Добавки за сила

11.06.06
17:11

Кажете кои добавки според вас дават най-много сила освен креатина.

11.06.06
18:51

Освен креатина? Ами, креатина! :lol:

11.06.06
19:53

Напълмо съм съгласен с NikolaBULL :lol:

11.06.06
22:21

Аминокиселините преди тренировка.

13.06.06
12:19

[quote author=“nikolaBULL”]Освен креатина? Ами, креатина! :lol:

еми не е само креатина...

13.06.06
13:41

не е само креАтина, но той дава най-много сила  :wink:

[quote author=“sigmA”]Кажете кои добавки според вас дават най-много сила освен креатина.

DHEA, , yohimbi, smilax…  не се сещам сега за други, но със сигурност има. креатин та креатин!!!

14.06.06
12:11

[quote author=“GrandMasterP”]не е само креАтина, но той дава най-много сила  :wink:

знам обаче аз питам освен креатина, bgtrener мерси за отговора, айде някой ако се сеща още нещо да пише

14.06.06
14:33

Примерно азотни бустери  :?

14.06.06
15:41

[quote author=“sigmA”]

Реално е само едно - креатин.
Само той увеличава креатин-фосфата (горивото) нужен за извършване на повторенията и в добавка намалява триенето м/у мускулните влакна и оттам се печелят и още килограми и повторения!

А пък вие си говорете за aминок-ни, йохимбе, смилакс, прохормони, азотни бустери... :lol:  :lol:  :lol:  Ами, давайте тогава - да сложим в купа и жен-шен, трибестан, глутамин... какво още? А да - ВСАА‘s, ZMA… давайте помагайте! Щом имате излишни пари... :lol:

По-здрави!

15.06.06
00:52

[quote author=“nikolaBULL”][quote author=“sigmA”]

Само той увеличава креатин-фосфата (горивото) нужен за извършване на повторенията и в добавка намалява триенето м/у мускулните влакна и оттам се печелят и още килограми и повторения!

А пък вие си говорете за aминок-ни, йохимбе, смилакс, прохормони, азотни бустери... :lol:  :lol:  :lol:  Ами, давайте тогава - да сложим в купа и жен-шен, трибестан, глутамин... какво още? А да - ВСАА‘s, ZMA… давайте помагайте! Щом имате излишни пари... :lol:

По-здрави!

Реално без много да търся мога за 0 време да ти изкарам поне десетина саита в които пише, че азотните бустери увеличават силата ;) Само не стана ясно по какъв начин креатина намалява триенето между мускулните влакна......

15.06.06
01:41

[quote author=“x_3_mar”]
Реално без много да търся мога за 0 време да ти изкарам поне десетина саита в които пише, че азотните бустери увеличават силата ;) Само не стана ясно по какъв начин креатина намалява триенето между мускулните влакна......

Креатина намалява триенето м/у мускулните влакна като увеличава течностите м/у тях и те просто се приплъзват по-лесно... Това е т. нар. покачване на силата без реално покачване на масата, ефект който се постига веднага след вземането креатина. Но работата с по-голяма работна тежест дърпа след себе си вече реалния растеж на мускула!

Може да пише за азотните бустери, но как го обясняват? Стимулират белтъчният синтез в в клетката, внасяйки азот, вярно, но в/у силата как въздействат? 8)

15.06.06
12:09

[quote author=“nikolaBULL”]Креатина намалява триенето м/у мускулните влакна като увеличава течностите м/у тях и те просто се приплъзват по-лесно... Това е т. нар. покачване на силата без реално покачване на масата, ефект който се постига веднага след вземането креатина. Но работата с по-голяма работна тежест дърпа след себе си вече реалния растеж на мускула!

Може да пише за азотните бустери, но как го обясняват? Стимулират белтъчният синтез в в клетката, внасяйки азот, вярно, но в/у силата как въздействат? 8)

Еми знаеш как го обясняват -  по-добро кръвоснабдяване и напомпване, което ще трае целодневно..... бла бла . Още повече че в повечето бустери се съдържа креатин (даже по няколко вида :D ) и е нормално да работи по-добре от колкото само креатин. Поне аз така мисля - не съм пил бустери, само чета  :lol: .
  А това за водната задръжка къде си  го чел?!? Защото аз някак си не мога да си го представя да се задържа вода между мускулите :? И на какво ниво ще я задържа тая вода (първични снобчета, вторични снобчета)? Все съм си мислел че ако задържа вода ще е само в клетките... А и тва триене.... нали като работим с над 70-80% от макса участват 100% от мускулните влакна  :arrow:  е нормалноо да работят като едно цяло, а ако работят заедноби трябвало да не си пречат взаимно :) :?

15.06.06
12:28

[quote author=“nikolaBULL”][quote author=“sigmA”]

По-здрави!

Не съм много съгласен - и трибестана и ЗМА ти увеличават силата и то осезателно :)

15.06.06
13:02

[quote author=“kao”]Не съм много съгласен - и трибестана и ЗМА ти увеличават силата и то осезателно :)

Така е, но те не влияят директно върху силата, а nikolaBULL иска да каже точно това - креатина е единствената добавка, която е предназначена за повишаване на силата. А покачването на силата от своя страна води до развитие на мускула. При суплементите, които повишават нивото на DHT, например, повишаването на силата е “страничен ефект” от увеличаването на мускулната маса.

