суроватка+декстроза или...

24.05.06
23:36

вместо гейнър не е ли по-добър вариант суроватка+декстроза за да се ка4ат въглехидратите
каква е разликата? не е ли преимущество това, 4е суроватката дори е по-богата на протеин
в гейнърите коли4еството протеин е по-малко

кажете какво мислите

25.05.06
12:03

В гейнерите не съм много сигурен какви са точно въглехидратите, но в по-качествените мисля че има и сложни, докато декстрозата си е възможно най-простият въглехидрат. Предимството в твоя случай е, че сам си контролираш съотношенито протеини/въглехидрати и можеш да ги нагодиш в зависимост от това дали лесно се омазняваш.

26.05.06
09:26

[quote author=“o13mon”]вместо гейнър не е ли по-добър вариант суроватка+декстроза за да се ка4ат въглехидратите
каква е разликата? не е ли преимущество това, 4е суроватката дори е по-богата на протеин

кажете какво мислите

Не. Не се правете на алхимици.

JI

26.05.06
10:19

доколкото се сещам алхимията е дял от химията занимаващ се със благородни метали  :wink: .
да по-добрия вариянт е определено . след тренировка ти трябва възможно най простият въглехидрат заради инсулиновия шок , който предизивква ... това е декстрозата ! . само дето протеина който го пиеш със нея се усвоява доста по бавно и е грешка според мен  да се пие декстроза със сурватка забавя се усвояването на протеина , така да се каже дой не достига желаните цели за желаното време а именно докато трае инсулиновия шок . За мен най добрия вариянт е 10 мин преди края на тренировката аминокислени 5 броя след края на треноровката 50 грама декстроза
и 30 мин след това 5 яйчни белтъка .

26.05.06
13:52

[quote author=“red”][quote author=“o13mon”]вместо гейнър не е ли по-добър вариант суроватка+декстроза за да се ка4ат въглехидратите

кажете какво мислите

Какво толкова пречи да се смесват така? Аз преди пиех глюкозата непосредствено след края на тренировката и след около 10-20 минути суроватката

26.05.06
17:07

[quote author=“d1sc0_c1t1z3n”][quote author=“red”][quote author=“o13mon”]вместо гейнър не е ли по-добър вариант суроватка+декстроза за да се ка4ат въглехидратите

кажете какво мислите

Какво толкова пречи да се смесват така? Аз преди пиех глюкозата непосредствено след края на тренировката и след около 10-20 минути суроватката

Абсолютно нищо не пречи, и аз така го правя, само дето това не е гейнър, а глюкоза+протеин :wink: .

26.05.06
17:43

а каква е разликата тогава? че в гейнера има и бавни въглехидрати? или допълнителните добавки като витамини, соли и каквото там се сетят, както например пчелно млечице при Нутрим?

26.05.06
20:22

ами и аз това питах, каква е разликата , има ли такава

29.05.06
10:22

[quote author=“d1sc0_c1t1z3n”]а каква е разликата тогава? че в гейнера има и бавни въглехидрати? или допълнителните добавки като витамини, соли и каквото там се сетят, както например пчелно млечице при Нутрим?

Е точно пък нутрим не ми ги цитирай, пчелно млечице :roll: ............

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1