Почвам тренировки лятото,но какви ?

28.06.06
22:49

Мисълта ми е ,че почвам да ходя на фитнес , но си нямам и идея какво да правя първо(да кача килограми ли ...).
На 18г. съм , 1.75см , 62кг ,като цяло съм слаб,само малко задните части са по-така  :oops:
Въпроса ми е колко често да тренирам и на какви упражнения да наблягам :roll:
Предполагам ми трябва още маса,но как да я кача по-бързо и да не бъдат мазнини ... може и невъзможни неща да искам,но съм начинаещ  :oops:
Някакви хранителни добавки трябва ли да вземам или нещо друго ?

П.С.Незнам дали съм улучил раздела,ако не премстете/изтрийте темата ,моля.
П.С.2 Не се нервете много, просто ми трябва помощ,някакви насоки ...

ZO

28.06.06
23:17

Ами гледай сега,с тия килограми на този ръст определено ще трябва маса да качиш,и то доста.Сега е лято и поне на мен ми е адски трудно даже да си задържам килограмите,абсурд е да кача,но предполагам като си начинаещ поне няколко кила ще дигнеш.Ами значи сега тъй като си начинаещ във всяка тренировка започни да тренираш цялото тяло,в раздела на сайта за тренировки има примерни програми,избираш си една и почваш по нея.Сега яденето ти е адси важно,почни да ядеш често и по много.Не се притеснявай-в началото ще ти е трудно да праскаш всеки ден по 3000 калорий,но се свиква.Яж много въглехидрати и протеин,аз много трудно качвам и затова и мазничко не пестя,но ти ще си видиш вече как ще ти реагира тялото на тренировките.Много внимавай да не претренираш-спи всеки ден по минимум 8 часа и увеличи досегашния си прием на калории с някъсе към 500.Вече тук трябва сам да прецениш колко ядене ти трябва за да започнеш да качваш,но най-добре с увеличаване от 500 започни и вече нататък ако тпябва ги променяй.Според мен(ЛИЧНО МНЕНИЕ)по-добре сега само на хранене и трениране го карай,пък като дойде зимата в основния период(където се качва маса) си  вземи протеинче,ако искаш креатин,глутамина също е много добър.Аминокиселини не съм взимал,но има много добри отзиви.Лично според мен обаче протеина е просто най-добрия суплемент за качване,Ако много трудно качваш пробвай и гейнър(много въглехидрат има в него),поне при мен той много добре проработи.Това е в общи линий,попрочети малко и от сайта и вече като знаеш основните неща се осланяш на усета,който ще си дойде с времето и тренировките.Успех!

29.06.06
14:15

zoben_pitbul мерси много!
Наистина ще е доста зор работата с качването на килорами , затова мисля че ще е добре да вземам някакви добавки,кажете какви,на кой производител и ориетировъчна цена.
По принцип мисля да тренирам 4 пъти седмично :roll:
Лошото е че ще имам възможност да ходя на фитнес максимум октомври-ноември,защото тогава ми почва подготовката за кандидат-студентските изпити и няма да имам време.
И искам за тези 3-4 месеца да си постегна тялото :)

29.06.06
18:24

[quote author=“ivan8888”]zoben_pitbul мерси много!
Наистина ще е доста зор работата с качването на килорами , затова мисля че ще е добре да вземам някакви добавки,кажете какви,на кой производител и ориетировъчна цена.
По принцип мисля да тренирам 4 пъти седмично :roll:
Лошото е че ще имам възможност да ходя на фитнес максимум октомври-ноември,защото тогава ми почва подготовката за кандидат-студентските изпити и няма да имам време.
И искам за тези 3-4 месеца да си постегна тялото :)

за 3-4 месеца най-много бирено шкембе да направиш :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

30.06.06
11:11

Teмата е сериозно или поне аз я вземам на сериозно,така че постът ти е излишен...
Знам,че 3-4 месеца са малко,но все пак може да се направи нещо,а ако видя че има резултат ще търся начин и после да продължа.

30.06.06
18:33

смятам че следкато си кандидат студент, както и аз, фитнеса няя да бъде проблем, ако не искаш да изкараш пълно 6 на изпитите :) (поне при мене няма да е проблем) можеш да тренираш 3 пъти по максимум час и половина в залата и после целият ден е пред теб тъй че спок

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1