Нуждая се от спешна помощ: 169 см, 96 кг

05.07.06
16:29

:oops:

Пускам най-баналната тема на света, но чета форума и знам, че тук има момичета и момчета, които могат да ми помогнат.
Проблемът ми е следният: На 27 години съм, висок съм 169 и тежа :cry: 96 кг...
Знам, че най-добрият начин да свалиш килограми е с НВД и със спорт, разбира се. Тук идва вторият ми проблем...работя по 12-13 часа на ден на компютър, водя застоял начин на живот и, повярвайте ми - нямам много време за спорт. Въпреки супернаднорменото ми тегло обаче все още съм издръжлив и събота и неделя карам колело, не велоаргуметър, а истинско. Мога да навъртя и 70 км., нямам проблеми - до Елин Пелин често караме по селски пътища.
МОЯТА ГОРЕЩА МОЛБА Е СЛЕДНАТА!

Дайте ми няколко варианта за НВД! Имам воля (явно е, че съм биропиец :idea: ) и ще спра бирата и изобщо алкохола, но...трудно бих се лишил от плодче. Може ли да ям по една-две ябълки на ден при НВД? Един познат, който свали 12 килограма с НВД ме учи, ако вечер ме налегне зверски глад, да го убия с ябълка...Щото си лягам късно, с моя режим на бачкане.

И така, вижте!!!

9 ч. 100 грама пилешко, 1 ябълка
12 ч. Салата домати и краставици (големичка, тип “домашна”), рибка от консерва или на скара
16 ч. ябълка, доматено сокче и ябълка
21 или 21,30 ч. - зелена салата с малко рибка тон в нея, /или домати и краставици със 100 пиленце/, ако пригладнея към 24 ч. удрям и две-три кисели краставички.

Знам, че е малко, но и аз не съм малък...
Надявам се на вашето съдействие, благодаря! :wink:

05.07.06
18:59

много малко ти е храната ще мреш от глад не яж след 4 часа може по една ябълка ама не и друго ...  пилешкото го сложи на обяд а на закуска ябълка и ожесени ядки с мляко много те наяждат вярвайми :) трябва по често да спортуваш тея 2 дена няма да ти помогнат  секи ден бягай поне по 30 мин добре  е сутрен преди закуска...

05.07.06
20:37

Мерси! 8)
Мисля да яхвам колето за по един час сутрин, натоварването не е голямо, но все пак без да спираш да въртиш и без да слизаш все пак е нещо.

Само до 16 ч. да се яде не е ли раничко? :( Не може ли поне 20 ч. да е най късното ядене...

Иначе явно напразно съм предубеден към овесените ядки, гледам, че почти във всяко НВД фигурират... колко грама ов. ядки сутрин викаш, 50, 100 или :?:

поздрав!

05.07.06
21:09

ми може до 18 4аса да е последното ядене ама трябва да има после някво движение разходка някаде ми за грамажа 50 грама яж с кисело мляко мн са хубави  :wink:

05.07.06
21:34

Евала, друже!

Значи да обобщим!

9 ч.
50 грама овесени ядки с кисело млекце 1,2 масленост

10, 30 ч.
ябълчица

13 ч.
пържола със салатка

18 ч.
салатка с рибка/ или салатка с варено яйчице без жълтъчето

След 18 ч.

Water resist, във вълчи случай - ябълчица
Верно, че съм дебел, но дано организмът ми да не почне да съхранява мазнини с тая диета, все пак в рибката, месцето, яйцето и млекцето има някакви мазнини...

05.07.06
21:51

Те мазнините (ако са ненаситени) сами по себе си не са страшни. Само ако превишиш калориите за деня става лошо. Обаче 4 яденета са малко, особено за НВД. А пет часа глад между 13 и 18 са много и можеш там да сложиш още малко ядене - още едно кисело мляко с нещо малко към 15:30.

RI

06.07.06
08:33

да не ядеш след 18.00 е пълна глупост плода не самостоятелно! комбинирай с белтък мойе малко извара например

06.07.06
12:43

Мерси на всички! Ще ви “сезирам” за резултатите, сега-засега съм 400 гр. надолу, но това едва ли се брои :D

07.07.06
16:01

По-добре се посъветвай с диетолог,защото при такива мерки в 90% от случаите,проблема не е че ядеш много,а че имаш някакъв проблем с обмяната на веществата...

ForsakenSoul

09.07.06
16:24

[quote author=“evgeni_88”]много малко ти е храната ще мреш от глад не яж след 4 часа може по една ябълка ама не и друго ...  пилешкото го сложи на обяд а на закуска ябълка и ожесени ядки с мляко много те наяждат вярвайми :) трябва по често да спортуваш тея 2 дена няма да ти помогнат  секи ден бягай поне по 30 мин добре  е сутрен преди закуска...

