Каймата при НВД??

psixar

05.05.06
19:54

Искам да питам точно какво се съдържа в каймата...??
Знам че е месо а аз със месо проблеми не би следвало да имам след като съм на НВД...обаче не смея да ям кайма преди да съм попитал  :?
тъ мога ли да ям печени кебачетат и т.н?

05.05.06
20:21

Не, не яж кайма, освен ако не си смлял месото лично. В повечето кайми няма много чисто месо.

psixar

05.05.06
23:40

хммм
ами да те попитам...има един магазин при нас купуваш си месо и те ти го мелят пред теб на машина...ако сложа телешко и малко свинско...после става ли за ядене при нвд...знам че няма въглехидрати ама мазнините не са ли много?

05.05.06
23:49

[quote author=“psixar”]хммм
ами да те попитам...има един магазин при нас купуваш си месо и те ти го мелят пред теб на машина...ако сложа телешко и малко свинско...после става ли за ядене при нвд...знам че няма въглехидрати ама мазнините не са ли много?

Eстестествено, че ако е чисто смляно месо, става. Просто в купешката кайма не се знае какво мелят точно. Но щом го мелят пред теб, няма проблем.

05.05.06
23:50

Ами ... сметни си го:
500гр телешки шол(така като гледам той е най-мазен) - кал - 690 /Б-110/В-0/М-24
500гр свинско (бут) - кал-1225/Б-87/В-/М-94
Oт Cooking Book (не съм ги серявал може да има несъответствия) :wink:
Ама като цяло като го мелят пред тебе е ОК.

06.05.06
14:40

Стига месата да не са мазни и да я мелят пред теб става... но свинското в случая не е добър вариант...

15.05.06
14:40

[quote author=“psixar”]Искам да питам точно какво се съдържа в каймата...??
Знам че е месо а аз със месо проблеми не би следвало да имам след като съм на НВД...обаче не смея да ям кайма преди да съм попитал  :?
тъ мога ли да ям печени кебачетат и т.н?

Аз съм на НВД и хапвам кайма когато ми се дояде, обаче ям само телешка и в нея си слагам и витабел (соев заместител на месото). Кюфтаците си ги пека на фурна или на скара и са малко сухи, но стават за ядене.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1