извара

Shyne

01.08.06
23:07

зна4и купих си извара само 4е не е сирена а кашкавалена мнооо е вкусна само 4е незнам колко калории садаржа и колко белтак ако някои знаи да пи6е
да ото4ня пак не е от сирене а от кашкавал

02.08.06
10:35

аз имам 2е кашкавалени извари на етикета пише колко калории има но за протеин не пише
тази която е в торбичка (произведител: “ЕМ ДЖЕЙ ДЕРИЗ”) е 85кал/100гр а тази в тарелката (произведител: “КУКЕРИ”) 75/100гр

в тазблици за хранителни стойности съм гледал че обезмаслената извара има 60кал и 18,6 протейн, диетичната е 80кал(за тази не пише колко протеин има) а пълномаслената е 297кал и 14,5 протеин

така че щом изварата ми е 85 и 75 калории би трябвало да има толкова протеин колкото при обезмаселната

02.08.06
13:26

кашкавалената извара е мазна извара, има достса мазнини в нея. Аз лични препоръчвам и предпочитам сирнената макар и да е малко по безвкусна. На мен лично пък и кашкавалената ми е тежка такава и ми става лошо като ям повечко ;)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1