Оптимална тренировка за ръце

16.05.06
11:06

Значи интересува ме следното, ако целта ми е примерно да увелича обиколката на ръката максимално бързо примерно с 2-3см каква програма ще ми препоръчате?
Нека да поясня, примерно трениране само на ръцете 2-3 седмично или 1 седмично, а в другото време възсатановяване , с една дума се интересувам ако НЕ тренирам цялото тяло , а само ръцете дали това ще донесе по-бързи резултати или не :roll: .
И не бързайте да скачате с упреци , че е глупаво и т.н. :) , това е хипотетичен въпрос :wink: .

16.05.06
11:09

[quote author=“red”]Значи интересува ме следното, ако целта ми е примерно да увелича обиколката на ръката максимално бързо примерно с 2-3см каква програма ще ми препоръчате?
Нека да поясня, примерно трениране само на ръцете 2-3 седмично или 1 седмично, а в другото време възсатановяване , с една дума се интересувам ако НЕ тренирам цялото тяло , а само ръцете дали това ще донесе по-бързи резултати или не :roll: .
И не бързайте да скачате с упреци , че е глупаво и т.н. :) , това е хипотетичен въпрос :wink: .

според мен ще донесе по-бързи резултати стига да имаш време за почивка
но така цялото внимание ще е насочено към тях,а някой други групи могат да изостанат ако не са добре развити
добра е идеята ако искаш да имаш големи ръце

16.05.06
11:46

Ако тренираш само ръце според мен трябва да ги комбинираш с крака защото все пак тренировката на краката е основен тестостеронен боостер  и влияе на обмяната на веществата, според мен трябва да направиш тренировката си така :
1. бицепс трицепс клек и сгъване за задна част на бедрото!
2 почивка
3.ден същото като първи ден само че ако правиш по 2-3 упражнения за бицепс и трицепс  просто ги сменяй!
4. почивка
5 същото като първия ден!
6 и 7 почивка Успех!

16.05.06
12:05

Аз не смятам че е правилно да се тренират само ръце, затова и програмата на Mr_Muskul с преимущество на ръцете много ми харесваше. Беше нещо от сорта на тренировки през ден
1ден - Тяга и ръце
2-почивка
3-клек и рамо
4почивка
5-лег и ръце
6почивка
7-тяга и рамо
и т.н
Всичко се правеше тежко примерно тяга с  по 3-4 повторения за ръце 5-7. За повече инфо пишете на Mr_Muskul :twisted:

16.05.06
13:03

[quote author=“x_3_mar”]Аз не смятам че е правилно да се тренират само ръце, затова и програмата на Mr_Muskul с преимущество на ръцете много ми харесваше. Беше нещо от сорта на тренировки през ден
1ден - Тяга и ръце
2-почивка
3-клек и рамо
4почивка
5-лег и ръце
6почивка
7-тяга и рамо
и т.н
Всичко се правеше тежко примерно тяга с  по 3-4 повторения за ръце 5-7. За повече инфо пишете на Mr_Muskul :twisted:

Аз да съм питал дали е правилно.
Значи пак ще дам пример:  Давам ви 10000лв ако качите 2см на ръцете примерно за 4месеца. Каква ще ви бъде тренировката. (без химия :wink: )
Хора с ръце по 37-38см и на 17-18г. и с месеци стаж да не пишат , просто при вас такъв растеж може да се постигне по всякакъв начин тренировка :wink:
Я Влади кажи си ти мнението, нали си голям разбирач :wink: !

16.05.06
13:32

[quote author=“red”]
Аз да съм питал дали е правилно.
Значи пак ще дам пример:  Давам ви 10000лв ако качите 2см на ръцете примерно за 4месеца. Каква ще ви бъде тренировката. (без химия :wink: )
!

А ти винаги ли трябва да се заяждаш бре? Не си питал! Само си казвам мнението и още един път даже мога да го повторя “Аз не смятам че е правилно да се тренират само ръце”. По горе съм написал тренировката си ако искам да наблегна само на ръцете и тя съвпада със трен. Mr_Muskul. A ти вместо да се хващаш като жена в мензис за всяка дума можеше да изкоментираш тренировката дето написах, вместо да приказваш празни приказки за мнението ми.

16.05.06
13:42

При такава сума щях да правя 1 - ден ръце - след това 2 дни почивка, пак ръце - пак 2 дни почивка...