Днес съм хапнал 2 пилешки крилца и малко салата. След това хапнах малко сладолед - не се сдържах :) И все пак мисля, че днес съм ял много!!!

09.07.06
18:13

ForsakenSoul
и ако мислиш че с гладуване се постига нещо забрави..постига се ама после ще качиш мн мн бързо  :wink:

14.07.06
13:51

Здравейте, фенове!
Благодаря на всички за съветите!
За два дни си развалих ама тотално диетата... Първо, след като бях на салатка с пилешка пължола цял ден карах много интезивно колело - около 3 часа, правих и изкачвания, изгладнях на вълк и вечерта :oops: нападнах един буркан мед...Като мечка ядох, сигурно съм изплющял двеста-триста грама... Второ, съквартирантката ми имаше рожден ден и бутнах два сандвича - с лютеница и с пастет, после парче торта, и ударих и четири-пет концентрата. :?  :( 
И въпреки това вече съм 91,8 кг! :P
Въпросът ми е възможно ли е да сваля цели 4 кг за по-малко от две седмици или това се дължи по-скоро на прочистването на стомаха?
На външен вид не си личи да съм отслабнал, но електронната везна е категорична - 4 кг. по-малко!
Благодаря и на колегата, който ми изпрати сайт с много полезна информация за различните храни!
ПОЗДРАВИ!

ЕДИТ: А може ли при НВД да си правиш “вегетариански” дни, т.е ден-два или три в седмицата да хапваш само салатки и да забравиш пилето и рибата? Щото с моето аматьорско полу-НВД аз така правя...

14.07.06
14:26

Първите свалени килограми са вода, освен това в началото се сваля по - бързо. Не е желателно да караш само на салати.

14.07.06
14:48

[quote author=“RinTin”]да не ядеш след 18.00 е пълна глупост плода не самостоятелно! комбинирай с белтък мойе малко извара например

:shock: Кой те е учил така, мога ли да попитам? По всички правила до обяд се ядат само плодове и с НИЩО друго не се смесват!!!

Pospihal, слушай патило! До обяд плодове колкото искаш- на корем (без банани, грозде и череши)! На обяд месце със салатка от прясни зеленчуци- нея също на корем. След обяд кисело мляко, вечерта (не по-късно от 18ч) белтъчено-зеленчукова вечеря (салата с извара примерно или доматки със сирене.

Гаранция-Франция, че гладен няма да ходиш и на сандвичи няма да се нахвърляш. Точно обратното- след седмица две няма да искаш и да ги виждаш и ще се чудиш как го ядат това хората.

Само комбинирай с упражнения и хапчета и талията е в кърпа вързана!

14.07.06
15:22

ОК, ще избягвам “вегетаринските” дни!

Jicky,
Твоят съвет ми допада - с думи прости вечер мога да хапвам шопска салата, а това е любимото ми! Е, за да съм в час няма да слагам повече от половин лъжица зехтин и сиренцето може да е обезсолено... Или пък наистина да взема да пробвам това чудо изварата!

Към всички: Не съм привърженик на “веществата”, но сигурно сте чули за този футболист на Берое, дето го хванаха с “допинг”. Един доктор обясни надълго и широко какво представлява той. Става дума за кленбутерол, струва само 2,90 лв. и е някакъв антагонист. Предизвиквал топлообмен, дпоматал за изгарянето на мазнини и натрупването на мускулна маса... Какво мислите по въпроса?

14.07.06
15:35

:D Pospihal, с твоите килограми, най-сериозно те съветвам да станеш привърженик на “веществата”. :wink: Зарежи ти кленбутерола- има къде по-добри и по-безвредни неща.
Купи си за начало например нещо билково за морето за намаляване на апетита и за хъс към диета, а там като се върнеш и се захванеш сериозно със спорт, може и да прегледаш форума с добавки за намаляване на тегло.

Бих ти препоръчала като начало...AyurSlim 3Х2 кап. Евтино, безвредно и апетита към въглехидрати ще изчезне лесно и бързо.

14.07.06
15:36

[quote author=“Jicky”][quote author=“RinTin”]да не ядеш след 18.00 е пълна глупост плода не самостоятелно! комбинирай с белтък мойе малко извара например

:shock: Кой те е учил така, мога ли да попитам? По всички правила до обяд се ядат само плодове и с НИЩО друго не се смесват!!!

А теб кой те е учил, че говориш глупости. И къде ги видя тези правила?!.

14.07.06
15:41

[quote author=”Петко К”][quote author=“Jicky”][quote author=“RinTin”]да не ядеш след 18.00 е пълна глупост плода не самостоятелно! комбинирай с белтък мойе малко извара например

А теб кой те е учил, че говориш глупости.

Ти сега за глупости няма да ми говориш. Прочети първо Мерилин и Харви Даймънд “Сила за живот”, помисли за ферментацията на смесените с белтъчини плодове и после пак ще си говорим!

