Мога ли да съм на НВД и същевременно да тренирам за маса ?

20.06.06
19:19

Въпросът ми е, дали мога да съм на НВД и същевременно да тренирам за маса ? Искам да изчистя мазнините и същевременно да си трупам маса ?Ще има ли някакъв ефект или общо взето нищо няма да стане ?

20.06.06
19:22

Това нещо може да стане само ако си генетично надарен. Масата хора не могат същевременно да свалят мазнини и качват чиста мускулна маса. Имаха си и наименования различните типове, но не ги помня.

Ако се решиш да го правиш - НВД, бягане + силови тренировки и повече протеин.

От това, което съм изчел, повечето хора първо качват масата - мазнини и предимно мускули - след това започва период на чистене, при което идеята е да останат само мускулите.

20.06.06
20:34

Moжеш, има много хора тук, които правят точно така.Аз съм пробвал с повечко повторения и по-леки тежести, но не ми допадна.Относно свалянето и качването на ММ - ако си начинаещ ще има подобен лек ефект ;)

20.06.06
20:39

Lean mass increases and body fat decreases

This is very unlikely to happen, except for genetically gifted individuals (the pure
mesomorph) and sometimes for ectomorphs who have highly efficient metabolisms. If it
does happen, terrific! You are leaner and more muscular! Don’t change anything. Keep
up the good work, you’re on your way to reaching your goal.

Автор е Том Венуто:
http://www.tomvenuto.com/

ае теоретически можеш да го постигнеш, но ти трябват огромни количества белтъци и мн малко въглехидрати и мазнини, а това е доста трудно независимо каква храна ядеш и какви добавки приемаш.

20.06.06
21:40

И на практика може - повечко месо и 1-2 шейка и не е толкова трудно, аз карам на 3гр на кг телесно тегло  :wink:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1