ТРАВМА - ПРЕДМИШНИЦА

15.05.06
23:06

Абе предмишницата нещо ме боли здраво,особено като прая бицепс,спрх бицепца за 1-2 седмици и чакам да мине,но се опрасявам от тренировката на другите мускули,не ме боли пряко при други упражнения,ама не минава.Става въпрос за външната част на предмишницата на лявата ръка.Имам чувтството,че е от коста,ама четох в накякъв брои на ОЛИМП,че може и мускулни влакна да са или връзки(недай си боже)  :(  :( КАКВО ДА ПРАВЯ?ДА СИ ТРЕНИРАМ ЛИ ДРУГИТЕ МУСКУЛИ ИЛИ НЕ?
поздрави!  :(

15.05.06
23:11

парво отиди на лекар да те прегледа и ако трябва снимка прекрати тренировките за известно време

16.05.06
18:10

Еми така както го обясняваш звучи катое Епикондилит ама тебе около коя кост ти е  болката Лъчевата или Лакътна ?!?

17.05.06
11:13

Имах и аз подобен проблем...точно като правех бицепс и то с лост...просто го заместих с дъмбели за около месец и болката изчезна...

FT

18.05.06
23:05

[quote author=“x_3_mar”]Еми така както го обясняваш звучи катое Епикондилит ама тебе около коя кост ти е  болката Лъчевата или Лакътна ?!?

лакътната...

EDIT: И да добавя че не е само лявата ръка, но при нея болката се усеща повече

15.06.06
15:09

Мисля, че и аз имам такъв проблем - като правя с лост за бицепс започва леко да ме болят и двете предмишници, след като го оставя обаче рязко ме заболява и после отпуска бързо.. с дъмбели не боли, но пак се усеща леко..

16.06.06
07:52

И аз имам същия проблем.. Много ме боли, дори специално заради това влязох в този раздел за да разгледам.. болката не минава и е много неприятно..

вариянтите са два- тренираш и стискаш зъби или ходиш на лекар. имах възпаление на надкостниците преди време, много време :)... дано да е такова, тва е от тренинга.... но ако е недай Боже нещо по сериозно... ходи на лекар!

26.06.06
12:47

[quote author=“Lancelot”]Мисля, че и аз имам такъв проблем - като правя с лост за бицепс започва леко да ме болят и двете предмишници, след като го оставя обаче рязко ме заболява и после отпуска бързо.. с дъмбели не боли, но пак се усеща леко..

При мен е аналогичен проблема, затова и от доста време спрях да правя бицепс с прав лост, само с крив и при това болките все още ги има и в двете предмишници, затова мисля да го заместя с дъмбели за известно време и да засиля упражненията за предмишница.
Преди години като бях на 18, така се бях прецакал 4е 1 месец не можех да си вдигна дори раницата за даскало с дясната ръка, да не говорим за тренировки. Затова умната ;), ако не умната русата  :lol:

02.07.06
15:07

аахахха мн яко . значи аз никога не съм имал контузия на предмишницата защото ми казаха едно мн яко упр. за разгряване на предмишница значи адски просто е :слагаш си палеца на дланта и с останалите 4пруста 50пути  стиска6 ама не да та боли ами просто да го хване6 тва го казвам щото виждам че доста имат такав проблем и др да го предотвратят. иначемойе да го мажеш с фастум колкото да не та боли :wink:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1