НВД - как ще се отрази на здравето ми?

09.05.06
23:39

Здравейте всички!

Възнамерявам от утре ( :lol: ) да започна НВД, но мен не ме притеснява толкова резултата, колкото дали това ще се отрази зле на психическото ми здраве. Нека разкажа малко за себе си: на 16 години съм, ръст 175 теггло - 75 кг. На ръба съм между нормата и наднорменото тегло. Всъщност имам мазнини в долната част на корема, задника и паласките. В останалата си част съм със добре оформени гърди, ръце и горен корем.
Искам да сваля 4-5 кг. в рамките на два месеца и целя да го постигна чрез НВД. Имам навика сутрин да пия 3в1, да ям банан и кроасан. Към 10.30 ям дюнер, а за вечеря - пилешко месо и хляб, като през целия ден консумирам поне 2 газирани напитки и поне 500 мл. натурален сок. Вода - 0 литра.
Знам че се храня лошо, и не ми представлява проблем да променя режима си към по-добър. Но когато започна тренировки, ми се струва, че при един НВД ще се чувствам много изтощен, нервен , поради липсата на любимите ми въглехидрати. Ще се радвам ако някой ми обясни какво може да се случи, и дали си заслужава. Все пак съм много млад, организма ми расте и липсата на енергия може би не е най-доброто, което мога на направя за себе си? Благодаря ви много!

10.05.06
00:19

[quote author=”Петър89”]Здравейте всички!

Възнамерявам от утре ( :lol: ) да започна НВД, но мен не ме притеснява толкова резултата, колкото дали това ще се отрази зле на психическото ми здраве. Нека разкажа малко за себе си: на 16 години съм, ръст 175 теггло - 75 кг. На ръба съм между нормата и наднорменото тегло. Всъщност имам мазнини в долната част на корема, задника и паласките. В останалата си част съм със добре оформени гърди, ръце и горен корем.
Искам да сваля 4-5 кг. в рамките на два месеца и целя да го постигна чрез НВД. Имам навика сутрин да пия 3в1, да ям банан и кроасан. Към 10.30 ям дюнер, а за вечеря - пилешко месо и хляб, като през целия ден консумирам поне 2 газирани напитки и поне 500 мл. натурален сок. Вода - 0 литра.
Знам че се храня лошо, и не ми представлява проблем да променя режима си към по-добър. Но когато започна тренировки, ми се струва, че при един НВД ще се чувствам много изтощен, нервен , поради липсата на любимите ми въглехидрати. Ще се радвам ако някой ми обясни какво може да се случи, и дали си заслужава. Все пак съм много млад, организма ми расте и липсата на енергия може би не е най-доброто, което мога на направя за себе си? Благодаря ви много!

Първия път като правих НВД едвам издържах наистина е адски трудно понеже и аз имам много любими храни както обичам да ям шоколад в големи количества и други работи,но ще трябва да търпиш и да се ограничаваш като цяло ще ти е малко трудно без любимите храни,но това е единствения начин да постигнеш успех като цяло

psixar

10.05.06
00:34

уфф аз пък му свикнах...само аеро шоколада трудно го отказвам...ама то LZ-а е 40 гр там един си го ям 2 дена..по 20 гр сутрин  :lol:
иначе да ви кажа...даже ми е по добре...малко странно ме гледат като на училище на пейката хоратя сядат с тостер и вафла а аз с пушено пуешко  :roll:  ама това е...и да
проблема няма да ти е толкова в храната ами май че доста често се изпитва глад...200-300 грама месо + 1 кисело млеко...в голямото междучасие в 4…6 на тръгване корема ти къркори пак... :x

JI

10.05.06
08:01

най гадното при нвд то е че трнеировката вообще не върви особено както бях свикнал да треирам с 6 ци и сега на тея малко калории най много да претренирам ... намалявам тежеста вдигам повторенията напрао лудница .... мн е гадно другото остави ма тва ти е ... м ....

10.05.06
10:31

[quote author=”Петър89”]Здравейте всички!

