Оцетът в по-голямо количество

12.06.06
16:21

Оцетът вреди ли много на стомаха? Имам предвид прекалената употреба на оцет, защото аз си хапрвам доста киселичко със супа примерно, а пък сега има и много краставици, а няма нищо по-хубаво от краставица с оцет и малко сол.

eazymoney

12.06.06
18:09

Ако го заместиш със сок от лимон ще е много по-добре!

[quote author=“Authority”]Оцетът вреди ли много на стомаха? Имам предвид прекалената употреба на оцет, защото аз си хапрвам доста киселичко със супа примерно, а пък сега има и много краставици, а няма нищо по-хубаво от краставица с оцет и малко сол.

не вреди толкова на стомаха колкото на костите!

13.06.06
21:02

За костите знам (30 минути с напоена с оцет кърпа на ръката и после лесно се чупи), но аз не приемам чак толкова промишлени количества оцет. А да заменя оцета с лимонов сок не става. Да си чувал за краставица с лимон?!

13.06.06
21:41

В големи количества вреди на бъбреците.

13.06.06
21:44

[quote author=“Authority”]Оцетът вреди ли много на стомаха? Имам предвид прекалената употреба на оцет, защото аз си хапрвам доста киселичко със супа примерно, а пък сега има и много краставици, а няма нищо по-хубаво от краставица с оцет и малко сол.

Ползвай винаги ябълков оцет и не на празен стомах, не мисля, че може да има каквито и да е проблеми.

[quote author=“Authority”]За костите знам (30 минути с напоена с оцет кърпа на ръката и после лесно се чупи), но аз не приемам чак толкова промишлени количества оцет. А да заменя оцета с лимонов сок не става. Да си чувал за краставица с лимон?!

ами не съм чувал, ама ми хареса. :) аз направо смених краставиците със сурови тиквички. :) “Вкуса е малка част от задължението -ХРАНЕНЕ”

14.06.06
13:14

Някакво аргументирано откъм биохимична гледна точка мнение?

И аз се интересувам. Ям доста кисело - ябълков оцет. Чувал съм, че киселината като цяло вреди, но не знам защо.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1