Плуване+Фитнес=Претрениране?

DD

17.07.06
11:43

Знам, че има много теми по въпроса, но реших да постна тази, защото си мисля, че проблемът е различен.Тренирам плуване от около 1 година и отскоро (1 месец) тръгнах и на фитнес.В момента работя по примерната програма за начинаещи като съм заменил 1-2 упражнения с други.Имам лек напредък с масата, но ме притеснява дали няма да се получи някакво претрениране, ако ходя понеделник сряда и петък на плуване (тренировките са средно интензивни, плуваме по 1.5 км за 1 час тренировката ), а вторник четвъртък и събота на фитнес?

eazymoney

17.07.06
12:42

Мисля, че си тренираш много добре, но в крайна сметка както казват - послушай тялото си, ако се чувстваш изморен и нямаш тонус дай си почивка. Храната също е важна, вземи си амино или протейн и витамини (най-добре Centrum). Успех!

ПС: Дай някво инфо за ТРЕНИРОВКИТЕ ПО ПЛУВАНЕ, КЪДЕ И КОЛКО ПАРИ?

DD

17.07.06
15:39

Ами аз съм от Варна  :D
ПС:Не искам да правя сега и друга тема, но вярно ли е, че ако взимам протеини креатин или някакви добавки и после ги спра кожата ми ще се разпусне?

17.07.06
18:19

[quote author=“DDR2”] вярно ли е, че ако взимам протеини креатин или някакви добавки и после ги спра кожата ми ще се разпусне?

Не се притесняваи, като се къпеш редовно със студена вода ще се стесни  :lol:

DD

17.07.06
22:49

Ама аз питам сериозно, не се шегувай  :wink:

17.07.06
23:25

[quote author=“DDR2”]Знам, че има много теми по въпроса, но реших да постна тази, защото си мисля, че проблемът е различен.Тренирам плуване от около 1 година и отскоро (1 месец) тръгнах и на фитнес.В момента работя по примерната програма за начинаещи като съм заменил 1-2 упражнения с други.Имам лек напредък с масата, но ме притеснява дали няма да се получи някакво претрениране, ако ходя понеделник сряда и петък на плуване (тренировките са средно интензивни, плуваме по 1.5 км за 1 час тренировката ), а вторник четвъртък и събота на фитнес?

От личен опит те съветвам:

Трябва да имаш макс трен, дни в седмицата. КАто не се презорваш на нито едно от 2-те.

Ако ти допада повече фитнеса. ходи 2 пъти на плуване и 3 на фитнес. Фокусираш на различните м. групи. С по-малко упражнения, по-малко повторения 3 серии и леко по-високи килограми. КАто може да се опитваш да правиш 1-2 повторения на тежесто БЛИЗО до макса /недей на макс/  Ако е обратното прави само 2 пъти в седмицата фитнес, като пак си тренираш бърди, гръб крака, само че разложени на повече от 1 седмица.

Храни се изклюичително качествено , за да нямаш проблеми. Трябват ти дооста много бавни въглехидрати и бързи след трен. по плуване за да се възстановяваш бързо. Както и определените протеини, то се знае, но енергията е жизнено важна при плуване.

Помисли дали няма да е добре да взимаш аминокисели, ще улекотят натоварването.

Ако правиш всичко добре, режима с плуване е перфектен. Но иначе моеж наистина да претренираш зверски. Ако чувстваш умора не се чуди, ами почивай.

УСпех и прочети повечеко за хранене и тренировки, да не правиш тъпи грешки.

18.07.06
00:36

[quote author=“DDR2”]Ама аз питам сериозно, не се шегувай  :wink:

Няма такова нещо бе човек :) някои си е направил маитап с теб

DD

18.07.06
11:19

Мерси за отговорите  :D

SC

18.07.06
12:40

ПОнеже и аз си мисля да ходя да плувам но нямам възможност много с тренер!Ако може кажи кви упражнения да правя за плуване 1 път в седмицата за развиване на мускулите(примерно да преплувам басийна няколко пъти на кучешката или нешо такова :oops: )

SC

18.07.06
21:52

ХАХ ок!МНого ти благодарч човек за сайтчетата!ЩЕ пробвам по тях ако не моа с тренер,ако не ще ида и при тренер(мен целта ми е през дните в коити не съм на фитнес да поплувам или поне ч път в седмицата) Още веднъй 10х :)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1