НВД - вашето мнение

07.08.06
00:26

ето това ми е НВД, преди време я пост-нах ама нещо някой я махна и не получих достатъчно мнеиня за нея.21г,180см,86кг

06:15 - 3 гр Л-карнитин
07:00 - бягане
08:00 - 3 белтъка, 100гр извара,1 домат
10:00 - 100гр овесени ядки с кисело мляко 2%
12:00 - 250гр. пилешко,зеленчуци,30гр. обезсолени маслини
14:30 - тренировка, след нея аминокиселини
16:00 - 100гр. пилешко,2 белтъка,100гр извара,1 домат
19:00 - 250 гр. пилешко,зеленчуци
23:00 - аминокиселини преди лягане

07.08.06
08:15

Добре е, само виж дали си набавяш нужните бнелтъчини и мазнини(не ми се смята в момента :) )

16.08.06
18:24

не е много лоша ма малко ми са виждат летаците

17.08.06
12:42

Киселото мляко може да замениш  с обезмаслено прясно, освен това не яж през по-малко от 2 часа и половина, това е абсолютния минимум храната да се усвои. Иначе просто добавяш към миналото си ядене. Ако направиш интервалите малко по-големи метаболизма ти ще се буустне по-добре. Не се притеснявай да ядеш преди лягане, стига да не ядеш никакви въглехидрати, а само белтъчна храна.

17.08.06
13:36

[quote author=“Veseliq”]Киселото мляко може да замениш  с обезмаслено прясно, освен това не яж през по-малко от 2 часа и половина, това е абсолютния минимум храната да се усвои. Иначе просто добавяш към миналото си ядене. Ако направиш интервалите малко по-големи метаболизма ти ще се буустне по-добре. Не се притеснявай да ядеш преди лягане, стига да не ядеш никакви въглехидрати, а само белтъчна храна.

1-во,че при НВД се препоръчват ПЪЛНОМАСЛЕНИТЕ млека
2-ро защо да сменя прясното с киселото мляко,като прясното има по-голямо съдържание на лактоза(млечна захар).

17.08.06
18:35

Не си прав и за едното и за другото.

По точка 2 - химичното съдържание на едно натурално прясно мляко и едно натурално кисело мляко да кажем 2% масленост - е напълно еднакво. Лактозата е между 4 и 4.5грама за 100мл, протеина между 3 и 3.4гр, а мазнините са си 2гр (нали е 2%). Виждал съм да кажем в разните тъпкани с консерванти, химии и “овкусители” млека на “ПРЕЗИДЕНТ” “БББ” “МАГЪЛ” и тн, че въглехидратите са около 5 до 5.5гр, а протеина (специално на БББ) е по-малко, на опаковката си пише, че има инвертна захар. Също с киселите млека - има едно нискомаслено на Данон (майка ми си го взима от скоро) - 0.1% масленост, 290гр кофичка - въглехидратите са над 5гр, но интересно е, че по спецификации и протеина е повече - 4.2гр. НО специално обезмасленото кисело мляко на Верея ако не се лъжа няма инвертна захар, може би и Здравец ли беше, също - там въглехидратите и протеина са си колкото и при нормалните млека. За прясното мляко има едно Фитнес мляко 0.1% (което аз ползвам), също така на Елби 0.1% (и него понякога ползвам), както и Елена (него често ми се случваше да е вкиснато от локалния маркет и за това спрях да взимам), всички от тях са без лайна, само мазнинките са намалени.

По точка 1 - мазнините в млечните продукти са НАСИТЕНИ, съдържат холестерол, трудни са за усвояване, не носят нищо ценно на организма освен 9 допълнителни калории за грам, без да стимулират метаболизма и при положение, че може безпроблемно в някои случаи да се избегнат (както сега) - е редно да се направи! Добра идея е към салатите освен по няколкото грама зехтин, да се слагат и по няколко грама например ленено масло (има го в диетичните магазини, струва 4-5лв шишенце, което ще ползваш поне 2-3 месеца ако го правиш разумно), така ще си набавяш освен мононаситени и полинаситени мазнини, освен омега-6 ациди, така и омега-3. Тези мастни киселини са важни и помагат при изграждането на мускулна маса и свалянето на мазнини особено много (защото обикновено калориите са доста ограничени и мазнините са намалени и с по супена лъжица зехтин и ленено масло на ден всичко си идва на мястото).

