сладоледа

LI

28.06.06
19:49

става ли за ядене при НВД (100-150гр)за деня

28.06.06
20:01

НЕ

28.06.06
20:04

[quote author=“emzo”]НЕ

Брутално го одряза, пич!  :lol:  :D :lol:
Ама си прав де... Иска и лишения спорта  :(

28.06.06
20:23

Ако толкова искаш охлаждане си напълни хладилника с натурален сок и пий натурален сок. Аз директно от кутията понякога си пия (никой друг не пие така че...) за да е максимално студен. Само внимавай да не ти измръзнат зъбите, че боли.

28.06.06
21:26

Ако не можеш без него го хапвай до обяд или непосредствено след тренировка. Естествено че лятото на всеки му се хапва сладолед и не виждам причина (освен за профибилдерите и участващите на състезание) да се лишават от малкото удоволствия в живота.

29.06.06
07:34

И аз да попитам нещо по темата. Кое е по добре да се яде при ВВД, сладолед с фруктоза 100 гр- 110 кал. или обикновен 100 гр- 165 кал. Не че е много голяма разликата в калориите обаче за фруктозата знам че е по сладка от захарта и някои я отричат от друга страна би трябвало да е по полезна от бяла рафинирана захар. Между другото диабетичния сладолед е по вкусен и ако е и по полезен ще е чудесно.

29.06.06
07:54

Доколкото знам фруктозата не попълва гликогена ами направо се складира в черния дроб.Какви са тези диабетични сладоледи ? Без захар ли ?

29.06.06
09:55

Прости въглехидрати, наситени мазнини и консерванти. Аз лично съм го разкарал от живота си и не ми липсва.

29.06.06
14:40

[quote author=“Authority”]Ако толкова искаш охлаждане си напълни хладилника с натурален сок и пий натурален сок. Аз директно от кутията понякога си пия (никой друг не пие така че...) за да е максимално студен. Само внимавай да не ти измръзнат зъбите, че боли.

По - добре сладолед, вместо “натурални” сокове!

29.06.06
18:34

Wow… Ти май не харесваш натуралните сокове. Е, аз не обичам пък сладолед така че пия натурален сок (1 литър на 2-3 дни). И според теб е по-правилно да се яде сладолед, в който има сметана, захар, прясно мляко, шоколад/ванилия и т.н. други неща?

ПП Аз пия само FLORINA натурален сок (и той не е чак съвсем натурален ама става), другите са тотални ментета (BBB също горе-долу минава)

29.06.06
19:05

Този сладолед се води диабетичен и има вместо захар фруктоза. Знам че има консерванти и Е-та но все пак го ям два пъти в месеца по 100 грама. Просто от всичко сладко това най-много обичам и плодове особено летни. През ВВД ми идва 10 килограма да изям. Ужас

29.06.06
20:16

[quote author=“Authority”]Wow… Ти май не харесваш натуралните сокове. Е, аз не обичам пък сладолед така че пия натурален сок

Според мен имаше предвид, че се спекулира с думата “натурален”.

29.06.06
20:34

Разбрах го, но ти явно не ме разбра. Имах предвид, че не харесва соковете понеже са ментета. И аз не ги харесвам, само Florina.

29.06.06
21:27

Ами как да ги харесва като са пълни със захар и консерванти.Виж ако ти си правиш сока - ОК, въпреки че не е много за препоръчване по време на НВД.
Истината е във водата  :mrgreen:

30.06.06
10:56

[quote author=“Authority”]Разбрах го, но ти явно не ме разбра. Имах предвид, че не харесва соковете понеже са ментета. И аз не ги харесвам, само Florina.

Сладоледа е с по - нисък гликемичен иднекс и съответно е по - подходящ. 

[quote author=“Authority”]
И според теб е по-правилно да се яде сладолед, в който има сметана, захар, прясно мляко, шоколад/ванилия и т.н. други неща?

Да, точно заради това. Пък и е по - вкусен ;)

Ако си говорим за диета за отслабване - нито сладолед, нито натурален сок са допустими. Съжалявам, ама някои неща изисват жертви. Напитките с калории е добре да ги забравите, ако сте на диета. И изобщо, забравете за захарта под каквато и да е форма, ако искате оптимални резултати.

30.06.06
14:44

добре де петко к ама 100г 1,2 пути седмично няма да са усвинчи се пак за ко да са лишава от такова удоволствие през жегите  :D

07.07.06
23:33

[quote author=”Петко К”][quote author=“Authority”]Разбрах го, но ти явно не ме разбра. Имах предвид, че не харесва соковете понеже са ментета. И аз не ги харесвам, само Florina.

Сладоледа е с по - нисък гликемичен иднекс и съответно е по - подходящ. 

[quote author=“Authority”]
И според теб е по-правилно да се яде сладолед, в който има сметана, захар, прясно мляко, шоколад/ванилия и т.н. други неща?

Да, точно заради това. Пък и е по - вкусен ;)

Ако си говорим за диета за отслабване - нито сладолед, нито натурален сок са допустими. Съжалявам, ама някои неща изисват жертви. Напитките с калории е добре да ги забравите, ако сте на диета. И изобщо, забравете за захарта под каквато и да е форма, ако искате оптимални резултати.

Ако сутрин е подходящо една кисела ябълка повреме на НВД,защо да не е подходящ сока от нея ?

08.07.06
01:46

:evil:  Я направо удари една сладоледена торта! Кво толко?Вобще няма да я усетиш! :twisted:

ForsakenSoul

09.07.06
00:33

Човешко е да “прегрешиш” понякога. Около 5-6 пъти в месеца (поне на мен ми се случва) да ям сладолед, шоколад, ядки или нещо, което не е полезно за диетата ми :)  (изключвам вафли - мразя ги) :lol:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1