витамини и минерали-количества

13.05.06
15:43

здравейте,
някой може ли да ми каже какви са максималните стойности на различните видове витамини и минерали , които трябва да се приемат от 70кг човек дневно(активно трениращ, имам предвид през ден-двучасови тренировки)? Храня се сравнително правилно и достатъчно(млечни продукти,месни продукти,яйца,ориз,картофи,плодове и т.н.)
Да кажем Витамин С
          Витамин А
          Витамин Е
          Калций
          Цинк
          Магнезий

14.05.06
13:52

[quote author=“o13mon”]здравейте,
някой може ли да ми каже какви са максималните стойности на различните видове витамини и минерали , които трябва да се приемат от 70кг човек дневно(активно трениращ, имам предвид през ден-двучасови тренировки)? Храня се сравнително правилно и достатъчно(млечни продукти,месни продукти,яйца,ориз,картофи,плодове и т.н.)
Да кажем Витамин С
          Витамин А
          Витамин Е
          Калций
          Цинк
          Магнезий

Витамин С-зимаш по 3 гр когато си в добро здраве и подложен на нисък стрес,8 гр е когато настиваш или си на диета
Витамин А-по 5000 единици дневно,а ако настиваш по 10000-20000 за 3-4 дена
Витамин Е-300 до 500 единици
Калции-200 мг за ти достатъчни
Цинк-25-30 мг на ден за спортуващи
Магнезий-дневна доза е 350мг а за силно спортуващи от 500мг до 1000 мг

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1