Млечните продукти в съвместимост с целулита.

04.05.06
22:13

Здравейте.Искам да кажа,че много се интересувам от здравословното хранене и съм пръвърженичка.
искам да изявя объркването ми,което се получи с прочитането на една статия.Доколкото знам,при НВД не е препоръчително да се ядат зеленчуци,богати на нишесте и въглехидрати (в случая,картофи).Но на какво попаднах:

Употребявайки някои храни, ние даже не се замисляме, че те могат да имат и антицелулитно действие. Например, картофите. Всички знаят, че те са много хранителни, но освен това се оказва, че този зеленчук предпазва от появата на целулит.

Сигурно,всеки вижда противоречието.Отделно имам книга за целулита,в която се казва,че е добре да се приемат Бавни въглехидрати (хляб,макаронени изделия и т.н).Както и морковите.Всичко казано дотук изключва принципите в НВД.Тогава значи е невъзможно те да се комбинират?!

Ако вземеш решение да се храниш именно по този принцип, помни, че всекидневното ти меню трябва да бъде много разнообразно. Трябва да избягваш едновременната консумация на белтъчини, които се съдържат основно в продуктите от животински произход, и въглехидрати (захар и скорбяла).

Това също.Споменава се и,че трябва да се избягват животински продукти-сирене,кашкавал,които са богати на мазнини.Общо взето,съм доста объркана,защото тук четох,че препоръчвате НВД при подобен проблем с целулита.Ще съм много благодарна,ако получа компетентен и надежден отговор на въпроса си.Благодаря предварително.

04.05.06
22:18

Добре,а аз да попитам като се стопят мазнините не се ли маха и целулита?И още нещо,много много не се доверявай на разни такива статии,може тези храни наистина да имат благоприятно действие,но определено няма да  ти решат проблема ако имаш целулит.

04.05.06
22:42

Аз не разчитам само на храненето,но мисля,че ще подейства благоприятно в борбата с/у целулита.А относно,това,дали целулитът се маха заедно с мазнините,абсолютно нищо не мога да кажа.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1