има ли смисъл....

RE

09.05.06
13:54

Има ли смисъл да се пие креатин през лятото. Още се двуомя дали ще има някаква полза, тъй като както знаете трябва и доста вода да се пие, а в тия жеги+ трен  организма ще губи много вода и просто не знам дали ще постигна някакви резултати или само ще изхабя продукта и ще натоваря бъбреците /без полза/ Какво ще кажете ?

ivaivalito

09.05.06
14:24

много зле горките професионалисти не му блаза на Рони на Джей И двамата живеят в Щати с Вечно лято където температурите са доста високи.Калифорния лятото температурата рядко пада под 35-40 а слънцето е доста по силно .Зимата най ниската температура да е 10 градуса.Так че креатина не е направен само за зимна употреба и не го пият само в Москва при -40 там пият водка.Така че ти си прецени дали няма смисъл да се пие лятото.Тази теория лятото се сваля зимата се качва е малко не правилна всичко е така както си го направиш.

09.05.06
14:31

[quote author=“realityman”]Има ли смисъл да се пие креатин през лятото. Още се двуомя дали ще има някаква полза, тъй като както знаете трябва и доста вода да се пие, а в тия жеги+ трен  организма ще губи много вода и просто не знам дали ще постигна някакви резултати или само ще изхабя продукта и ще натоваря бъбреците /без полза/ Какво ще кажете ?

Е лятото и без това се пият повече течности, невиждам какъв е проблема...

RE

09.05.06
15:02

Проблема е,
че креатина задържа вода в организма, а това води до повишаване на теглото.Когато е жега, резултатите няма да са същите, тъй като няма да може да задаржи толкова вода , както през зимата например и няма да кача почти нищо.
Затова поставих въпроса.

09.05.06
15:14

Е ти на това ли разчиташ - да качиш за сметка на водата?

09.05.06
15:20

[quote author=“realityman”]Проблема е,
че креатина задържа вода в организма, а това води до повишаване на теглото.Когато е жега, резултатите няма да са същите, тъй като няма да може да задаржи толкова вода , както през зимата например и няма да кача почти нищо.
Затова поставих въпроса.

:wink: ... ей това немога да го разбера... Ти какво искаш да качваш вода или мм?...
P.S. риторичен въпрос...

RE

09.05.06
15:30

много ясно, че всеки иска да качи ММ, но с креатин винаги се задаржа и вода.

09.05.06
15:41

[quote author=“realityman”] 1. много ясно, че всеки иска да качи ММ, 2. но с креатин винаги се задаржа и вода.

1. От въпросати останах с впечатление, че искаш само на вода да качиш... :wink:
2. Верно ли :?:  :wink:
P.S. риторичен въпрос... 2
Със здраве!

InDaHEad

09.05.06
16:04

Гледай са брато,креатин през лятото НЕ се пие....само най-много да се надуеш с вода от него...питал съм доста хора относно това и всички ми казаха че лятото просто не се пие....сега може да има хора които да си го пият и тогава и пак да имат ефект,но според мене нямаш нужда от креатина....вместо креатин си вземи Амино или БЦАА и си готов :wink:
А относно Рони и Джей....те нямат проблема с креатина понеже са си целогодишно на зоб,а с масата от анаболите не се пие креатин защото те и без това си задържат водица :wink:

[quote author=“InDaHEad”]Гледай са брато,креатин през лятото НЕ се пие

Що пък да не се пие .. това че през лятото по лесно се чисти и повечето момчета използват момента, не значи че НЕ МОЖЕ  :wink:

09.05.06
16:29

И аз мисля че може да се пие съвсем спокойно...

09.05.06
18:29

През лятото може да има по-голям риск да се дехидратираш,иначе не виждам нищо лошо да се пие и през лятото.Аз лично имам останали около 300гр,които мисля да ги пия от 1юни. :wink:

InDaHEad

09.05.06
18:30

Не бе аз нищо не казвам...то сичко може въпроса е колко ще има смисъл да го пие...еми да пробва момчето и ще види че не го лъжа :wink:

09.05.06
20:04

креатина, освен задържането на вода, дава и енергия и не мисля, че трябва да се спира през лятото

09.05.06
22:04

И зиме и лете си се пие креатина :) не се чуди ами си вземи ;)

09.05.06
22:13

а и има ли смисъл да се пият амино-киселини като се вдига за маса и ако да защо

п.с. понеже нали те помагат да не се яде от мускула апък как може да се яде от мускул като си на режим маса (не мога да си го обесня )

InDaHEad

09.05.06
22:22

[quote author=“kao”]И зиме и лете си се пие креатина :) не се чуди ами си вземи ;)