Не случайно в период за изчистване всякакви сирена, кашкавали и прочее са сред “забранените” храни. Изварата прави изключение, но в България за жалост тя (както повечето ни продукти) не е наред и вместо почти нулеви въглехидрати и 15-20 грама протеин понякога въглехидратите (и то предимно лактоза - прост такъв) са повече от белтъка, който пък го има така между другото  :?

Едит: Като цяло програмата ти е добра, но си направи и разумен план за зареждане с въглехидрати на всеки 3-4 дни, за да си поддържаш разумни нива на гликогена и производството на хормони (от ниските въглехидрати скоро ще намали секрецията на щитовидната жлеза на Т3 ако не зареждаш), зареждай с калории, колкото ти е BMR-то и около 4 грама starches за килограм телесна маса (в твоя случай около 300грама + фибрите от салатите)...

JI

17.08.06
19:51

аз вългхидрати освен овса не виждам .... и малко мляко прибави 2 пъти по 200 грама картофи на обяд и след трнирова4ното хранене ... тва е ...
овеса го сложи към закуската
а в 10 часа сложи протеин пробвай следното
1 6 белтъка 1 4аша мляко и 100 грама овес
2 протеин със ябълка
3 250 пилешко със 200 картофи
4 протеин със банан ( преди тренировка )
5 250 пилешк със 200 картофи и салата
6 250 телешко със зеленчуци .
и преди лягане амино киселините тука стават 160 -180 грама въглехидрат
250 белтък и мн  малко мазнини .

17.08.06
20:09

[quote author=“Veseliq”]Не си прав и за едното и за другото.

По точка 2 - химичното съдържание на едно натурално прясно мляко и едно натурално кисело мляко да кажем 2% масленост - е напълно еднакво. Лактозата е между 4 и 4.5грама за 100мл, протеина между 3 и 3.4гр, а мазнините са си 2гр (нали е 2%). Виждал съм да кажем в разните тъпкани с консерванти, химии и “овкусители” млека на “ПРЕЗИДЕНТ” “БББ” “МАГЪЛ” и тн, че въглехидратите са около 5 до 5.5гр, а протеина (специално на БББ) е по-малко, на опаковката си пише, че има инвертна захар. Също с киселите млека - има едно нискомаслено на Данон (майка ми си го взима от скоро) - 0.1% масленост, 290гр кофичка - въглехидратите са над 5гр, но интересно е, че по спецификации и протеина е повече - 4.2гр. НО специално обезмасленото кисело мляко на Верея ако не се лъжа няма инвертна захар, може би и Здравец ли беше, също - там въглехидратите и протеина са си колкото и при нормалните млека. За прясното мляко има едно Фитнес мляко 0.1% (което аз ползвам), също така на Елби 0.1% (и него понякога ползвам), както и Елена (него често ми се случваше да е вкиснато от локалния маркет и за това спрях да взимам), всички от тях са без лайна, само мазнинките са намалени.

По точка 1 - мазнините в млечните продукти са НАСИТЕНИ, съдържат холестерол, трудни са за усвояване, не носят нищо ценно на организма освен 9 допълнителни калории за грам, без да стимулират метаболизма и при положение, че може безпроблемно в някои случаи да се избегнат (както сега) - е редно да се направи! Добра идея е към салатите освен по няколкото грама зехтин, да се слагат и по няколко грама например ленено масло (има го в диетичните магазини, струва 4-5лв шишенце, което ще ползваш поне 2-3 месеца ако го правиш разумно), така ще си набавяш освен мононаситени и полинаситени мазнини, освен омега-6 ациди, така и омега-3. Тези мастни киселини са важни и помагат при изграждането на мускулна маса и свалянето на мазнини особено много (защото обикновено калориите са доста ограничени и мазнините са намалени и с по супена лъжица зехтин и ленено масло на ден всичко си идва на мястото).

