Сладкото преди или след трен

LU

09.06.06
13:32

Значи по обелтивни причини мога да вземам големи количества сладки неща на много танка цена!За това от време на време си зимам въпреки всичко (ся качвам и маса бтв)
Та въпроса е преди или след трен сладкото!
Значи аз гледам на сладкоот предимно като на въглехидрати и мазнини!
Няма да обеснявам подробно но обикновено като се яде сладко преди тренирофка при това по обяд това води до силна съливост мисля че защото се повишаваше или понижаваше,не съм убеден кое е точно нивото на инсулина!
Другото е след трен, сладкото би вило добър источник за зареждане!Макар че аз лично съм фен на 3те лъжици мед или миусле или нещо подобно!
Та според вас кое е по добро?!

Sportex

09.06.06
13:38

Ако ще ядеш сладко задължително, то най-добре сутрин и след трен. Но меда/глюкозата са по-подходящи за след. А ако си ектоморф може и спокойно да си похапваш между храненията.

LU

09.06.06
13:41

[quote author=“Sportex”]Ако ще ядеш сладко задължително, то най-добре сутрин и след трен. Но меда/глюкозата са по-подходящи за след. А ако си ектоморф може и спокойно да си похапваш между храненията.

Не съм ектоморф -> СТЕРОИДО-морф съм в момента!Просто в НСА дават сладко за 1 лв адски много и някои пат си вземам!Иначе за сутринта и деня си имам мои си храни!Просто ми е интересно кога да го думтя преди или след трен :П

Sportex

09.06.06
13:42

[quote author=“LuckyTeam”][quote author=“Sportex”]Ако ще ядеш сладко задължително, то най-добре сутрин и след трен. Но меда/глюкозата са по-подходящи за след. А ако си ектоморф може и спокойно да си похапваш между храненията.

Не съм ектоморф -> СТЕРОИДО-морф съм в момента!Просто в НСА дават сладко за 1 лв адски много и някои пат си вземам!Иначе за сутринта и деня си имам мои си храни!Просто ми е интересно кога да го думтя преди или след трен :П

Ами давай след тогава. А в НСА 4 мури и едно кисело мляко ли бяха за 1 лев - така бях дочул. :roll:

LU

09.06.06
17:07

[quote author=“Sportex”][quote author=“LuckyTeam”][quote author=“Sportex”]Ако ще ядеш сладко задължително, то най-добре сутрин и след трен. Но меда/глюкозата са по-подходящи за след. А ако си ектоморф може и спокойно да си похапваш между храненията.

Ами давай след тогава. А в НСА 4 мури и едно кисело мляко ли бяха за 1 лев - така бях дочул. :roll:

Кисело мляко ма е 3 % ама е рядко като за 2 % де; патек вафли фокус - 4 вафли; 1 обикновена вафла; 1 киткат; 1 Нестле Селваст (или квото е); 1 Кроасан 7 Даус - маи е тва ! за 1 лв - далавера си е!

09.06.06
17:47

Абе че е далавера, далавера е ама ти внимаваи да не те хване някъв диабет, че аз от тоя стол 4 години закусвах с шоколад и голямо руло и по едно време бая се бях спекъл

dickhead

11.06.06
21:40

аз да вмъкна че преди тренировка не се яде сладко защото може да ти я скапе.

15.06.06
22:05

[quote author=“dickhead”]аз да вмъкна че преди тренировка не се яде сладко защото може да ти я скапе.

За6то? това не съм го 4увал?

16.06.06
06:46

ами сладкото вдига кръвната захар откъдето се вдига инсулина за да я смъкне. в резултат накрая ще останеш с по-ниска кръвна захар и от преди сладкото и от там сънливостта. отделно, че инсулина спомага за усвояването на всичко така че познай мазнините от вафлите къде отиват ;) около 30% са някъде коесто си е множко. подкрепям мнението за мед/глюкозата, меда не качва много инсулина но пак е по-добре.

16.06.06
12:38

Е тва е мисленето на българина - “Лайно да е ама да е на аванта” ... за мен сладките неща нямат място в диетата на билдера, освен след тренировка... дори при хора с много бърз метаболизъм има по-добри начини да качваш мускули...

[quote author=“d1sc0_c1t1z3n”]ами сладкото вдига кръвната захар откъдето се вдига инсулина за да я смъкне. в резултат накрая ще останеш с по-ниска кръвна захар и от преди сладкото и от там сънливостта. отделно, че инсулина спомага за усвояването на всичко така че познай мазнините от вафлите къде отиват ;) около 30% са някъде коесто си е множко. подкрепям мнението за мед/глюкозата, меда не качва много инсулина но пак е по-добре.

много готино написано но да вмъкна едио голямо допълнение! ИСОЛИНА е антагонист на хормона на растежа! и така ,че ако си го вдигнете преди тренировка (инсолина), няма да отделите хормонана разстежа( РХ) ! А нали за това се тренира. Същото е и нощно време... когато е второто оделяне на този хормон РХ. (това значи край на бързите въглехидрати преди трени и сън!!!!)

но също така е много важени втория момент- наречен вече “Въглехидратния прозорец” веднага след трен и сън, когато е високо нивото  на РХ , е важно да се ядат въглехидрати бързи ЗА ДА СЕ БЛОКИРА (РХ), и да остане по дълго в тялото! и така да действа по дълго!

17.06.06
11:14

Дай примери за бързи въглехидрати?
Те ли имаха High Glycemic Index?

[quote author=”|Chosen|”]Дай примери за бързи въглехидрати?
Те ли имаха High Glycemic Index?

да, точно те. виж таблицата над 50
http://bgtrener.info/?page_id=42

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1