Без болка няма победа!
Неможе да си ядеш квот ти се скимне  :wink:  и да слабееш. И аз съм на НВД най-много ми липсва сладкото... но се примирявам. Щом съм си поставил нещо за цел ще го спазвам докрая! Стискаш зъби и това е. Той организма си свиква (ще не ще :wink: )

10.05.06
17:51

Не се притеснявай 4ак толкова,няма да си нвредиш на здравето.Гадното е само първата седмица(ориентировъ4но),после се свиква.А в зелен4уците също има въглехидрати,така 4е ще си ги набавяш от там.

11.05.06
15:39

[quote author=“jika77”]А в зелен4уците също има въглехидрати,така 4е ще си ги набавяш от там.

Съжалявам Че Ще ти секна ентусиаЗма, jika77, но въглехидратите от ЗеленЧуците не се броят, това са неусвоими фибри.  :)  Най - добрият наЧин За набавяне на въглехидратите по време на НВД си остават ядките и в Частност овесените ядки.

А на теб Петър89 мога да ти кажа само да си спокоен, НВД не е умопомраЧило никого оЩе. А особено като “ЗареждаШ” на всеки 6 - 7 дни Ще си тип топ. Направи си едно примерно режимЧе и го дай насам да го обсъдим.  :wink:

Успех!

12.05.06
15:58

[quote author=“big_foot”][quote author=“jika77”]А в зелен4уците също има въглехидрати,така 4е ще си ги набавяш от там.

Съжалявам Че Ще ти секна ентусиаЗма, jika77, но въглехидратите от ЗеленЧуците не се броят, това са неусвоими фибри.  :)  Най - добрият наЧин За набавяне на въглехидратите по време на НВД си остават ядките и в Частност овесените ядки.

гепи, брат! 8)
фибрите наистина са въглехидрати и че са неусвоиму от човека спор няма. Проблемът е, че фибрите съставят само част от въглехидратите в растенията - къде по-голяма, къде по-малко. Останалта част от въглехидратите се съставлява от скорбяла, моно и ди дизахариди в различна пропорция. Ей, тези вече ги усвояваш! :wink:

RO

12.05.06
16:36

Аз лично си набавям въглехидратите от 1 шоколад milka 100 гр. на ден (въглехидратите в този шоколад са 50 гр., което изобщо не е много). Останалато ядене за деня, обаче трябва да е месо  :lol:

12.05.06
16:58

[quote author=“mario_3”]Аз лично си набавям въглехидратите от 1 шоколад milka 100 гр. на ден (въглехидратите в този шоколад са 50 гр., което изобщо не е много). Останалато ядене за деня, обаче трябва да е месо  :lol:

И защо предпочиташ въглехидратите да са от шоколад, а не от овесени ядки например ?

RO

12.05.06
19:28

Въпрос на вкус. Може и от овесени ядки. Просто много хора са привърженици на сладкото /в частност шоколада/, а си мислят че дори не трябва да се доближават до такива храни при НВД. Всичко опира до преброяване на дневните калории и по точно на въглехидратите /при НВД/. Разбира се, при билдъри е най - добре калориите да са от белтъчини.

12.05.06
22:16

E тука си в грешка - овес, ориз, картофи, но не и шоколад.Диета ли ще правиш или ... :twisted:

12.05.06
22:48

Не по-маловажо от броя на калориите е и вида им... има огромна разлика дали тези калории идват от овесени ядки или от шоколад...

RO

12.05.06
23:13

Овес, ориз, картофи ->  в зареждащи дни когато въглехидратите се утрояват.
Аз имам предвид до 50 гр. въглехидрати от шоколад на ден.

12.05.06
23:16

[quote author=“mario_3”]Овес, ориз, картофи ->  в зареждащи дни когато въглехидратите се утрояват.
Аз имам предвид до 50 гр. въглехидрати от шоколад на ден.

Очевидно не ти е ясно, но няма аз да ти обяснявам.

по-здрави :wink:

12.05.06
23:16

Аз много мразя такива уговорки... при нвд шоколад не трябва да се яде, но всеки сам си решава :)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1