Не случайно в период за изчистване всякакви сирена, кашкавали и прочее са сред “забранените” храни. Изварата прави изключение, но в България за жалост тя (както повечето ни продукти) не е наред и вместо почти нулеви въглехидрати и 15-20 грама протеин понякога въглехидратите (и то предимно лактоза - прост такъв) са повече от белтъка, който пък го има така между другото  :?

Едит: Като цяло програмата ти е добра, но си направи и разумен план за зареждане с въглехидрати на всеки 3-4 дни, за да си поддържаш разумни нива на гликогена и производството на хормони (от ниските въглехидрати скоро ще намали секрецията на щитовидната жлеза на Т3 ако не зареждаш), зареждай с калории, колкото ти е BMR-то и около 4 грама starches за килограм телесна маса (в твоя случай около 300грама + фибрите от салатите)...

При цялото ненужно литературно съчинение,което написа всичко може да се обобщи само с 2-3 думи.
Съгласен съм,че сирената и кашкавалите са към забранените храни(макар сиренето да е допустим продукт при НВД от време на време),но киселото мляко в никакъв случай не попада в забранените храни.А и не мисля,че има чак толкова разлика дали млякото ще е 2% или 3% масленост.А ти явно не си чел какво е НВД,прочети в сайта и виж,че пише “При НВД се препоръчват следните храни :.......,....,....,мляко(пълно маслено).
А пък тези айрянчета(дето им викат кисели млека) с под 1% масленост,повярвай ми,че са десетки пъти по вредни от нормалните млека.Те са повече химия и от стероидите...

17.08.06
21:22

[quote author=“JiVk0”]аз вългхидрати освен овса не виждам .... и малко мляко прибави 2 пъти по 200 грама картофи на обяд и след трнирова4ното хранене ... тва е ...
2 протеин със ябълка

И това ако е НВД .... :roll:

17.08.06
21:34

да, нали трябва въглехидратите да са 1гр на телесно тегло, овеса + бонус л-карнитин (2 филии) са точно около 85гр (в момента вече съм 85кг,при 180см). мисля към диетата ми да добавя и някакъв плод преди обяд

JI

17.08.06
21:59

[quote author=“emzo”][quote author=“JiVk0”]аз вългхидрати освен овса не виждам .... и малко мляко прибави 2 пъти по 200 грама картофи на обяд и след трнирова4ното хранене ... тва е ...
2 протеин със ябълка

И това ако е НВД .... :roll:

сметни калориите отрицателни са .... виж съотношението , не е нвд ама ше сваля  и няма да сваля мускул .... ма вии си знаете .. правете квотото искате

17.08.06
22:16

сметни калориите отрицателни са .... виж съотношението , не е нвд ама ше сваля  и няма да сваля мускул .... ма вии си знаете .. правете квотото искате

Нищо лично де, не съм смятал калории, ако са отрицателни ще сваля, обаче човека е писал НВД ;)

18.08.06
08:10

@ djpetko няма да коментирам повече, живи и здрави, ти явно ги знаеш нещата, ама това за нискомаслените продукти, които са по-вредни от нормалните продукти и в които има повече химия от стероидите, отива в бисери  :wink:

@ JiVk0 наистина по-бързо ще се изчисти ако по няколко дни държи по-ниски от предложените от теб въглехидрати и зарежда от време на време

@ space_monkey - сметни си BMR-то и свали калориите около 25-30 до МАКС 35% под нужните за деня при нисковъглехидратен ден, като на всеки 3 такива дни правиш един, в който около 40-50% от калориите са ти от въглехидрати. Разпределяй и на зареждащите дни въглехидратите първите 4 приема, 5тия съвсем малко, последния никакви или само фибри. Също така ако чистиш повече от месец - тялото ти ще почне да свиква на режима ти, карай го винаги да трябва да “познае” какво ще му подадеш. Примерно зареждаш някой път вместо през 3 през 2 или през 4 дни или правиш 2 поредни зареждащи дни след това 3 ниски. Имай предвит, че основно за чистенето е да си на калориен дефицит, а ниските въглехидрати помагат в практиката, просто защото си държиш нивата на инсулина ниски и през повечето време тялото кара директно на мазнини, а буфера от гликоген е празен.

Айде успех, а ако има нещо можеш да ми пишеш на лично или на ICQ…  :wink:

Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1