Щях да правя ръцете в суперсерия... или евентуално щях да редувам една серия бицепс една трицепс без да са суперсерии. Оптималният вариант при мен е:

1. Ибутване тесен хват + Сгъване прав със щанга - 2х15 загрявка + 4х8 работни
2. Френско + сгъване седнал (сядам на скотова пейка наобратно и опирам лактите в пейката) с дъмбели - 3х8
3. Разгъване на скрипец + концентрирано - 3х8…

Мен от такава тренировка ми се пръсват ръцете...  само дето не я правя мн мн защото не искам да ми растат мн мн ;)

InDaHEad

16.05.06
14:41

Абе и аз съм обмислял варианта да тренирам само ръце...ама тъкмо преди да почна да го правя почнаха да ми растат....обаче са пак не са растяли от 1-2 седмици...май трябва да ги стресна малко :lol:  :wink:

16.05.06
16:28

[quote author=“kao”]При такава сума щях да правя 1 - ден ръце - след това 2 дни почивка, пак ръце - пак 2 дни почивка...

Щях да правя ръцете в суперсерия... или евентуално щях да редувам една серия бицепс една трицепс без да са суперсерии. Оптималният вариант при мен е:

1. Ибутване тесен хват + Сгъване прав със щанга - 2х15 загрявка + 4х8 работни
2. Френско + сгъване седнал (сядам на скотова пейка наобратно и опирам лактите в пейката) с дъмбели - 3х8
3. Разгъване на скрипец + концентрирано - 3х8…

Мен от такава тренировка ми се пръсват ръцете...  само дето не я правя мн мн защото не искам да ми растат мн мн ;)

И на мен нещо подобно ми се въртеше в главата :roll: .
Пуснах тази тема понеже съм забелязал, че след трен. за ръце около два дена имам страшен тонус и след това издишат малко и така до следващата трен. дали това се дължи на складиран гликоген :roll: ?

16.05.06
21:07

Ники, по принцип не отгварям на провокации, но за теб ще направя изключение  :wink:

Аз смятам, че ръцете трябва да се тренират по-често от 1 път на седмица! Както знаеш, аз не съм привърженик на тренировката, която залага на голяма почивка като например една седмица за мускулна група.Също така смятам, че не трябва да се акцентира на ръцете за сметка на другите групи. Това беше като теория от мен ето и програмата която предлагам, малко модифицирана от тази която ти изпратих и която вероятно провоцира тази твоя анкета  :wink:

Залага се на базови упражнения, малко на брой, но за сметка на това се изпълняват често не по веднъж на седмица  :wink:

тренира се понеделник , сряда, петък

1.Пълен клек  3 по 15-20
2.Набирания с тесен хват ( тренираш гръб и индиректно бицепс) 3 по 10
3.Кофички с тежест  3 по 10 ( тренираш гърди, рамо, трицепс)
4.Сгъване с щанга за бицепс  3 по 10
5.Френско за трицепс  3 по 10

на който не му харесва клякането може да го замени с тяга !

При мен тази програма имаше много добър резултат. Програмата съм я съставил според моите разбирания и нагласи за тренировки. Като основа за програмата ми послужи една програма от книгата ГОЛЕМИ РЪЦЕ  или  МАСИВНИ РЪЦЕ  вече съм забравил как се казваше точно.

Това от мен по въпроса.

17.05.06
10:42

[quote author=“shoto”]Ники, по принцип не отгварям на провокации, но за теб ще направя изключение  :wink:

Аз смятам, че ръцете трябва да се тренират по-често от 1 път на седмица! Както знаеш, аз не съм привърженик на тренировката, която залага на голяма почивка като например една седмица за мускулна група.Също така смятам, че не трябва да се акцентира на ръцете за сметка на другите групи. Това беше като теория от мен ето и програмата която предлагам, малко модифицирана от тази която ти изпратих и която вероятно провоцира тази твоя анкета  :wink:

Залага се на базови упражнения, малко на брой, но за сметка на това се изпълняват често не по веднъж на седмица  :wink:

1.Пълен клек  3 по 15-20

При мен тази програма имаше много добър резултат. Програмата съм я съставил според моите разбирания и нагласи за тренировки. Като основа за програмата ми послужи една програма от книгата ГОЛЕМИ РЪЦЕ  или  МАСИВНИ РЪЦЕ  вече съм забравил как се казваше точно.

Това от мен по въпроса.

А ве мой аз питах за програма акцентираща изключително на ръце , а ти ми вадиш програма за начинаещи :lol: , е за теб може и да става в момента :wink: , но паричките така няма да можеш да ги лапнеш :) .

17.05.06
11:52

[quote author=“red”][quote author=“shoto”]Ники, по принцип не отгварям на провокации, но за теб ще направя изключение  :wink:

1.Пълен клек  3 по 15-20

Това от мен по въпроса.

А ве мой аз питах за програма акцентираща изключително на ръце , а ти ми вадиш програма за начинаещи :lol: , е за теб може и да става в момента :wink: , но паричките така няма да можеш да ги лапнеш :) .

ама ти сериозно ли говориш за некви парички аз мислих че се ебавам я обясни малко по-подробно

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1