15.06.06
13:32

[quote author=“AbSs”][quote author=“kao”]Не съм много съгласен - и трибестана и ЗМА ти увеличават силата и то осезателно :)

Така е, но те не влияят директно върху силата, а nikolaBULL иска да каже точно това - креатина е единствената добавка, която е предназначена за повишаване на силата. А покачването на силата от своя страна води до развитие на мускула. При суплементите, които повишават нивото на DHT, например, повишаването на силата е “страничен ефект” от увеличаването на мускулната маса.

Eвала, AbSs... точно това имам впредвид и аз! :lol:

[quote author=“x_3_mar”]  А това за водната задръжка къде си  го чел?!? Защото аз някак си не мога да си го представя да се задържа вода между мускулите :? И на какво ниво ще я задържа тая вода (първични снобчета, вторични снобчета)? Все съм си мислел че ако задържа вода ще е само в клетките... А и тва триене.... нали като работим с над 70-80% от макса участват 100% от мускулните влакна  :arrow:  е нормалноо да работят като едно цяло, а ако работят заедноби трябвало да не си пречат взаимно :) :?

Искам да обясня малко нещата от физиологична гледнаточка, защото гледам, че по този въпрос има доста голямо объркване!

Знаем, че за да се задейства всяко мускулно влакно (фибра) трябва да получи нервен импулс от нервното окончание, което е прикрепено към него. Всяко мускулно влакно си има собствено нервно окончание (мотоневрон). Когато получи нервния импулс влакното реагира на принципа “Всичко или нищо”, тоест то се съкращава 100% (не 50%, не 40%)с максимална скорост - все едно че го удря ток! Дотук разбираемо ли е всичко, x_3_mar и съгласен ли с това за да продължа?

[quote author=“nikolaBULL”][quote author=“AbSs”][quote author=“kao”]Не съм много съгласен - и трибестана и ЗМА ти увеличават силата и то осезателно :)

Знаем, че за да се задейства всяко мускулно влакно (фибра) трябва да получи нервен импулс от нервното окончание, което е прикрепено към него. Всяко мускулно влакно си има собствено нервно окончание (мотоневрон). Когато получи нервния импулс влакното реагира на принципа “Всичко или нищо”, тоест то се съкращава 100% (не 50%, не 40%)с максимална скорост - все едно че го удря ток! Дотук разбираемо ли е всичко, x_3_mar и съгласен ли с това за да продължа?

малко допълнение- мозъка праща импулс до толкова влакна колкото мисли че са необходими за да се повдигне тежаста! а не до всички влакна, иначе нямаше да се тренират различни упражнения за една и съща мускулна група.  70 %  от мах е тежаста за която мозъка казва на всички влакна да дърпат, по малка тежас , по малко влакна, по голяма тежаст по голям нервно моторен стрес, демек, много импулси
:)

15.06.06
13:46

Добавка за сила - ами атф, разбира се :lol: ! Има много добавки влияещи в/у силовите постижения - пробвайте ги една по една - всички действат! На мен ми е любима комбинацията от ванадиев сулфат, таурин и хром пиколинат - сигурно има и по-добри решения, но има време и тях да открием!

15.06.06
14:32

[quote author=“bgtrener”]
малко допълнение- мозъка праща импулс до толкова влакна колкото мисли че са необходими за да се повдигне тежаста! а не до всички влакна, иначе нямаше да се тренират различни упражнения за една и съща мускулна група.  70 %  от мах е тежаста за която мозъка казва на всички влакна да дърпат, по малка тежас , по малко влакна, по голяма тежаст по голям нервно моторен стрес, демек, много импулси

Точно от тук исках да продължа! :lol: Една част от мускулните влакна участват в движението (и то разбира се на 100% от техните възможности), а друга част почиват. Това обяснява и защо да кажем с 80% от тежестта можем да правим с различна скорост (различен брой включени влакна при една и съща тежест). А при многото повторения натоврването се поема от невзелите до този момент (да кажем през първите 6 повт.) участие мускулни влакна и така се осигурява продължителността на изпълнение.
Дори и при работа на макс. тежест не може някой да включи 100% от мускулните влакна в движението - колкото е по-добра връзката “мускул-мозък” (концентрацията), толкова повече мускулни влакна се активират, но пак не се стига до 100%...

Затова и начинаещите в началото качват постоянно тежести, но реално нямат покачване на силата, а просто подобряват връзката”М-М” и успяват да вкарат повече влакна в действие... :lol:

И точно това приплъзване м/у активни и неактивни мускулни се улеснява от задържаните течности чрез креатина... сега търся точно статията за x_3_mar ...

15.06.06
14:45

[quote author=“bgtrener”][quote author=“nikolaBULL”][quote author=“AbSs”][quote author=“kao”]Не съм много съгласен - и трибестана и ЗМА ти увеличават силата и то осезателно :)

Да ясно ми е че мускулните влакна се съкращават със максималния си съкратителен потенциал. Но ако натоварването е 30-40% се мобилизират само част от мускулните влакна. Ясно ми е и за честотата на нервните импулси - че при интензивност над 70-80% от 10-12 стават над 50 в сек. :) Аиде чакам продължение  :arrow:  както във филмите то бе континеуд  :lol:

пп- сега прочетох предишния ти пост :) тука малко се разминават вижданията ни.  Аз казвам както бгтренер че при натоварвания над 80% участват всички мускулни влакна,  а ти че даже и на 100% интензивност не могат да се включат всички

16.06.06
17:43

А тези добавки които изредихте по-горе как е по-добре да се пият, една по една или комбинация от няколко?

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1