Протеин/Мазнини/Въглехидрати

13.05.06
16:00

Такаммм :) значи на 16г. съм висок съм 1.84 и тежа 78кг. Искам да почна някаква диета за да изчистя малко за лятото ... но незнам долу горе колко протеин мазнини и въглехидрати трябва да приемам на ден ... няма значение дали ще е ниски или високовъглехидратна диена или каквато и да е .. кажете нещо което ще ми помогне :) Мерси предварително !!!  :D

psixar

13.05.06
16:50

Ами при НВД(ниско въглехидратна диета) се приемат по 1гр въглехидрати на телесно тегло...по 2,5-3гр протейн и мазнините колкото дойдат от яденето...но имаи предвит че от тях ти идва енергията...така че не ги изключвай въобще  :P

13.05.06
18:10

Ахам ... ясно а .. от де подяволите да си набавя 200гр протеин на ден ???  :)  :?  :(

ПС> и колко калории долу горе на ден тряа да ям ? :) или колкото доидат ?  :?

13.05.06
18:30

[quote author=“BikerBoy”]Ахам ... ясно а .. от де подяволите да си набавя 200гр протеин на ден ???  :)  :?  :(

ПС> и колко калории долу горе на ден тряа да ям ? :) или колкото доидат ?  :?

Аз ще ти кажа как си набавям 190
200 грама сирене,400 грама яйчен белтък,100 грама яйчен жълтък,едно цяло яйце,24грама от протеин,70 рама бадеми,150 грама пилешко

13.05.06
21:47

избягвай сладкото в късните часове,яж по на често но помалко-храни с по-високо белтъчно съдържание и е хубаво да имаш някаква аеробна тренирковка -бягане ,скачане,колело поне 30мин най добре сутрин на гладно+ кафе или зелен чай.

psixar

14.05.06
00:37

купи си сурватъчен протеин и го пий например след тренировка...и вечер  :P

14.05.06
13:25

Ахамз ... ясно да ... а относно аеробните тренировки на ден наи малко по 30 мин карам колело и още толкова бягам .. но ми е невъзможно сутрин тъи като съм на даскало  :oops:  :? кажете по кое друго време е добре да ходя ??Скоро ще си постна и НВД-то дето го маисторя ся но се още е в процес на разбработка :) :lol:

psixar

14.05.06
17:36

Ми сутрин са най-ефективни...но можеш по всяко време...след училище ако те устроива пак става..  :P

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1