Да ми направите НВД...

20.06.06
15:15

Плс някой ако може да ми направи НВД. На 16 год съм тежа 91 кила и съм ученик 1ва смяна  :lol: . Необходими калории за деня : 2064.06 Няма да е лошо храните да не са много специфични, както казах все пак съм ученик и нямам мното кинтаж  :roll:

20.06.06
15:52

http://www.bb-team.org/forum/viewtopic.php?t=17143

Ако нямаш пари за пържоли - най-евтината храна, от която си набавяш дозата протеин е изварата.

20.06.06
16:48

По колко извара трябва да ям ? И кога по-точно да я ям  :?

20.06.06
17:02

Разгледай таблицата с хранителните стойности. Изчисли си в интернет колко протеин трябва да си набавяш на ден. После реши конкретно какво ще адеш и колко протеин има в него.

Пример - Храната, която поемеш смяташ, че има около 70 грама протеин без да ядеш извара. Сметнал си, че ти трябват 120гр протеин.

Останалите 50 грама ги набавяш от изварата като имаш предвид. Като отчетеш 17гр протеин/100хр извара - то следва да изядеш към 300гр извара за деня.

20.06.06
17:05

10х а лот за инфото  :)

20.06.06
17:24

[quote author=“Mortos”]10х а лот за инфото  :)

За нищо.

20.06.06
19:08

[quote author=”|Chosen|”]
Пример - Храната, която поемеш смяташ, че има около 70 грама протеин без да ядеш извара.

Без такива примери моля. То ако ставаше така всеки да яде, каквото си поиска и да смята че е приел 70гр. протеин. От таблицата с хранителни стойности - http://www.bb-team.org/nutrition/table.php?t=1 си смяташ всичко, което го ядеш колко гр. протеин съдържа.
Казваш че си 91кг * 1,5-2гр протеин/кг телесно тегло (при НВД може и по 1,5гр/кг тегло да е приема) = 135-180гр протеин.

20.06.06
19:19

Еми и аз това казах. Какво не ми харесваш на примера!?  :shock:

Като си правиш менюто, смяташ колко протеин вземаш от таблиците. Като се окаже, че не ти достигат 50гр, мислиш в кое меню да бутнеш изварата, за да си ги набавиш...

Ти каза същото, @Buzinho.  :evil:

20.06.06
19:43

[quote author=”|Chosen|”] Какво не ми харесваш на примера!?

Не се заяждам. Просто примера ти е че ВСЕКИ приема 70гр протеин на ден (поне така си го написал) от храната. А това няма как да стане - ако примерно закуската е баничка, обяда някаква манджа и за вечеря примерно спагети, супа и т.н. Освен това някой може чрез храна да приема до 50гр протеин и останалото нужно количество да си го набавя от шейкове просто, защото не обича да яде по много. А друг може от храна да си набавя и 150 и повече гр протеин.
Така че не може толкова лесно да кажеш че средния прием от храната е 70гр протеин.

20.06.06
19:45

Бате пича даваше пример  :wink:

Пример - Храната, която поемеш смяташ, че има около 70 грама протеин без да ядеш извара. Сметнал си, че ти трябват 120гр протеин

20.06.06
19:49

[quote author=“Mortos”]Плс някой ако може да ми направи НВД. На 16 год съм тежа 91 кила и съм ученик 1ва смяна  :lol: . Необходими калории за деня : 2064.06 Няма да е лошо храните да не са много специфични, както казах все пак съм ученик и нямам мното кинтаж  :roll:

Прочети теорията в главния сайт.

Ако те мързи няма какво да се хващаш с фитнес<<<  :wink:

20.06.06
19:57

[quote author=“tpd”][quote author=“Mortos”]Плс някой ако може да ми направи НВД. На 16 год съм тежа 91 кила и съм ученик 1ва смяна  :lol: . Необходими калории за деня : 2064.06 Няма да е лошо храните да не са много специфични, както казах все пак съм ученик и нямам мното кинтаж  :roll:

Прочети теорията в главния сайт.

Ако те мързи няма какво да се хващаш с фитнес<<<  :wink:

Е аз вече съм се захванал днеска правя 7 месеца  :P

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1