Не е ли вредно еднообразието при НВД?

30.05.06
12:49

Тепърва влизам в тази материя. Прави ми впечетление, че пуснатите и одобрените тук диети включват точно определени продукти в точно определено време от денонощието.

Не страда ли организмът, когато му се подават точно едни и същи храни (и съответно хранителни вещества) всеки ден и се ограничава от други? В смисъл не е ли разнообразието по-полезно за организма?

В този ред от мисли ... примерно: вместо да кажеш 7:30 кисело мляко с пшеничен зародиш—-> (примерно - не съм смятал) кажи 10гр протеин, 15 гр въглехидрати са добре в 7:30! И от тук нататък да редуваш всеки ден храните, с които да си ги доставиш хранителните вещвства вместо всеки ден да ядеш кисело мляко с зародиш?  :roll:

30.05.06
13:23

Никой не е казал да ядеш едно и също нещо всеки ден.Заместваш едната храна с друга като съобразяваш количествата белтъчини, мазнини и въглехидрати.
Аз нямам време и рядко разнообразявам, но тука вече зависи от психиката ти, мен не ме притеснява този факт.

psixar

30.05.06
14:12

[quote author=”|Chosen|”]Тепърва влизам в тази материя. Прави ми впечетление, че пуснатите и одобрените тук диети включват точно определени продукти в точно определено време от денонощието.

Не страда ли организмът, когато му се подават точно едни и същи храни (и съответно хранителни вещества) всеки ден и се ограничава от други? В смисъл не е ли разнообразието по-полезно за организма?

В този ред от мисли ... примерно: вместо да кажеш 7:30 кисело мляко с пшеничен зародиш—-> (примерно - не съм смятал) кажи 10гр протеин, 15 гр въглехидрати са добре в 7:30! И от тук нататък да редуваш всеки ден храните, с които да си ги доставиш хранителните вещвства вместо всеки ден да ядеш кисело мляко с зародиш?  :roll:

Ма то за това се дава примерен ден...горе долу...и ти ся ако например на обяд заместиш яицата със салата..ще трябва да поемеш и нещо за протеин и така нататък...никои не казва така 1:1 ...както доиде стига да си в нормите...аз за 1 седмица съм запаметил почти цялата таблица за въглехидратно съдържание и горе долу ако преценяваш кое колко грама е няма никакъв проблем

30.05.06
14:13

[quote author=“emzo”]Никой не е казал да ядеш едно и също нещо всеки ден.Заместваш едната храна с друга като съобразяваш количествата белтъчини, мазнини и въглехидрати.
Аз нямам време и рядко разнообразявам, но тука вече зависи от психиката ти, мен не ме притеснява този факт.

Точно! Само да добавя и калориите :wink:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1