14.07.06
15:42

[quote author=”Петко К”][quote author=“Jicky”][quote author=“RinTin”]да не ядеш след 18.00 е пълна глупост плода не самостоятелно! комбинирай с белтък мойе малко извара например

Този метод “до обяд плодове”, на обяд “готвено” е на DIETOLOG :wink: ,според мен е глупав,де.

14.07.06
15:44

[quote author=“Jicky”][quote author=”Петко К”][quote author=“Jicky”][quote author=“RinTin”]да не ядеш след 18.00 е пълна глупост плода не самостоятелно! комбинирай с белтък мойе малко извара например

Ти сега за глупости няма да ми говориш. Прочети първо Мерилин и Харви Даймънд “Сила за живот”, помисли за ферментацията на смесените с белтъчини плодове и после пак ще си говорим!

А ти прочети и още някои книжки, освен тази.

14.07.06
15:45

[quote author=“Jicky”][quote author=”Петко К”][quote author=“Jicky”][quote author=“RinTin”]да не ядеш след 18.00 е пълна глупост плода не самостоятелно! комбинирай с белтък мойе малко извара например

Оле боже,взел кой да учи Петко К на правилно хранене...  :lol:
Момче не чети книги писани от психясали лекари,наблегни повече на практиката в диетата...
Сутрин метаболизмът е най-бърз,затова тогава се приема основната доза въглехидрати,под формата на разнообразно  двуразово хранене...Този Мерилин,да не е Мерилин Менсън  :lol: ,явно не ходи на фитнес...защото ако е сяка сутрин само на плодове се лишава от лесно усвояване на белтъчини...Както и да е...

14.07.06
15:51

Първо, не съм момче, а момиче...
Второ, не е психясал лекар, а професор издал най-големия бестселър на всички времена и създател на най-ефективната система за сваляне на наднормено тегло и запазването му такова за цял живот.
Ако си направиш труда да го прочетеш, ще научиш много полезни неща и за метаболизма, и за биологичния ти часовник и за ефекта от смесване на храните и....сигурна съм, още доста открития ще направиш за себе си.
От ферментирали в стомаха ти плодове няма НИКАКВА полза- само и единствено вреда!

14.07.06
16:00

[quote author=“Jicky”]Първо, не съм момче, а момиче...
Второ, не е психясал лекар, а професор издал най-големия бестселър на всички времена и създател на най-ефективната система за сваляне на наднормено тегло и запазването му такова за цял живот.
Ако си направиш труда да го прочетеш, ще научиш много полезни неща и за метаболизма, и за биологичния ти часовник и за ефекта от смесване на храните и....сигурна съм, още доста открития ще направиш за себе си.
От ферментирали в стомаха ти плодове няма НИКАКВА полза- само и единствено вреда!

Чакай “от ферментирали в стомаха ти плодове няма НИКАКВА полза- само и единствено вреда!” е тук съм съгласен,но това не означава,че до обяд само плодове трябва да ядеш...
А да и бих те посъветвал да прочетеш още някоя книжка,освен тази,защото май ти само от тази се ръководиш...
Защото аз съм прочел точно 7 книги(препоръчени) за правилно хранене,но се ръководя от тях и взимам базова и допълнителна информация за храненето от тях.Това,че на някой му е хрумнало да измисли поредната глупост и да яде плодове до 12 си е негов проблем...И да допълня това ПРОТИВОРЕЧИ на абсолютно всички правила за правилно хранене...

14.07.06
16:08

И да допълня това ПРОТИВОРЕЧИ на абсолютно всички правила за правилно хранене...

Ами...аз пък да ти кажа,че всички тези “правила за правилно хранене” до тази система до нищо свястно не са довели. Уверявам те, че съм прочела много повече от 7 книжки, т.к. аз самата съм лекар. Няма да встъпвам в полемика без полза- който иска да научи, ще научи.

14.07.06
16:31

[quote author=“Jicky”]

И да допълня това ПРОТИВОРЕЧИ на абсолютно всички правила за правилно хранене...

Ами...аз пък да ти кажа,че всички тези “правила за правилно хранене” до тази система до нищо свястно не са довели. Уверявам те, че съм прочела много повече от 7 книжки, т.к. аз самата съм лекар. Няма да встъпвам в полемика без полза- който иска да научи, ще научи.

Е чакай ти май се отнесе пак  :wink: аз съм прочел 7 книги за правилно хранене,не изобщо  :lol:
А това,че си лекар не значи нищо,лекарите не са диетолози и въобще не могат да ти направят правилен хранителен режим...
А кое не водело до успех ?!?!?!?
С НВД съм бил 6 месеца и съм свалил 15кг(вече са толкова) и най-важното тези 15 кг не са свалени мускули,които биха се получили при твоя вариант,а МАЗНИНИ.
Така,че какво да спорим повече...а и в Интернет всеки може да се представи за друг човек...

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1