опит за НВД

Прескочи до:
CR

04.08.06
20:20

днес почнах НВД-то ама не в чист вид - още се адаптирам, хапвам плодове
ето 2 примерни менюта за оценка - днешното и планираното за утре:

днес:

закуска
200 грама кисело мляко Данон лайт 0.1%
1 праскова
1/2 с.л. ленено семе

междинна
150 грама кисело мляко Верея калций 0.1%
1 ч.л. какао
1 ч.л. кокосови стътрготини

обяд
омлет от 2 малки яйца
30-40 грама пуешко от бут
28 грама чедар
100 грама домат

междинна
същата като предната

вечеря
планирам 1 консерва (180 грама) риба тон в собствен сос
3 зелени сурови чушки, пълнени със ситно нарязан домат (100 грама), краставица - 100тина грама и 20 грама гауда

утре:

закуска (което ще отиде към обяд)
150 грама домат
200 грама краставица
80 грама фета

обяд
омлет от 3 яйца в 1 ч.л. зехтин
60 гр пуешко
200 гр краставица
25 гр чедар

междинна
130 гр риба тон в собствен сос
150 грама спанак
19 грама гауда

вечеря
200 гр хек на пара с лимон
200 грама домат
200 гр краставица

целта ми е да сваля 3-4 кг, без да си налагам времеви граници, но ми се иска да е трайно. на 24гг съм, 165 см, 52-3 кг. проблемите са ми корем4ето и паласките

CR

05.08.06
10:48

еййй някой няма ли да ми обърне внимание???

Sharp

05.08.06
14:14

Не претендирам да разбирам много,но ще ти обърна внимание:)
Кое ми прави впечатление:
Аз съм против прасковата,дори на закуска.
Имаш много консерви.Месото е малко,а сиренето ми се струва твърде много.
Яйцата ги вари,а зехтина суров.
Пуешкото ти какво е?

абе добре си е... чак пък толкова за една праскова. сиренето ако е обезсолено си става.

CR

05.08.06
16:12

опитвам се по принцип да намаля плодовете, тъй като досега лятото мн хапвах, понеже мн обичам. старая се.
защо яйцата варени, мн не ги обичам, както и месо. рибата не може ли да замества малко месото.
днес си купих някви пилешки гърди и утре ще ги приложа.
омлета нещо ми залепва без мазнина, дори и в тефлоновия тиган :(

CR

05.08.06
16:14

фетата я обезсолявам, демек кисна я в кутия с вода
а другите там гаудатаи чедъра не знам колко сол имат, ама гледам почти нямат въглехидрати, даже въобще.
като смятам, колко грама въглехидрати трябва да го докарам на ден?
като процент под 2о, нали?
а грам въгл на кг тегло ли?

05.08.06
16:33

Проблема в сиренето са мазнините и солта  :wink:

05.08.06
18:03

Ако си момиче ... изглежда имаш разширен стомах ... вземи махни тия 200гр краставица + другата храна с която ги поемаш ... става доста голям обем ... като удариш и някоя чаша вода .... плондир. :D Много си далече от НВД .... най-добре да ти се напише някакво ново НВД ... стига да напишеш какво ти се яде ... като изключим краставиците ... за тях ясно. :lol:

CR

05.08.06
18:39

ами не знам всъщност дали са 200 грама 2 средно големи корнишончета (от тия малките краставички).
:oops:  :oops: ами хайде ПЛС някой да даде компетентни мнения за някво приемливо НВД.
не обичам извара, другите неща от БВД-то уж ги ям, ама ако може малко плодове да има.
а тия всичките сирена ги бухам , щото по spidersport foruma уж гледах някви подобни.
иначе мога и без сирене
ОЧАКВАМ ОФЕРТИ  :)

05.08.06
20:54

Според мен 2 киселели млека в един ден е прекалено много. Да не говорим, че Данон е измислица + химия.
Защо яйцата да са малки? Три яйца на ден е нормално за момиче.
Ако ти се яде плод замени го с кисел такъв (зелена ябълка, грейпфрут).
ако искаш да си още по ужасна към организма си смени доамта със зелена салата (зеле) например.  :lol:

CR

05.08.06
21:07

като изгният доматите по пазара, тогава
не стига, 4е не ям яките плодове, ами ся и домати да не ям, ае 4ак толкова, не съм 100 кила :)

05.08.06
23:46

абе хрупаш само телешки пържоли и си на 6.

