тренировка за наченаещ

Малко коментари по тази програма.

супер наченаещ
Тази програма е моят фаворит. Лесна, няма някакви специални уреди, и може да се ползва от мъже и жени. Тя наистина е за супер наченаещ човек,  задължително трябва да преминете през нея преди да започнете нещо по тежко, като натоварване. Продъжителност на тази програма е минимум 3-4 месеца.

програмата е следната:
1. лежанка - 4Х10-12
2. скрипец -4Х10-12
3. рамени преси -4Х10-12
4. бицепс сгъване прав с щанга 4Х10-12
5. трицепс френско разгъване с щанга 4Х10-12
6. крака клякане 4Х12-15
7. коремни преси с ръце на гърдите -3 серии до отказ (ако е повече от 30 повторения с тежаст в ръцете)
Тренира се три пъти седмично, не повече. с поне 48 часа почивка между тренировките.

StronG™

13.06.06
17:29

На мен ми се вижда прекалено лесна.Ако сега заочвах фитнес бих започнал сьс вело или пьтечка за да се разгреят мускулите и после бих правил малко по-трудна програма от тази която си дал :roll: по тази програма твоята сьм виждал само жени да тренират,ама те просто за да си изгубят времето и да се постегнат.Така си мисля аз - прекалено е лесна дори и за напьлно начинаещ

13.06.06
17:43

Напълно нормална програма. И не е никак лесна, ако се прави правилно.
Ама нали всички бързате да ставате яки и правите някакви убийствени програми  :roll: И после валят въпроси от типа “що не качвам”.
Местя темата в друг раздел и заключвам другата такава. Няма нужда да пускаш еднакви теми!

13.06.06
18:59

Идеална е за начинаещ програмата. Само не ми харесва клянето! Не е упражнение за начинаещи, то напреднали като гледам в залата как го правят лошо ми става, пък какво остава за начинаещи...

[quote author=“x_3_mar”]Идеална е за начинаещ програмата. Само не ми харесва клянето! Не е упражнение за начинаещи, то напреднали като гледам в залата как го правят лошо ми става, пък какво остава за начинаещи...

ами те затова не могат да клякат, щото се сещат когато напреднат, и се мъчат да клякат с огромни тежасти, преди да са усвоили техниката. лошо заучената техника се поправя по трудно отколкото се учи наченаещия , да кляка.

13.06.06
19:52

[quote author=“bgtrener”][quote author=“x_3_mar”]Идеална е за начинаещ програмата. Само не ми харесва клянето! Не е упражнение за начинаещи, то напреднали като гледам в залата как го правят лошо ми става, пък какво остава за начинаещи...

ами те затова не могат да клякат, щото се сещат когато напреднат, и се мъчат да клякат с огромни тежасти, преди да са усвоили техниката. лошо заучената техника се поправя по трудно отколкото се учи наченаещия , да кляка.

Е малко трудно ще накараш начинаещ да кляка както трябва. Наи-малкото защото трябва да мисли за мн. неща (свързани с техниката) едновременно. Особенно ако е жена  :D Не че е невъзможно но сигурно трябва да седиш един месец над главата му докато заприлича малко на клякане. Има и по-хубави упражнения за крака за начинаещи. Като има поне 5-6 месеца стаж да върви да кляка

13.06.06
21:22

абе хора програмата е супер  балансирана на дърпащи и бутащи движения и тя затова е за начинаещи - за да се научат как се изпълняват движенията сега когато работят с малко колограми - а представете си някой който прави лега с 100 и клека с 100 и скрипеца с 100 как ще му дойде програмката и то 3 пъти така че - начинаеш ли си за твое добро е да тренираш с базови - само едно не съм съгласен днес младежта бързо се развива и всичко живо се изцепва с добавки и др. и малко по бързо напредват с силата така че може да се съкрати малко периода на действие по програмата

така що се отнася до клякането със щанга и колко време трябва да се учи, мисля ,че понякога и месец не стига. но нали това е работата на инструктора, ако ще правим програми на хората и да ги караме да киснат по машините, по мързеливия начин. ОК! аз мисля ,че тази програма, бих я нарекъл “от старата школа”, е за инструктори които не ги мързи да работят.
за клякането със щтанга за наченаещ, ще пусна отделна тема. сега исках мнение за структурата на програмата.
а дали е много 3-4 месеца... ако е под наблюдение човека от читав инструктор, може да се смени и сле 45 дена, но ако го напиша така в сайта, всеки ще реши да прави промените, преди да е навършил месеца. това ко казвам от опит. когато правя програма за 6 месеца, ми е ясно ,че само след 3 ще я променям. но и това е част от работата на инструктора, психология. :)

все пак ви благодаря за отговорите!

15.06.06
11:33

[quote author=“bgtrener”]Малко коментари по тази програма.

програмата е следната:
1. лежанка - 4Х10-12
2. скрипец -4Х10-12
3. рамени преси -4Х10-12
4. бицепс сгъване прав с щанга 4Х10-12
5. трицепс френско разгъване с щанга 4Х10-12
6. крака клякане 4Х12-15
7. коремни преси с ръце на гърдите -3 серии до отказ (ако е повече от 30 повторения с тежаст в ръцете)
Тренира се три пъти седмично, не повече. с поне 48 часа почивка между тренировките.

Не са ли много мусколите за един ден ? Това е по добре да се прави 10-тина дни ако не си влизал в зала преди или одавна за да се вкараш малко в форма.Не знам мене не ми е по вкуса.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1