тичането сутрин

12.06.06
20:07

От утре почвам да тичам сутрин, защото кардио уредите в залата ми са винаги заети. Значи на гладно ли да бягам или да пия/ям грейпфруд? По колко време и с какво темпо трябва да тичам? Веднага ли след тичането трябва да приемам протеин? И ако има нещо друго специфично около тичането споделете моля.

eazymoney

12.06.06
21:17

Аз лично тичам на гладно, но пия кафе и сок от изстискан грейфрут !

12.06.06
21:19

Да сутрин на гладно тряа да бягаш като бягаш не повече от 20-25 минути за да не гориш мускулна маса. И вземай протеини след бягането.

BlaCk`RoSe`

12.06.06
21:50

Незнам доколко е вярно, но тренера ми каза,че при тичането общо взето е така-първите 20 мин са загрявка, после започва да се гори и малко количество мускулна маса, а същинското горене на калорий става чак след 50-тата минута...
Иначе аз тичам сутрин на гладно около час : нанагорнище, на неравен терен-20 мин, 30 мин по равен терен и после нанадолнище още 10 мин, така първите минути тренирам за дишане (едвам ми стига въздух да го изкача) и прасци,после разпускане и накрая спринт надолу пак за издържливост и въздух...Общо около 6 км...Като се върна и взема един хладък душ енергията ми за през деня е неизчерпаема а и определено е перфектна кардио тренировка.

eazymoney

14.06.06
10:40

Аз знам, че смяната на темпото или натовареността при тичане увеличава ефективността. Все пак като тичаш на неравен терен не ти ли се отразява на кръста и ставите!?

за ставите е кофти само настилката, ако е асвалт трява подходяща екипировака. а що се отнася до наклона, единствно прасеца дето повече се товари при изкачване.

смяната на темпото е задължителна ако искате да не горите мускули, а и общо взето това с горенето на мускули е малко относително. само една вметка- какво ще кажете за телата на спринтьорите. ако знаете колко бягане правят на ден свят ще ви се извие!

грейпфрут е много добре, и както каза колегата кафе, мога само да добавя че към това някои препоръчват и асперин.

BlaCk`RoSe`

14.06.06
18:24

[quote author=“eazymoney”]Аз знам, че смяната на темпото или натовареността при тичане увеличава ефективността. Все пак като тичаш на неравен терен не ти ли се отразява на кръста и ставите!?

Амиии...не...Да речем,че те ставите вече са ми свикнали  :wink:  ,иначе като не съм тичала дълго време (зимата напр.) случва се и да ме боли после кръста но и не само той де....Иначе тичам на меко казано гадна настилка - боровата горичка по едни камънаци и корениии...Но частта с наравното ми е по асфалта.

[quote author=“BlaCk`RoSe`”][quote author=“eazymoney”]Аз знам, че смяната на темпото или натовареността при тичане увеличава ефективността. Все пак като тичаш на неравен терен не ти ли се отразява на кръста и ставите!?

Амиии...не...Да речем,че те ставите вече са ми свикнали  :wink:  ,иначе като не съм тичала дълго време (зимата напр.) случва се и да ме боли после кръста но и не само той де....Иначе тичам на меко казано гадна настилка - боровата горичка по едни камънаци и корениии...Но частта с наравното ми е по асфалта.

според мен болките в кръста са от асфалта.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1