06.08.06
00:00

Kak ще ограничавате зеленчуците ? Яжте си ги спокойно и даже не им бройте хранителните стойности.

06.08.06
00:13

[quote author=“emzo”]Kak ще ограничавате зеленчуците ? Яжте си ги спокойно и даже не им бройте хранителните стойности.

Те и без това са основно вода!

CR

06.08.06
10:35

нали и те си имат въглехидратки?

06.08.06
14:08

[quote author=“cranberrry”]нали и те си имат въглехидратки?

Но са най-сложните “фибри” и могат да се приемат по всяко време...
А някой в тази тема започнаха да се изхвърлят яко поотношение на плодове и зеленчуци  :roll:  :roll:  :roll:

CR

06.08.06
18:18

да се “изхвърлят”, в смисъл?

CR

06.08.06
18:51

Манджата за понеделник 07/08

закуска
200 гр кисело мляко 2%
1-2 шепи малини
1 ч.л. кокосови стърготини
тва нещо желирано - мн е вкусно 

междинна
другата половина от киселото мляко
1ч.л. какао
1ч.л. кокосови стърготини

обяд
100гр пилешка пържола на скар
салата домат, краставица, чушка

междинна
консерва риба тон в собствен сос
100 гр краставица

вечеря
100 гр пилешко, запечено с 20тина грама гауда
салата домат и чушка

някъде ако огладнея - 10тина сурови бадема

06.08.06
20:39

браво  :lol:

CR

06.08.06
21:09

риъли?

06.08.06
22:01

[quote author=“cranberrry”]Манджата за понеделник 07/08

закуска
200 гр кисело мляко 2%
1-2 шепи малини
1 ч.л. кокосови стърготини
тва нещо желирано - мн е вкусно 

междинна
другата половина от киселото мляко
1ч.л. какао
1ч.л. кокосови стърготини

обяд
100гр пилешка пържола на скар
салата домат, краставица, чушка

междинна
консерва риба тон в собствен сос
100 гр краставица

вечеря
100 гр пилешко, запечено с 20тина грама гауда
салата домат и чушка

някъде ако огладнея - 10тина сурови бадема

Мен лично не ми харесва ама ти явно си решила да си ядеш някакви си там неща. :D Гауда какво представлява?Тая салата без олио ли ще е ... една супена лъжица олио си е около 100кал.А ти може и повечко да сипваш .... де да те знам. :D Много малко протеин до обяд ... и не си написала храненията в колко часа са.Според мен няма да сваляш с тази диета ... или ще свалиш в началото и после по-зле ще стане. Тая консерва с рибата не става ясно колко е голяма .... тия салати .... 1 домат ли ще е нарязан вътре ... или ще бухаш яко салата за да залъжеш глада?Ядеш много обемисти неща ... не е добре това за момиче!!!Ще се засищаш много трудно след диетата и пак ще върнеш всичко .... въпроса е с малко да свиква стомаха .. да се свие малко от малко.Моя стомах съм го накарал да ми дава сигнали за ситост от 2 средно голями домата с около 150гр извара ... а съм момче все пак. :D Ето защо диети от типа ... яж диня на корем ... яж печена тиква на корем ... яж зеле като откачен .... не вършат работа ... ще свалиш тегло и ще ти е трудно после да ядеш малко на обем храна ... в следствие на което ще се върне всичко.Не трябва да се залъгва глада с тъпчене на нискокалорични храни .... трябва да се залъгва по-друг начин ... или просто малко воля ... и след време като се свие стомахчето ще свикнеш да папкаш по-малко.Ще хапваш на 1/2 от това което изяждаш сега ... и ще ставаш от масата ... с усещането ,че си преяла. :wink:

