Размисли в/у аминокиселините

Sportex

24.05.06
20:32

Сега държа една опаковака бирена мая на Сома. Знаем, че в бирената мая има доста аминокиселини според етикета в 1 хап има 240мг белтъци(т.е. аминокиселини) значи в 4 таблетки има 1г амино киселини. И тези хапа излизат 0.15ст. Ако на ден изпием 28 таблетки, това би ни дало 7.5г. аминокиселини. А тези 7.5г. амино киселини мисля, че се съдържат в 4 хапа амино 2700 на Универсал, чиято цена излиза 66ст за 4тб(или 7.5гр аминокиселнини). Но за 1лв(100ст.) получаме същото количество аминокиселни + комплекс от витамини и минерали от Бирената мая.
Та въпросът ми е някой знае ли какви са аминокиселините в бирената мая и дали може да се прави сравнение с BCAA?
Т.е. каква е биологичната стойност на белтъкa в бирената мая?

24.05.06
20:37

то от тия 24 хапа най-много да се посереш... :shock:

Sportex

24.05.06
20:38

[quote author=“a8n”]то от тия 24 хапа най-много да се посереш... :shock:

Ами аз отдавна пия по около 30 дневно и не съм се... хайде без несериозни мнения. :x

Nenor

24.05.06
22:21

Еми все едно да пиеш дози по 100гр. соев протеин, който не се усвоява напълно ( и то бавно, както аминото в бирената мая  в сравнение с БЦАА ) и да пиеш 30гр качествена суроватка. Евтиното излиза скъпо...

Sportex

24.05.06
22:41

[quote author=“Nenor”]Еми все едно да пиеш дози по 100гр. соев протеин, който не се усвоява напълно ( и то бавно, както аминото в бирената мая  в сравнение с БЦАА ) и да пиеш 30гр качествена суроватка. Евтиното излиза скъпо...

Откъде имаш инфо какво е аминото в бирената мая?

28.05.06
20:16

Доколкото знам тея цифри (Универсал Амино 2700) обозначават грамажа на едно хапче. 2700мг са 2,7 гр една таблетка. Като махнем допълнителните работи в хапа остават около 2гр аминокиселини(протеин) значи в 4 таблетки Ъниверсал Амино 2700 има 4х2гр амино или = 8гр (не 6 както ти написа)

Sportex

28.05.06
22:32

[quote author=“Veliko”]Доколкото знам тея цифри (Универсал Амино 2700) обозначават грамажа на едно хапче. 2700мг са 2,7 гр една таблетка. Като махнем допълнителните работи в хапа остават около 2гр аминокиселини(протеин) значи в 4 таблетки Ъниверсал Амино 2700 има 4х2гр амино или = 8гр (не 6 както ти написа)

не, в грешка си. :wink:

28.05.06
23:35

След като написах миналия си пост си направих труда да отворя шкафа(за да се уверя че не съм написал някой глупост :) ) и да изкарам кутията на Амино 2700 и ето какво пишеше там:

Serving Size 4 Tablets
Servings Per Container 30
—————————————————
Total Fat - 0mg
Saturated Fat - 0mg
Cholesterol - 0mg
Sodium - 10mg
Total Carbohydrate - 0g
Dietary Fiber - 0g
Sugars - 0g
Protein - 7,5g
Vitamin B6 (as pyridoxine HCl) - 2mg
—————————————————
L-Ornithine HCl - 134mg

В грешка съм с 500мг за което се извинявам(все пак изчисленията бях съвсем общи), но твоята грешка е 1,5 гр  :wink:  :lol:

п.п.: Не искам да се заяждам - това го пише на опаковката  :wink:

Sportex

29.05.06
00:11

Veliko - прав си, сори. Е значи сметката я променяме малко. :lol:  :lol:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1