Менюто ми за НВД и няколко други въпросчета

Guilty

02.06.06
16:27

От няколко дни съм на НВД, но сякаш някъде бъркам...На 16г. съм, 162см., 48кг.
Искам да ви питам какво ще кажете за менюто, което спазвах до сега:

6.00-6.30 - филийка пълнозърнест хляб, тънко намазана с маргарин Flora с фибри (от рекламата) и едно резенче пуешко филе
14.00-14.30 - таратор
17:30 - 100гр. извара + 3с.л. кисело мляко + 2 резенчета пуешко филенце, 1 яйце
20.30-21.00 - салата (марули и зелен лук/краставички и домати с извара)

Това беше до сега, но май няма резултат.

Също така искам да питам добре ли е да ям таратор към 20.30-21.00, защото има известно количество въглехидрати и незнам...? :?  И какво се има предвид под “ядки”? Само овесени ядки ли си позволявате да ядете? Защото отначалото май не бях разбрала правилно и една сутрин към 10.00ч. хапнах в училище от тези печените царевички. Или пък един ден на обяд си хапнах орехи. :? Също вчера пак направих малко “прегрешение”, защото сестра ми каза, че ще ми направи задушени зеленчуци без никаква мазнина, а всъщност им беше сложила краве масло. :( Това фатално ли е? Като се има предвид, че зеленчуците бяха ориз, грах, царевица и моркови. :x Но не хапнах много...може би към 200гр. :?

Довечера ще ходим на пицария и не мога да не ям пица, но пък попринцип днес ми е високовъглехидратният ден и няма да е толкова лошо, нали (само че цял ден си спазвах менюто, като изключим пицата)? 
(по принцип мислех да си направя високовъглехидратния ден с един ден по-късно - т.е. утре).

Иначе от другата седмица отново минавам 2ра смяна (на училище) и ще трябва да си променя менюто, за това и главно пиша, за да ми помогнете да си го съставя, но без грешки. Какво ще кажете за това:

9.00 - ябълка и яйце
11.00 - 2 филийки пълнозърнест хляб, тънко намазани с маргарин Flora с фибри и 2 резенчета пуешко филе
15.00 - яйрян
20.30 - салата (марули и зелен лук/крастачки и домати с извара)

Между другото забравих да спомена, че правя тренировките за вкъщи (от статията в сайта) 2 пъти седмично и 1-2 пъти седмично в часа по физическо карам веларгометър (знам, че не се пише точно така думата :? ) за около 20-30мин.

За колко време ще мога да сваля поне 3-4 кила и да оформя хубаво тялото си с този хранителен режим и тези упражнения?

П.П. Също искам да попитам редно ли е да си слагам и по малко олио и сол на салатите и таратора? И оцет? :roll:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1