CR

06.08.06
23:02

по ред на номерата:
в салатите не слагам олио, нито зехтин, само малко сол, ама малко.
яденетата са ориентировъчно: в 7ч, 11ч, 13ч, 16ч, 20ч
риба тон в собствен сос 180 грама, 90кк на 100 грама
салатата за обяд е с половини домат, половин чушка и половин краставица ама от тия малките корнишончета
вечерната салата е с останалите по половин домат и чушка, а рибата тон е с останалата половн краставица - тва много ли е?
бадемите са опция само ако се усетя мн гладна и почне да се обажда гастрита

мн ли е зле сериозно?
:oops: трябва ми да сваля 2-3 кг, макс 4

благодаря за отговора и чакам още някакви съвети

06.08.06
23:53

[quote author=“cranberrry”]да се “изхвърлят”, в смисъл?

тцтц,первезна работа  :lol:  :lol:  :lol: -не в този смисъл разбира се .... :twisted:

07.08.06
00:23

[quote author=“cranberrry”]
....

ami какво да ти кажа вече  :lol: то с теб човек на глава не може да излезе. сега се появи и гастрит. когато стане язва тогава ли ще разбереш да спреш да си тормозиш организма.

CR

07.08.06
07:18

знам се, че не е толкова сериозно

07.08.06
09:45

[quote author=“TedyK”][quote author=“cranberrry”]
....

ami какво да ти кажа вече  :lol: то с теб човек на глава не може да излезе. сега се появи и гастрит. когато стане язва тогава ли ще разбереш да спреш да си тормозиш организма.

WOW бахти тормоза е тва да ядеш ядки-хахха  :lol:  :lol:  :lol:
Ядките са позволени при НВД,момко  :roll:  :idea:

CR

07.08.06
09:49

абе знам, че са позволени, ама и без тва достатъчно имам за ядене, даже не мога да да го изяждам сичкото, ама нали там някво количество калории трябва да погълна, не можело по-малко 1200.
мен ако питаш и с 1000 ми е ок, ама нейсе, щр пробвам 1 седмица да видя как ми се отразява и после ще направя recapitulation
aa, btw не съм момко, мома съм  :lol:

CR

07.08.06
22:01

менюто за утре 08/08

закуска
150 грама пъпеш
палачинка - крадната рецепта - 1 яйце, 1 с.л. ленено семе, 1с.л. пшеничени трици, 1ч.л. кокосови стърготини, ванилова есенция

междинна
200 гр кисело мляко, 1 ч.л.. какао, 1 ч.л. кокосови стърготини

обяд
пуешка пържолка с 1 с.л. сметана
1 домат, 1 малка краставица

междинна
1/2 консерва риба тон - около 90 грама
1 краставица малка

вечеря
пилешка пържола с 1 с.л. сметана
1 домат
1 чушка

ако огладнея някъде - бадемки - макс 10-15 за деня

07.08.06
23:18

На мене това последното ми харесва долу-горе.Тая сметана обаче можеш спокойно да я разкараш.Между другото можеш ако имаш желание да си ограничиш последното хранене до към 18-19 часа.Не да го отрежеш а да разпределиш храненията така,че да ядеш максимум до това време.
П.С. Препоръчвам ти да пробваш палачинка с овесено брашно. :wink:
Успех.

CR

07.08.06
23:42

ами значи няма как да стане тва последното ядене - до 7 съм на бачкане и 8 съм в нас. ама не ми е поблем да го орежа. за днес бях планирала да вечерям пилешка пържола със салата или риба със салата, оба4е хи4 не бях гладна и мушнах 1 малка краставичка.
може ли да го махна направо тва последно ядене?
тва значи ли, чв трябва да увелича калориите на другите яденета?

а за утре съм си направила 1 палачинка от 1 яйце,  1 с.л. - даже по-малко - ленено семе и 1 ч.л. сметана

а за сметаната - слагам я, щото тва месо го пека без никакви мазнини. по-добре е да му слагам зехтин/масло вместо сметаната ли?

