22:07

Не е 1.8. Процентите варират, но нали я разреждат обикновено и с вода та аз си я смятам грубо по 15гр на 100гр. Според мен не може да се очаква по-голям процент белтъчини.

02.05.06
22:41

Ми то и 15 да е пак е добре :)

psixar

02.05.06
23:04

аз иначе за въглехидрати говоря  :roll:
е как ако има 17% тва означава че требва да я метна през терасата....то по добре с ябълки и портокали да се тъпча...

InDaHEad

03.05.06
00:27

Е надали е кой знае колко скъпа :wink:

03.05.06
01:09

Незнам пичове,но аз доколкото знам няма извара с над 2-3% белтъчини в нея.Баща ми яде извара усилено от около 2 години и и той не е попадал.

psixar

03.05.06
02:35

Аз не я зимам заради много белтъчини а заради малко въглехидрати...
доколкото ми е останало в съзнанието Као попринцип говореше за нея...беше давал съвети да се яде в някой от постовете си..дано се изкаже и тука... :P

03.05.06
08:57

Въглехидратите в кашкавалената не са повече отколкото в обикновената, за разлика от процента белтъчини - при кашкавалената е едва около 5% (по етикет). Не взимайте кашкавалена извара, нерентабилно е просто.

03.05.06
09:48

[quote author=“psixar”]Аз не я зимам заради много белтъчини а заради малко въглехидрати...
доколкото ми е останало в съзнанието Као попринцип говореше за нея...беше давал съвети да се яде в някой от постовете си..дано се изкаже и тука... :P

:) Е като не я взимаш заради белтъчините :shock: , а заради малкото въглехидрати по-добре пий вода в нея има още по-малко въглехидрати :wink: .

П.П. Бисер.

psixar

03.05.06
12:41

[quote author=“red”][quote author=“psixar”]Аз не я зимам заради много белтъчини а заради малко въглехидрати...

:) Е като не я взимаш заради белтъчините :shock: , а заради малкото въглехидрати по-добре пий вода в нея има още по-малко въглехидрати :wink: .

П.П. Бисер.

че защо да е бисер..?
аз белтъчините си ги набавям от други храни...но просто съм доста често гладен и затова ми трябваше храна която да мога да приемам...без да ми оказва кой знае какво влияние върху въглехидратите... :roll:

03.05.06
15:22

[quote author=“psixar”][quote author=“red”][quote author=“psixar”]Аз не я зимам заради много белтъчини а заради малко въглехидрати...

П.П. Бисер.

че защо да е бисер..?
аз белтъчините си ги набавям от други храни...но просто съм доста често гладен и затова ми трябваше храна която да мога да приемам...без да ми оказва кой знае какво влияние върху въглехидратите... :roll:

Ще ти отговоря, щом не те интересува дали съдържа белтъчини или не (приемаш достатъчно :roll: ) искаш да има минимум въглехидрати , а мазнини не вярвам да искаш също ....... ами то една храна освен тези трите съставки и баластни неусвоими в-ва , фибри  не съдържа друго.........  Яж фибри тогава....:roll:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1