Обяснете за калориите?

15.06.06
17:20

Значи имаме един спор в даскалото за калориите и искам да вида аз ли съм прав или не ... ако съм прав ше им дам тоя линк да го видат а ако несам просто шси замалча :D
Та защо на едно място калориите са обозначени с kkal на друго с kcal на трето с kal или  cal ...  та немом да разбера кое са кило калории и кое калории ... гледам на 2 места например едни и същ продукт с едни и същи цифри дадено ма на едното е kcal а на другото само kal .. та сега колко калории са тва ?
например на мене за да си подаржам теглото от сметките в саита ми трябват 2800 kcal .. тва не са ли 2800 000 калории ?! и как стоят нещата с kJ .. кви са тия киложаули ? тва означава ли че една вафла от 35г кадето пише че на 100г има 500kJ тва неса ли 500 000 джаула ? я разяснете

Мммммммммм. Значи - всички стойности, които гледаш са в килокалории (kcal). Калорията е много малко единица и затова не се използва - в общоприетия език килокалория = калория. Просто е по-кратко и по-удобно. Една калория дава на организма ти 4,18 килоджаула, която е единица за работа, за енергия.

Изясниха ли ти се вече?

15.06.06
18:35

се едно когато всички пишат kcal като калория а то демек е килокалория ?
А и още нещо .. възможно ли е да се поемат 6000kcal за 1 ден ?

Sportex

15.06.06
19:01

[quote author=“PoSTFracTioN”]се едно когато всички пишат kcal като калория а то демек е килокалория ?

Да, възножно е.

[quote author=“PoSTFracTioN”]се едно когато всички пишат kcal като калория а то демек е килокалория ?

“Да” и на двата въпроса :)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1