CR

07.08.06
23:43

п.с.
а тези палачинки с овесено брашно - каква им е рецептата?
и в тва овесено брашно няма ли мн въглехидрати?

08.08.06
02:21

Според мен чак да го орежеш последното ядене. Той корема ти към 22 ще започне да престъргва.

CR

08.08.06
07:26

Ми аз тогава си лягам, не е проблем

08.08.06
14:01

Ами не е много разумно да го махнеш това хранене.Избягвай да мушкаш само малки краставички и така да заместваш основно хранене. :wink: А това с работата ми е добре познато.Ами остави си това хранене,ама тая сметана,кво да ти кажа,по-добре без нея.Зехтина е по-добро решение,ама гледай да не  прекаляваш.Ако искаш да си перфектна,една супена лъжица фъстъчено масло взета на закуска може да ти достави всички мазнини от които тялото ти има нужда.Някои го вземат и вечер,но аз все си мисля,че на закуска е най добре.Зехтин разбира се може да си ползваш,ама тая сметана...Пилешкото наистина е безвкусно ако не се приготви добре,ама за тая цел има подправки.Чети обаче преди да ги купуваш,щото в някои миксове подправки има сол,захар,лактоза и други боклуци.Избягвай такива.Яйчните белтъци също са добър избор и можеш да ги вкючиш в менюто си.
Успех!

CR

08.08.06
14:20

аьа, ясно, ок, сметаната я махам, то и без тва мн не й усещам вкуса. зехтина мн пестеливо го ползвам, даже на салати не го слагам, а пък снощи пробвах късчета пилешко да сготвя в тефлонов тиган и без мазнина станаха идеални, бях ги накиснала преди тва за час-два в лимонов сок и магданоз. та така.
тва фъстъчено малко нещо... не ми се нрави. то вярно, че трябва лишения, ама поне тва, което мога да ям, да ми е вкусно.

как да си разпределя процентите Б-М-В???

08.08.06
16:15

това и мен ме интерисува.
виж на какво попаднах
http://taeboani.spaces.live.com/PersonalSpace.aspx?_c11_BlogPart_FullView=1&_c=BlogPart

http://www.healthyweightforum.org/eng/calorie-counter/Negative calorie foods
asparagus
broccoli
carrot
garlic
zucchini
spinach

08.08.06
17:30

Белтъци 60%
Въглехидрати 30%
Мазнини 10%

CR

08.08.06
17:35

тва НВД ли е?
нали уж мазнините трябва да са най-много?
нищо не разбирам. въглехидратите са ми около 20%, ама ся вече не знам кого да слушам, ужас

08.08.06
17:40

ами защото мъжете тренират здраво и имат нужда от въглехидрати според мен. по НДВ дават въглехидратите да не надскачат 20% ако не се лъжа.

CR

08.08.06
17:41

И аз така съм чела.
сега, моята идея не е да трупам маса и да правя плочки, а да изчистя малко мазно

08.08.06
17:52

Абе това е приблизително не се шашкай.Ако си 60 кила примерно имаш да речем 120 гр белтък,60 гр въглехидрат(което е по 1 гр на телесно тегло) и 20 гр мазнини.Това е 60%/30%/10%.Не се вманиачавай чак толкова.Както знаеш 1 гр на килограм телесна маса е добре за НВД.Караш примерно известно време така и ако организмът ти не чисти намаляш още лекичко въглехидратите ,но не драстично.Ако пък чисти оставаш на това количество,дори можеш леко да ги увеличиш за да видиш дали при по-големи количества тялото продължава да гори мазнини.Просто трябва да се усещаш сама.Трудно е така да ти кажа.При всеки е индивидуално.Най-добре се снимай и следи промяната на тялото си по време на диетата.От снимка най-добре ще прецениш.Не се гледай постоянно в огледалото,това не дава реална преценка.Пак ти казвам не се вманиачавай.

Прескочи до:
Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1