Ами екстра начи....ще ги бия аз тия дето ме лъжат :D

09.05.06
22:41

[quote author=“boxko”]а и има ли смисъл да се пият амино-киселини като се вдига за маса и ако да защо

п.с. понеже нали те помагат да не се яде от мускула апък как може да се яде от мускул като си на режим маса (не мога да си го обесня )

Еми моето лично мнение е,че ако приемаш достатъчно протеин(говорим за добавка)няма голям смисъл от АК.А мускула се яде(катаболитни процеси)както по време на тренировката така и след нея,докато не го нахраниш :lol: .Мускула получава микротравми и в следствие на въстановяване се уголемяват и появяват нови мускулни влакна-мускулна хиперофия.

09.05.06
22:46

Еми моето лично мнение е,че ако приемаш достатъчно протеин(говорим за добавка)няма голям смисъл от АК.А мускула се яде(катаболитни процеси)както по време на тренировката така и след нея,докато не го нахраниш :lol: .Мускула получава микротравми и в следствие на въстановяване се уголемяват и появяват нови мускулни влакна-мускулна хиперофия.

Да ясен ми е процеса в които мускула се изгражда.
Лично аз приемам протеин и се чудех какъв е смисала да си копувам АК като всъщност незнам за какво ще ми помагат и въобще дали ще ми помогнат

09.05.06
23:00

Ако си на режим за покачване за мм,парите за ак може да ги спестиш и да си вземеш повечко протеин.Лично мнение,да не говорим че тялото се затруднява да усвоява толкова големи хапчета по 1900 и 2700мг.Каза го и Недик миналата събота.

09.05.06
23:03

Еми така и ще направя обаче малко изяснение по моята/нашата логика излиза че АК помагат и има позла от тях само когато си на режим Релеф.Тогава защо се приема и за ММ

09.05.06
23:30

[quote author=“boxko”]Еми така и ще направя обаче малко изяснение по моята/нашата логика излиза че АК помагат и има позла от тях само когато си на режим Релеф.Тогава защо се приема и за ММ

Еми това опира и малко до реклама.Е ако са течни след тренировка ще ти се отразят идеално,ама на тея цени в бг няма смислъл.Яко протеин-това е истина :twisted:

InDaHEad

09.05.06
23:55

Еее айде сега пък ти....АКто си е много важно защото навлиза най-бързо в мускула и по този начин има минимален катаболизъм...протеина ти се усвоява за около 1 час ако не и повече....протеина е най-важен но след трен....амино или БЦАА си е задължително за мен :wink:

10.05.06
10:16

веднага сле тренировката си пия 4 хапа амино на сатурн + 2 хапа ВСАА на оптимум.и след 30-40 мин суроватъчен протеин. мисля си, че по този начин компенсирам катаболните процеси.

InDaHEad

10.05.06
10:29

Компенсираш друг път :wink: .Ако чакаш секи път по 40 минути след трен. да си пиеш протеина....сичко пиеш заедно за кво ги делиш.Аминото+протеина+БЦААто заедно..

[quote author=“InDaHEad”]Компенсираш друг път :wink: .Ако чакаш секи път по 40 минути след трен. да си пиеш протеина....сичко пиеш заедно за кво ги делиш.Аминото+протеина+БЦААто заедно..

Взима си ги разделено защото така се усвояват по-бързо,по-пълно и така си е наи-добре,което е важно за след тренировка.Какво ако всеки път взима протеина 40 мин след тренировка :?: при положение че взима и аминокиселини протеина така и така се усвоява след около 2 часа след приема му,затова по важни са храненията преди тренировката,ако са качествени то нямаш голяма нужда от протеин на прах след тренировката.

10.05.06
11:32

[quote author=“InDaHEad”]Еее айде сега пък ти....АКто си е много важно защото навлиза най-бързо в мускула и по този начин има минимален катаболизъм...протеина ти се усвоява за около 1 час ако не и повече....протеина е най-важен но след трен....амино или БЦАА си е задължително за мен :wink:

Не говорим за BCAA,не съм казал че няма смисъл от тях.Колко BCAA има в две комплексни АК смятай сам. :wink: А и аз си държа на мнението,че повече протеин на ден е по-добре от вашите комбинации.АК са добри в период на релеф,в период на маса аз разчитам на стабилно хранене и повече протеин,както и на добър сън 8)

10.05.06
11:38

Има смисъл от аминокиселини - най-вече сутрин и след тренировка... в останалото време може да се набляга на повече протеин - от храна/прах.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1